Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszytko o mf 3080 i pochodnych

1002 odpowiedzi na ten temat

#521 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 31 październik 2011 - 21:40

Wszytko o mf 3080 i pochodnych 2 da się ale nie jest to do końca prosta operacja bo ciagnie za soba sporo rozbierania i demontarzu innych kluczowych podzespołów
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszytko o mf 3080 i pochodnych Dzisiaj, 19:48
  •  

#522 Share FlorekGTI

FlorekGTI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 17:39

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Witam. Pacjent to MF 3095 a dokładniej przełącznik góra-dół na ehr do dołu opuszcza ale do góry nie drgnie, sprawdzałem kable wszystko wygląda ok. Przełączniki na błotniku wewnątrz kabiny i na zewnątrz działają. Obstawiam że to przełącznik mógł się poddać ale wolę się upewnić. Jeżeli to przełącznik to gdzie mogę kupić nowy ewentualnie jak zregenerować ten?? Pozdrawiam

Edytowany przez FlorekGTI, 21 listopad 2011 - 17:40.

#523 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 18:01

Wszytko o mf 3080 i pochodnych W sklepie elektronicznym kupisz, np. taki http://sklepelektron...elkowe-415.html

#524 Share FlorekGTI

FlorekGTI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 18:36

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Ilu pinowy musi być ten włącznik?

#525 Share malkor429

malkor429

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 13:38

Wszytko o mf 3080 i pochodnych

jakby ktoś chciał to mam instrukcje obsługi po POLSKU do MF serii 36xx jest niemal identyczna jak ta do serii 30xx i 31xx. Różnią się jakimiś drobnymi szczegółami jak np. brak opisu zmiany grup A/B itp. podajcie adres e-mail to wyślę w miarę możliwości zainteresowanym.

Mam jeszcze do wszystkich posiadaczy MF-ów takie pytanie: chciałbym ze znajomym tłumaczem zabrać się za przełożenie instrukcji napraw do MF serii 30xx i 31xx na język polski. Czy na tego typu materiał znalazły by się osoby chętne? Tylko w tym wypadku pewnie nie byłoby to całkowicie za darmo. Mówiąc wprost nikt nie podejmie się takiej pracy charytatywnie.

Chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat.

Witam!
Jeśli możesz prześlij instrukcję na adres gosiakorchut@wp.pl
Mam też pytanie ,czy do wyjęcia wałka przedniego mostu potrzeba jakichś ściągaczy i czy przy składaniu przedni most trzeba jakoś regulować,czy sa tam jakieś znaki?
proszę o radę.

#526 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 21:00

Wszytko o mf 3080 i pochodnych W ciągnikach z Dynashift jest coś takiego jak akumulator hydrauliczny i jest on wyposażony w taki wentyl jak dętki kół do pomiaru ciśnienia, zmierzyłem to ciśnienie jest tylko w czasie gdy ciągnik chodzi i są ślady oleju tak jakby w środku nie było membrany a chyba powinna być i powinno byc napompowane azotem, może ktoś wie dokładnie coś na ten temat???

#527 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 22:18

Wszytko o mf 3080 i pochodnych czy to z tyłu z prawej strony jest? patrząc od tyłu?
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#528 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 11:15

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Nie, to jest pod filtrem od wspomagania przynajmniej w 3085 nr.3 na rysunku http://www.fotosik.p...028aab149e.html

#529 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 16:18

Wszytko o mf 3080 i pochodnych a z której patrząc od tyłu jest filtr wspomagania? u mnie z prawej obok głównego. ta puszeczka to amortyzator tuz jak jedziesz z pługiem agregatem czy co tam zahaczysz szybko to on delikatnie pływa a nie lata razem z całym ciągnikiem. włącza się to przyciskiem na panelu od ehr
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#530 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 17:26

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Z prawej strony, ten amortyzator na pewno nie jest od podnośnika, chyba jest w obwodzie dynashiftu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,budownictwo

Napisany 19 grudzień 2011 - 20:36

Wszytko o mf 3080 i pochodnych panowie takie pytanie ;czy w 3085 żeby zdjąć misę olejową silnika trzeba odjechać przodem?
kolega ma taki ciągnik i ma zamiar robić w nim motor i ma problem z odkręceniem misy jutro wpadne do niego i oblukam sprawe a narazie proszę o poradę

#532 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 21:57

Wszytko o mf 3080 i pochodnych W tym modelu nie robiłem tego, ale pewnie wystarczy tylko lekko popuścić śruby i miska zejdzie bez odjezdzania przodem.

Edytowany przez ppiotr, 19 grudzień 2011 - 22:00.

#533 Share DeF

DeF

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 16:40

Wszytko o mf 3080 i pochodnych Witam oto mój Mf 3050 rok 92 i jest taka sprawa bo z prawej strony niema kierunku światła tylnego i stopu i jak włączam kierunek w prawo to tak jak by piszczy a w lewo normalnie jest.

A i ostatnio jak wstawiałem przyczepę to tylne oświetlenie na górze raptownie przestało świecić bezpieczniki są dobre bo sprawdzałem i nie wiem co jest proszę o pomoc z góry dziękuję i jak ktoś ma dojście może mi wysłać instrukcje do mf 3050.

#534 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 21:19

Wszytko o mf 3080 i pochodnych no i jednak trzeba odjechać przodem bo nie można odkręcić dwóch śrub tzn. może i można tylko był duży problem z ich lokalizacją bo są ostro zabudowane właśnie przodem ciągnika, po odjechaniu były jak na dłoni.

DeF nie powtarzaj się tyle razy lepiej zobacz czy jest masa ,żarówki posprawdzaj i bezpieczniki przeczyść na stykach a piszczy ,to zapewne przerywacz masz walnięty...ja to bym właśnie od tego zaczoł

#535 Share Karol0111

Karol0111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 18:47

Wszytko o mf 3080 i pochodnych a ja ma takie pytanie i nie chciałem zakładać nowego tematu a mianowicie przestało mi działać wszystko co jest sterowane elektronicznie w mf 3080 czyli załaczanie przedniego napędu blokady ehr itd. niewiem co to może być może jakieś zwarcie bo żarzy sie kontrolka od blokady i od ciśnienia w skrzyni i jeszcze jak próbuje opuszcza albo podnosić to komputerk datatronik sie włcza a przedtem wogóle nie działał :blink:

#536 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 21:01

Wszytko o mf 3080 i pochodnych noto cos się przekombinowało bo to są dwa a nawet trzy niezalerzne komputery sprawdziłeś oczywiście kable zasilania przy akumulatorze
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#537 Share Karol0111

Karol0111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 22:08

Wszytko o mf 3080 i pochodnych no nie wiem czy to mogło sie zrobić podczas mycia bo niedawno go tak dokładnie myłem i tak w sumie nic nie robiłem od tamtego czasu a teraz był potrzebynnic nie działa sprawdzałem już kable czy gdzies nie sciągneło ale wszystko wygląda dobrze :(

#538 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 18:21

Wszytko o mf 3080 i pochodnych może pompa nie podaje oleju skoro wszystko nie dzieła

#539 Share Karol0111

Karol0111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 18:56

Wszytko o mf 3080 i pochodnych no nie wiem ale chydrałlika od tura działa i wspomaganie też

Edytowany przez Karol0111, 23 grudzień 2011 - 18:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 22:08

Wszytko o mf 3080 i pochodnych myjką myłeś ?? to isę czesto zdarza po takim zabiegu czassem tylko zdejmnie przewody a czasem jest tak ukryte ze trzeba przewalać wszystko po kolei niestety musiał bym to widzieć i coś napewno by wymyślił
Mechanika Rolnicza.