Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Pamiętam jak kiedys basagram wstrzymał wzrost bobiku i skończyło sie na talerzówce a to prawie to samo co bób.

Edytowano przez franciszek3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekk87    1

Czy na bób sadzony z rozsady stosujecie jakieś środki na chwasty? bo chyba sadzenie w pole pryskane stompem zaszkodzi sadzonkom??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Ten środek nazywa się motyka ewentualnie haczka, a tak poważnie to na jednoliścienne można prysnąć tylko no i okres karencji środka też jest istotny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scofield    0

na jednoliścienne najlepiej w dniu siewy lub do 3 dni po siewie, na większości opakowań tak pisze. Ale jak opryskasz nawet tydzień po siewie to chyba nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekman16    0

Troche się boje, bo opryskałem bób na 4b kl siemi stompem w dawce 3,5l/ha w 300l wody i popadał obficie deszcz, boję się że go głęboko wpłukało... starałem się po siewie nasiona głęboko przykryć +/- 6cm jak myślicie może mu poszkodzić? Dzisiaj patrzyłem to jeszcze kiełka nie wypuścił, tylko dobrze napęczniał...

 

PS

to prawda, że jak się pryska na chwasty bób nalistnie to wstrzymuje to jego rozwój przez pewien czas? Chodzi mi o agil, targe, czy fulisade forte

Edytowano przez wojtekman16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Fusilade w dawce jak na opakowaniu nie spowolni Ci wzrostu. Gorzej jesli poszedl by basagran w pełnej dawce, ale dlatego sam porducent zaleca dzielone, chyba 2x0,6 litra. Osobiście twierdze, że bób raz opielony wstrzyma chwasty bo zacieni powierzchnię w okół siebie. W zeszlym roku ani razu nie pielilem, wodę lalem 9 razy, a chwasty zniszczyłem po zborze razem siekając z łodygami i nie miały wyksztalconych nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Siewnikiem zbożowym z kółkami do grubych nasion dam radę posiać bób? Chcę obsiać 10a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczek    4

Watpie żebyś dal rade siewnikiem zasiąść 10 a to nie jest dużo to lepiej ręcznie do podadzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Dzisiaj 10a, jutro 10ha. :)

KIedy jednak można go siać?

 

Używacie sadzarek czosnku do siewu bobu? Interesuje mnie maszyna, która nie wymaga dodatkowej obsługi. Są takie wehikuły?

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XaWi    1

Witram jakie odżywki stymulatory wzrostu stosujecie na bób pikowany i siany w glebe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

zależy w jakiej fazie rozwojowej jest bób czy dopiero posiany czy już rośnie

kiedy pryskać 1 raz fungicydami i jakimi na bób

co do odżywek to 1 raz polecę solfan PK a poźniej kristalonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Część bobu rośnie, część jeszcze nie wyszła z ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob2    1
Napisano (edytowany)

Witam mam małe pytanie wszedł mi bon i sa juz ponki na nim i zaczely mi sie skrecac liscie na bonie od czego to zalezy czy to jest jakas choroba czy przesadzilem z jakims opryskiem ????

 

Pisz po polsku, mimo że mogę edytować posty to w ogóle nie wiem o co w tym chodzi.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

w tamtym tygodniu poszły zabiegi topsin M nurella i solfan PK każdy odzielnie bałem się mieszać jak będzie pogoda zrobię powtórkę tylko innymi środkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob2    1

własnienie ma sladu mszyc i nie wiem odczego sie tak dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

niekiedy słabo zaorane środki z poprzedniego roku dają taki efekt skręcania liści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigany    0

Witam, planuję w następnym roku zasadzić na próbę bób i mam następujące pytania:

- jaki jest najlepszy przedplon dla bobu (po czym lepiej go nie uprawiać)?

-jakie nawozy stosować?

- jakie opryski i na co stosować i w jakim terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
    • Przez Muciek
      Witam. Nabyłem 2,5ha ziemi, dwa lata nie było nic tam robione w tamtym roku w sierpniu opryskałem od perzu i tak zostało do teraz, jest to ziemia od IV po V i trochę VI, zastanawiałem się nad łubinem lub  wyką jarą z pszenżytem, nie wiem czy pierwszy rok po zasianiu to kosić? czy tak zostawić?, i jak z dopłatami do wysokobiałkowych lub łubinu jeśli nie będzie ziarna?, może ktoś ma jakieś inne rady co tam zasiać?. Pozdrawiam forumowiczów.
    • Przez pynczor
      Siemka po przerwie
      mam pytanie do tych co sieją bobik i potrafią tak zrobic aby był czysty bo u mnie mieliśmy w tym roku 1 ha bobiku i wygladał strasznie a po przemłynkowaniu byla cała dwukołówka o wymiarach 2mx3m lebiody a bobiku było 30 worków po ok 50-60kg....
      Jeśli ktoś wie co zrobić czym opryskać lub coś innego żeby nie było tyle lebiody to prosze o rady.
      Aha jeśli chcielibyście wiedziec czym było pryskane to moge zapytać szfagra bo to on nam pryskał
      tak wiec prosze o pomoc i z góry dziekuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj