farmer1999

byki z Holandii

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer1999    16
Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lepiej krajowe hfy niż te mieszańce z zagranicy. Ile na leczenie trzeba wydać. Bo te dalekie przewożenie to tylko przechorują wiem bo kupowałem zagraniczne. Biegunka i zapalenie płuc u każdego gwarantowane. Nawet kilka miesięcy po zakupie kaszlą w uj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1999    16
Luki99 napisał:

Lepiej krajowe hfy niż te mieszańce z zagranicy. Ile na leczenie trzeba wydać. Bo te dalekie przewożenie to tylko przechorują wiem bo kupowałem zagraniczne. Biegunka i zapalenie płuc u każdego gwarantowane. Nawet kilka miesięcy po zakupie kaszlą w uj. 

akurat ze zdrowotnością nie było problemu ale z przyrostami tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1912    43

Ja miałem Niemieckie z odpajalni w Holandii i w 20 miesięcy zrobiły średnio ponad 700kg więc chyba nie ma tragedii. A jakby tak każdy chciał polskie i nie ściągali by zagranicznych to nawet nie chce myśleć jaka by była cena cieląt w Polsce. zaznaczę jeszcze ze teraz biorę tylko zagraniczne startery albo odsadki i nie miałem problemów zdrowotnych bo cielaki na mleko takie 50 kg to faktycznie loteria i trafiały się chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Ja mam odsadki z de ,hl ,lu i nie ma problemu ze zdrowotnością , wagowo też nie , ponad 900 kg mają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NieMadry    121
9 godzin temu, farmer1999 napisał:

akurat ze zdrowotnością nie było problemu ale z przyrostami tragedia.

No bo za dobry towar to trzeba ciut więcej zapłacić ale w Polsce wszyscy się nauczyli oszczędzać. 

 

Kolego Farmer.

W 3 miesiące miały po 140-170 a później w 18 dobiły do 600 kg. Kolego to cie wała zrobili jak chcieli. Sprzedali ci pół roczne odpadki.

Jeżeli cielak dobrze rośnie za młodu to później też będzie dobrze rósł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1999    16
NieMadry napisał:

9 godzin temu, farmer1999 napisał:

akurat ze zdrowotnością nie było problemu ale z przyrostami tragedia.

No bo za dobry towar to trzeba ciut więcej zapłacić ale w Polsce wszyscy się nauczyli oszczędzać. 

 

Kolego Farmer.

W 3 miesiące miały po 140-170 a później w 18 dobiły do 600 kg. Kolego to cie wała zrobili jak chcieli. Sprzedali ci pół roczne odpadki.

Jeżeli cielak dobrze rośnie za młodu to później też będzie dobrze rósł.

jednego teraz sprzedałem bo nie rósł i w 20 miesięcy miał 278kg 🤣🤣🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NieMadry    121
4 minuty temu, farmer1999 napisał:

jednego teraz sprzedałem bo nie rósł i w 20 miesięcy miał 278kg 🤣🤣🤣

A powiedz ile żeś zapłacił za kilogram albo za sztukę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1999    16
NieMadry napisał:

4 minuty temu, farmer1999 napisał:

jednego teraz sprzedałem bo nie rósł i w 20 miesięcy miał 278kg 🤣🤣🤣

A powiedz ile żeś zapłacił za kilogram albo za sztukę?

było 42 tyś za 12 sztuk plus transport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NieMadry    121
1 minutę temu, farmer1999 napisał:

było 42 tyś za 12 sztuk plus transport

Tragedia 3,5 tys za sztukę. Czyli 20 zl  za kilo lepszych i 25 za gorszy sort. świetny biznes. Współczuje. 

Poszły odsadki po średnio 4,5 tys. Ale średnia waga 300 kg i nie słyszałem narzekań. 

 

Lepiej poszukaj jakiegoś dobrego dostawce w Polsce i się trzymaj. Nawet jakbyś miał zapłacić ciut więcej. To zaoszczędzisz na paszy i robocie i jeszcze lepiej na tym wyjdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1999    16
NieMadry napisał:

1 minutę temu, farmer1999 napisał:

było 42 tyś za 12 sztuk plus transport

Tragedia 3,5 tys za sztukę. Czyli 20 zl  za kilo lepszych i 25 za gorszy sort. świetny biznes. Współczuje. 

Poszły odsadki po średnio 4,5 tys. Ale średnia waga 300 kg i nie słyszałem narzekań. 

 

Lepiej poszukaj jakiegoś dobrego dostawce w Polsce i się trzymaj. Nawet jakbyś miał zapłacić ciut więcej. To zaoszczędzisz na paszy i robocie i jeszcze lepiej na tym wyjdziesz.

No właśnie kupiłem od tego handlarza Euro-Beef Tomasz M. chyba dużo ludzi kojarzy i często widzę ludzie się skarżą a po drugie to facet który brał tego zapirzałego byka sam mi powiedział że jego cielaki to nic specjalnego. Lepiej polskie HFy wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NieMadry    121
14 minut temu, farmer1999 napisał:

No właśnie kupiłem od tego handlarza Euro-Beef Tomasz M. chyba dużo ludzi kojarzy i często widzę ludzie się skarżą a po drugie to facet który brał tego zapirzałego byka sam mi powiedział że jego cielaki to nic specjalnego. Lepiej polskie HFy wychodzą.

Szukaj. ras mięsnych albo mieszanek. Na pewno lepiej na tym wyjdziesz niż płacić 20+ za kilo. Do tego jak pojedziesz do gospodarza to będziesz maił możliwość ocenić jaki towar bierzesz po wyglądzie stada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
    • Przez danielhaker
      Temat stworzony w celu odgruzowania tematu "ceny bydła"  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj