Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agrotron od 6.00 do 6.20

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 25 październik 2012 - 21:28

Agrotron od 6.00 do 6.20 Opnie na temat tych deutzów? Jakie słabe punkty, na co szczególnie zwracać uwage i czy warte są zachodu??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agrotron od 6.00 do 6.20 Dzisiaj, 11:29
  •  

#2 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 26 październik 2012 - 04:42

Agrotron od 6.00 do 6.20 Jak masz Fendta to ja już bym przy nim został bo DF bedziesz na nowo wszystko poznawał a tak Fendta znasz i wiesz o co w nim lata...

#3 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 26 październik 2012 - 07:59

Agrotron od 6.00 do 6.20 Też rozmyślam właśnie nad fendtem lecz troche młodszym i większym 311 albo 512 ale trafiają się właśnie takie DF w dość przyzwoitym stanie i mądrych pieniądzach a wyposażenie jest też dość, dość i dlatego jestem ciekaw jak to z tymi modelami jest czy skrzynie z połówkami i rewersem EH są słabym punktem tych ciągników.

#4 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 26 październik 2012 - 15:18

Agrotron od 6.00 do 6.20 Agrotron i 500 to te same skrzynie...

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 październik 2012 - 16:03

Agrotron od 6.00 do 6.20 Fajne ciągniki, dobre do tura. Czytałem, że w wielu przypadkach psują się czujniki położenia pozycji pedału sprzęgła co skutkuje pojawianiem się błędu EB przy wciskaniu sprzęgła oraz brakiem możliwości przełączenia rewersu i zmiany półbiegu. Mój ma taką przypadłość, że przy przerzucaniu półbiegu z M na H i z powrotem mocno szarpnie (nie wiem o co tam chodzi). Mocna hydraulika, komfortowa i o dużym polu widzenia kabina i inne szmery bajery :D Jak coś więcej to pytaj ;)
Pozdrawiam.

Edit:
Wersje "s" mają jeszcze biegi pełzające, niektóre miały blokowany 6 bieg.
Myślę, że są to ciągniki warte swojej ceny.

Edytowany przez Profil usunięty, 26 październik 2012 - 20:06.

#6 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 29 październik 2012 - 21:02

Agrotron od 6.00 do 6.20 Silnik deutz, skrzynia i mosty zf, hydraulika bosch/rexroth, sprawdzone markowe podzespoły. Nie mają jakiś typowych kosztownych awarii. Mniejsze i większe awarie wiadomo zdarzają się jak w każdym używanym sprzęcie. W agrotronach z początku produkcji kabina jest trochę niedopracowana.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 listopad 2012 - 19:40

Agrotron od 6.00 do 6.20 Posiadam DF-a agrotrona 6.00s i sprawuje się bdb :) , jest z 1996, ma 6500mth, mam go już 3 lata i wymieniłem w nim tulejki w rozruszniku, uszczelniacz od pompeczki wspomagającej sprzęgło i naprawa komputera EHR (ok 1200-1500zł), ale teraz jest wszystko ok. Mam w nim skrzynię 6. bez półbiegów, jak wrzucę pełzające to na każdym zakresie (H,M,L i R) mam tylko po 3. biegi, czyli razem mam 27/9 zamiast 18/6 :D. Tak jak kolega @Dami615 wspomniał, widoczność z kabiny super ( w lato zbiłem szybę tylną-700zł :(, na dodatek miałem ją pełną, bo przeważnie agrotrony mają z prawej strony trójkącik na przewody, kable; niestety nie znalazłem tak owej i kupiłem z ,,wcięciem" w rogu, dorobiłem trójkącik z plastiku i jest git), cicho jak w busiku, dobrze działa ogrzewanie, ogólnie prosta obsługa, spalanie na przyzwoitym poziomie, ale drastycznie rośnie jak mu damy wysokie obroty, np w kosiarce, dobra dynamika, prędkość 50km/h, lubi wyższe obroty, gdyż na niższych już tak nie ciągnie do przodu, MTZ, którego posiadam, ciągnie od dołu, ale to inny silnik :) Ogólnie jeżeli trafisz na zadbany egzemplarz z autentycznym przebiegiem to warto. Pozdrawiam.

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 listopad 2012 - 19:53

Agrotron od 6.00 do 6.20 Silnik w Agrotronie ma krótki skok tłoka a w 'rusku' jest duży skok tłoka dlatego tak jest. Na pewno jedzie ci 50 km/h?? Mój max wyciąga 42 km/h. No w kabinie jest 74,5 dB. Tutaj są podstawowe informacje http://www.tractoor....on-600-645.html

#9 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 listopad 2012 - 20:16

Agrotron od 6.00 do 6.20 Pokazuje mi maksymalnie 49km/h na prostej więc 50 z góreczki pociśnie :D Chińskie odkurzacze itp połyka w trasie :D

Edytowany przez Luc826421, 02 listopad 2012 - 20:32.

#10 Share lech04tr

lech04tr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, filmy,

Napisany 10 styczeń 2014 - 23:40

Agrotron od 6.00 do 6.20

Fajne ciągniki, dobre do tura. Czytałem, że w wielu przypadkach psują się czujniki położenia pozycji pedału sprzęgła co skutkuje pojawianiem się błędu EB przy wciskaniu sprzęgła oraz brakiem możliwości przełączenia rewersu i zmiany półbiegu. Mój ma taką przypadłość, że przy przerzucaniu półbiegu z M na H i z powrotem mocno szarpnie (nie wiem o co tam chodzi). Mocna hydraulika, komfortowa i o dużym polu widzenia kabina i inne szmery bajery :D Jak coś więcej to pytaj ;)
Pozdrawiam.

Edit:
Wersje "s" mają jeszcze biegi pełzające, niektóre miały blokowany 6 bieg.
Myślę, że są to ciągniki warte swojej ceny.

Potwierdzam te ciągniki są dobre.U mnie też najbardziej szarpie głównie z M na H, i właśnie mam tą wersje S i 5 BIEGÓW szósty właśnie chyba zablokowany, wiesz może jak go odblokować albo napisać w jakim celu został on wyłączony, dla mnie to nonsens skoro zostały zaprojektowane te ciągniki na 6 biegów to poco je blokować, i śmigam max 32km/h, na krótkie trasy jest bardzo żwawy do przyspieszania ,ale gdzieś dalej to z 40km/h by się przydało, czy to jest blokada mechaniczna czy to da się może elektronicznie odblokować po podłączeniu do kompa z góry dzieki ;]

#11 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 21:45

Agrotron od 6.00 do 6.20

Posiadam DF-a agrotrona 6.00s i sprawuje się bdb :) , jest z 1996, ma 6500mth, mam go już 3 lata i wymieniłem w nim tulejki w rozruszniku, uszczelniacz od pompeczki wspomagającej sprzęgło i naprawa komputera EHR (ok 1200-1500zł), ale teraz jest wszystko ok. Mam w nim skrzynię 6. bez półbiegów, jak wrzucę pełzające to na każdym zakresie (H,M,L i R) mam tylko po 3. biegi, czyli razem mam 27/9 zamiast 18/6 :D. Tak jak kolega @Dami615 wspomniał, widoczność z kabiny super ( w lato zbiłem szybę tylną-700zł :(, na dodatek miałem ją pełną, bo przeważnie agrotrony mają z prawej strony trójkącik na przewody, kable; niestety nie znalazłem tak owej i kupiłem z ,,wcięciem" w rogu, dorobiłem trójkącik z plastiku i jest git), cicho jak w busiku, dobrze działa ogrzewanie, ogólnie prosta obsługa, spalanie na przyzwoitym poziomie, ale drastycznie rośnie jak mu damy wysokie obroty, np w kosiarce, dobra dynamika, prędkość 50km/h, lubi wyższe obroty, gdyż na niższych już tak nie ciągnie do przodu, MTZ, którego posiadam, ciągnie od dołu, ale to inny silnik :) Ogólnie jeżeli trafisz na zadbany egzemplarz z autentycznym przebiegiem to warto. Pozdrawiam.

Odgrzewanie starego kotleta....

@Luc826421
W 1996r nie było opcji 50km/h, masz źle skalibrowany licznik :P
Opcja 50km/h weszła dopiero 97/98r. i tylko z amortyzowaną przednia osią. http://www.archivios...6df29/large.jpg
W modelach po 99r można było programowo odblokować 50km/h nawet jeśli nie było miękkiej osi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share 0980909

0980909

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 00:46

Agrotron od 6.00 do 6.20 Arek, widzę z tego co tutaj piszesz, że masz dużą wiedzę na temat tego modelu, czy masz jakieś materiały typu instrukcje obsługi, lub cokolwiek np. jakieś prospekty w wersji elektronicznej ? Chciałbym też, dowiedzieć się co oznacza wersja tt ?

Dodaj odpowiedź