Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#1221 Share szymon18022005

szymon18022005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:majsterkowanie

Napisany 25 marzec 2013 - 14:41

Zabiegi fungicydowe na twoim miejscu zrobiłbym to capalo 1,5 w fazie liścia flagowego tuż przed wykłoszeniem koszt może nie mały bo ok.160 zł ale środek który zniszczy grzyby które są i ochroni górne liście i kłos

jednak na twoim miejscu zastanowiłbym się nad zwiększeniem nawożenia azotowego do 2 dawek i 2 zabiegów fungicydem
dołożysz raptem 100-150 kg saletry(150-220)zł idrugi zabieg od grzyba 100-120zł a są realne szanse na osiągnięcie plonu o pół tony więcej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 03:33
  •  

#1222 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 15:19

Zabiegi fungicydowe a co z tego jak bede mial pol tony wiecej jak wydam na to 340zł + koszt paliwa? moim zdaniem nie warto jesli w gre faktycznie wchodzi tylko 0,5t.

#1223 Share JOHNDEERE5080M

JOHNDEERE5080M

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 25 marzec 2013 - 15:27

Zabiegi fungicydowe Tak sobie czytam wasze wypowiedzi. Chciałbym w tym roku zastosować na pszenicy i pszenżycie ochronę fungicydową dwu zabiegową. Mam małe doświadczenie w tego typu zabiegach i po tylu waszych opiniach mam już mętlik w głowie.
Na pszenżyto jako pierwszy myślałem o atak 450 ec 0.6l + topsin 0.7l + odżywka a jako drugi na liść flagowy duet ultra w dawce 0.6l
Pszenica ozima T1 capallo 1,5l/ha a na T2 duet ultra 0.6l/ha. Przy średnim nawożeniu azotem na poziomie 140 kg czystego składnika.
Jak myślicie czy taki program ochrony zbóż da mi jakieś przyrosty plonu??????????????????

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1224 Share szymon18022005

szymon18022005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:majsterkowanie

Napisany 25 marzec 2013 - 16:01

Zabiegi fungicydowe przy ochronie fungicydowej zawsze jest przyrost plonu, jaki? zależy głównie od pogody ,odmiany,gęstości i terminu siewu itp
co do zabiegów to Atak ok zamiast topsinu dodałbym epoksykonazol na septoriozę i morfolinę na mączniaka .a przy tym nawożeniu pokusiłbym sie o strobilurynę do której dobrym dodatkiem jest duet

capalo jak najbardziej

#1225 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 17:36

Zabiegi fungicydowe

kolego Benny różnica w cenie między tymi zabiegami to tak około 100 zł . na podstawę żdżbła to bym proponował coś na bazie prochlorazu ew. capalo, tiofanat już sobie nie radzi przynajmniej solo artea to bardziej na t3.ale przy tym płodozmianie skłaniałbym sie ku pakiecie univo jeżeli pszenica siana po rzepaku z tym że do inputu dodatek taliusa na mączniaka

ile azotu planujesz

ja mam okazje kupic na mój areał za róznice 300zł na calość. topsin jest za slaby pomimo tego że nigdy nie był stosowany żaden fungicyd? Pakiet univo nie ma zastosowania na żyto poza tym. pomysle nad prochlorazem lub ewentualnie nad czyms z prochlorazem. z kiłą nie mam jeszcze problemu bo nie mam zmieniam troche płodozmian i chyba dorzuce jakies motylkowe w płodozmian. planuje nawożenie ok 150 kg N w czystym składniku. w tym roku zmniejszyłem norme wysiewu pszenicy z 250kg na około 180 kg według mnie było za gęsto. przyznam ze jest dosyć rzadka ale tylko dlatego ze jesien była sucha. no to co proponujesz na klosa bo ten dotyka wiele chorób. maczniak to u mnie znikomy problem.

#1226 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 18:04

Zabiegi fungicydowe Przy ochronie fungicydowej nie ma przyrostu plonu jak tu niektórzy wypisują tylko jest ochrona plonu. Czynnikami plonotwórczymi są stanowisko (gleba), woda, nawożenie itp.
Prawidłowa ochrona ogranicza straty w plonie i tak to należy rozumieć.

Edytowany przez west, 25 marzec 2013 - 18:04.

#1227 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 18:37

Zabiegi fungicydowe

ja mam okazje kupic na mój areał za róznice 300zł na calość. topsin jest za slaby pomimo tego że nigdy nie był stosowany żaden fungicyd? Pakiet univo nie ma zastosowania na żyto poza tym. pomysle nad prochlorazem lub ewentualnie nad czyms z prochlorazem. z kiłą nie mam jeszcze problemu bo nie mam zmieniam troche płodozmian i chyba dorzuce jakies motylkowe w płodozmian. planuje nawożenie ok 150 kg N w czystym składniku. w tym roku zmniejszyłem norme wysiewu pszenicy z 250kg na około 180 kg według mnie było za gęsto. przyznam ze jest dosyć rzadka ale tylko dlatego ze jesien była sucha. no to co proponujesz na klosa bo ten dotyka wiele chorób. maczniak to u mnie znikomy problem.

Słaby płodozmian na rzepak co najmniej 3 lata przerwy w uprawie tej rośliny, umnie także słaby ale jest przerwa tzn. raps, 3x pszenica oz. i znowu raps. 250kg/ha to zdecydowanie za gęsto jeszcze zależy jakkie mtz, ale zobaczysz że nie bedzie tak wylegać i presja chrób się zmniejszy. Na kłos pisałem, tebukonazol wystarczy.

Słuchajcie Westa dobrze prawi ;)

#1228 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 26 marzec 2013 - 15:41

Zabiegi fungicydowe Cena za litr Wirtuoza 119 netto to dobra czy targować się o lepszą?

#1229 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 marzec 2013 - 16:51

Zabiegi fungicydowe .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 00:08.

#1230 Share adiss

adiss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 18:16

Zabiegi fungicydowe O strategiach i planach nawozowych powiedziano już tu bardzo dużo . Może zanim podzielimy się Świątecznym jajeczkiem i tłumnie ruszymy na pola warto zainteresować się :
KTO ?
OD JAK DAWNA ?
I DLACZEGO ?
Kręci lody w tym biznesie ?Polecam ten dokument składa się z 4 części .Warto poświecić chwilę .Ciekawe czy szacowny EXPERT ustosunkuje się do tego w jakiś sposób ?http://www.youtube.com/watch?v=jw35QwKuHtc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1231 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 10:26

Zabiegi fungicydowe

Tak sobie czytam wasze wypowiedzi. Chciałbym w tym roku zastosować na pszenicy i pszenżycie ochronę fungicydową dwu zabiegową. Mam małe doświadczenie w tego typu zabiegach i po tylu waszych opiniach mam już mętlik w głowie.
Na pszenżyto jako pierwszy myślałem o atak 450 ec 0.6l + topsin 0.7l + odżywka a jako drugi na liść flagowy duet ultra w dawce 0.6l
Pszenica ozima T1 capallo 1,5l/ha a na T2 duet ultra 0.6l/ha. Przy średnim nawożeniu azotem na poziomie 140 kg czystego składnika.
Jak myślicie czy taki program ochrony zbóż da mi jakieś przyrosty plonu??????????????????

Zaproponowane programy są ok. Rozmumiem, że w pszenżycie pierwszy zabieg jest bardziej pod kątem chorób podstawy źdżbła, jesli tak, to powinno być dobrze, jasne, że wolelibyśmy tam widzieć coś z naszej palety. W pszenicy również dobre rozwiązanie właśnie pod kątem śrdniego poziomu nawożenia. Ilość aztou jest pod plon 6-7 ton, pierwsza dawkę proponuję zaraz po ruszeniu wegetacji, potem w pierwszym kolanku i na kłos. Capalo na T1, Duett Ultra zaraz po wykłoszeniu na kwitnąca pszenicę.
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#1232 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 11:25

Zabiegi fungicydowe Sarfun 500 SC 0,4l/ha + Mirage 450 EC powiedzmy pół dawki tj. 0,5l/ha. Ma to sens? Czy zapodać pełną dawkę?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#1233 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 11:59

Zabiegi fungicydowe Który środek na T1 wg was będzie lepszy, Wirtuoz w dawce 1l czy Input w dawce 1l? Koszt podobny.

#1234 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 12:01

Zabiegi fungicydowe Panki franki, dręczy mnie temat przygotowania wody do zabiegów fungicydowych. A dokładniej jej temperatura. Jakie macie rozwiązania na tą dolegliwość. ??

#1235 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 14:44

Zabiegi fungicydowe Beczka 10 tys l z kwasówki pomalowana na czarno.Ja swoją kupiłem z byłego cpn bo weszły jakieś wymogi ,że musi mieć dwa płaszcze i stacje wymieniają to na potęgę. Po całym dniu na słońcu woda jest lekko ciepła ok. 40C

#1236 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 14:59

Zabiegi fungicydowe panowie zaglądam w ten temat już jakiś czas ponieważ w tym roku chce wykonać 2 zabiegi fungicydowe a ze nigdy u nas w gospodarstwie tego nie stosowaliśmy wiec nie mam pojęcia jakimi środkami wjechać na T1 w pszenice bo na T2 wyczytałem ze Falcon powinien być odpowiedni. Czesto slysze ze Capalo na T1 najlepszy ale cena tez nie mala.

#1237 Share jarekzss1988

jarekzss1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 00:14

Zabiegi fungicydowe Witam, czytam i czytam to forum i sie nie moge zdecydowac jaki środek zastosowac na t1 w pszenicy bogatka i muszelka?? chciałbym osiagnac plon ok 6-7 ton,nawożenie bedzie 160kgN/ha, prosze o pomoc doradzcie mi cos dobrego a nie za drogiego.

#1238 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 05:57

Zabiegi fungicydowe ja będę stosował Bumper Super i myślę że to takie minimum na T1, koszt ok 80zl/ha. Troszkę drożej można różne mieszaniny zrobić bo bumper super podobno na mączniaka słaby ale ja akurat nie mam z tym problemu. Jeśli chodzi o najlepsze środki to Input, Capalo, Wirtuoz ale to już koszty ok 150-200zl w zależności od dawki.

#1239 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 06:08

Zabiegi fungicydowe To ja podobnie, tylko dołożę leandera pół zalecanej dawki żeby zabezpieczyć przed mączniakiem. Nie wiem co dać na jęczmien jary, jeden zabieg w końcówce t2?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1240 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 16:07

Zabiegi fungicydowe Wiem że to temat o pszenicy ale co byłoby dobre na pszenżyto? Tilt 0,7 plus mirage 0.7 Byłoby dobre?