Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas 98 SL

49 odpowiedzi na ten temat

#41 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 04 luty 2009 - 19:45

Claas 98 SL

O matko ralf nie rozwalaj mnie.50%-65% zwrotu za kombajn i te jego 200 tys to daje nam wyjsciowa jakies 400-500 tys w zależnosci czy jest watowcem czy nie. A za takie pieniadze mozna juz cos porzadnego kupic. Mediona 310 mysle ze by kupił bez problemów.

Wiesz ja tu brałem 200 tys tak jak ty te 400-500 tys. ;) Ja myślałem o ewentualnym zwrocie 100 tys a ty o ponad dwa razy większym :D
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas 98 SL Dzisiaj, 16:54
  •  

#42 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 05 luty 2009 - 10:17

Claas 98 SL nie no mowa jest o uzywanym . wiadomo ze za 500 tys by mediona dostal ale najpierw musialby te kase wylozyc gdyby bral na prow... 200 tys to uzywke kupisz extra no i wersje VX bez wzgledu na to czy zdecydujesz sie na 88VX czy 98VX czy wybierzesz jeszcze cos innego;] pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#43 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 05 luty 2009 - 15:16

Claas 98 SL Tośmy sie nie zrozumieli. Kolega napisał ze ma 200 tys na kombajn.A wiec jesli ma 200 tys to moze kupic za 400 tys bo 50% mu zwróca. W nowym naborze nie ma kupowania maszyny w ciemno tylko po podpisaniu umowy tak wiec ryzyka nie ma wielkiego. Kredyt preferencyjny na 3 miechy i masz 50% zwrotu maszyny i Vat na koncie na spłate maszyny. Majac 200 tys gotówki spłacasz reszte i masz nowy kombajn. Chodziło mi o cos takiego ale kolega napisał ze tylko 50ha tak wiec o medionie mozna pomarzyć.

#44 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 05 luty 2009 - 15:57

Claas 98 SL wlasnie....
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#45 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 05 luty 2009 - 16:39

Claas 98 SL @szczewko najpierw musimy się dowiedzieć czy ma te 400-500 tys ;)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 22:11

Claas 98 SL Witam.Mam problem z Dominatorem 98 SL Clasik o wydłużonym podajniku skośnym.W suchej pszenicy jarce żeby złapala młocarnia to juz pomsta do nieba.To nie znaczy
że stało się tylko raz.W pszenżycie po wyjeżdzie z łanu albo w czsie koszenia jak sobie nie grduknoł tzn.tok sie zachowuje jakbym młocil jeczmień przerośnięty konczyną
to słoma na podajniku skosnym nie idzie na młocarnie a krązy w koło niego.Po otwarciu klapy nad podajnikiem skosmym do bębna młocącego stwierdziłem między
podajnikim, skosnym a wlotem do młocarni w rynince do chwytacza kamieni i nad nią ok.25cm wysokosci zboża.Musi się duża ilość słomy -łanu nazbirać na
skośnym by prepchnąć tą mase zboża w młocarnie. Moje próby to zwiekszyłem ponad norme wlot do mlocarni,otwirałem wicej dolne sito byu zmniejszyć powrót
ziarna w podajniku kłosowym,naciągałem i luzowałem łancych podajnika skośnego.Na nic to sie nie zdawało. Poprosiłem kolege by wjechał w moje pszenżyto tez Claasem
98SL tylko nie Clasikiem a zwykłym z podanikiem skośnym krótszym i odziwo szedł jak burza.Osłabiło mnie to i wieczorem postanowiłem z miarką robic porownania.
I tak..klepisko kolegi jest przewlekane drutami moje jest fasolka (otwory niby mają podobne) nastepnie między końcem wylotu skośnego a początkiem wlotu do mlocarni
ma pod górkę ok 4cm a u nigo jest poziom .Nastepnie odległoś między koniec podajnika skośnego a początek klepiska inaczej szerokość rynienki chwytaka kamieni
u kolegi wynosi 8cm a u mnie 20cm.Teraz jest pytanie czy może być takie klepisko czy może powinna jakaś blacha .przy chwytaku kamieni by słoma ze zbożem
swobopdnie wpadała do bębna młócącego. Jakie byście widzieli ewntualne przyczyny.Może miał ktoś podobny problem. Z góry dziękuje.Pozdrawiam.

#47 Share pawel929

pawel929

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 11:19

Claas 98 SL hmm nie mam 98 ale moze masz te "kątowniki" na podajniku ukośnym odwrotnie założone ?? to może być przyczyna. słomy nie wciąga tylko wtedy się owija wkoło,wypluwa spowrotem część i potem siła przeciska duza ilość słomy na młockarnie i nie może przerobić bynajmniej podobnie sie dzieje w mercatorach jeśli są źle założone. może sie mylę ale podejrzyj to u kolegi jak on ma.

#48 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 12:43

Claas 98 SL Zapomniałem napisć.Brałem i ten wariant pod uwgę.Łańcuch jest tak samo założony tzn.w pierwszej kolejności łapie słome szersza i ząbkowana częsć kątownika a nastepnie gładka.
No dzieki za podpowiedż.Może wspólnie uda się nam rozgryść tego mola.Prosze o dalsze podpowiedzi.A może ktoś ma przedłużony skośny i zmierzy odległość koniec dolnej podlogi podajnika skośnego
apoczątek wlotu klepiska. Umnie ma 20cm.To jest inaczej szerokosc chwytacza kamieni.U kolegi wkrótszym podajniku i innym klepisku szerokosc wynosi 8cm.Moje spostrzeżenie jest takie że u niego
byle świtek słomy i przepchnie .U mnie natomiast przy podstawie 20cm jak sie usypie stożek ziaren to musi być konkrętny swit by przepchnac. I wtedy bum-młocarnia stoi albo fes walnie.
Mysle ż to nie jest wada fabryczna.Moze powinno byc założone klepisko przeplatane drutem ,może jakas listwa między skosny a wlot młocarni (bo po co 20cm szerokości chwytak kamieni)
Jeszcze raz prosze pomoc. Z góry dzieki.

#49 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 13:03

Claas 98 SL Za bardzo masz naciagniety łancuch z listwami w podajniku. On powinien prawie luzno lezec na podajniku a wpadajaca słoma napina go odpowiednio.Miałem cos takiego w Bizonie tescia wystarczyło popuscic łancuch i wszystko gra.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 13:51

Claas 98 SL Może w pewnym stopniu masz i racje. Bo po naciągnieciu go sprawa sie pogorszyła.Poprostu ziarna osypane z kłosa w podajniku skosnym zjeżdżaja po skpośnym pod ślimaka w hederze i tam sie robi też kocioł ale raczej
pod śimakiem.Usypie sie 5 kg ziaren i tez bedzie chszandolić robote . Tak jagbys zarył deko w ziemie i coś tam stanęło Brak plynnego wlotu od ślimaka do skosnego. Dzięki za rade ale mysle że wyslucham wszystkich
mopżliwych wariantow. Pozdrawiam.