Polecane posty

losktos    356

To już lepiej wygląda. Tebukonazol nie najlepszy na septoriozę ale trochę ją trąci.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

 Panowie a może dać ARTEMIS 450 EC w dawce 1.8 litra ? 115 zł netto na ha .

Prochloraz (substancja z grupy imidazoli) - 200 g/l (19,19%) Tebukonazol (substancja z grupy triazoli) - 100 g/l (9,59%) Fenpropidyna (substancja z grupy morfolin) - 150 g/l (14,39%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 godzinę temu, Adrenalinaa napisał:

 Panowie a może dać ARTEMIS 450 EC w dawce 1.8 litra ? 115 zł netto na ha .

Prochloraz (substancja z grupy imidazoli) - 200 g/l (19,19%) Tebukonazol (substancja z grupy triazoli) - 100 g/l (9,59%) Fenpropidyna (substancja z grupy morfolin) - 150 g/l (14,39%)

Zalezy od przedplonu według mnie.

Jak zbozowe to dawalbym pelna dawkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18
Dnia 20.12.2020 o 18:42, Kubawww napisał:

A co powiesz na tern z unixem i do tego dodać trochę tebu?

trochę to znaczy ile,bo cena zaczyna się robić spora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 godzinę temu, SawekBraczyk napisał:

Ten Artemis nada się na stanowisko po pszenicy ? Dawka  2l/ha .  

Nada jest bardzo dobry stosowalem w rym roku.. lepszym rozwiązaniem  tak jak losktos pisal jest tylko term  z unixem i do tego jakis triazol ale koszt juz wywala za duzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Panowie mam prośbę macie.może jakiś namiar gdzie moge kupic protiokonazol 300g/l? Bo potrzebuje 1 litr a na necie tylko praktis 250g/l a na 2 hektary to po 125g/ha to ciut mało idealnie byloby kupić protikonazol 300 i by było po 150g/ha. Bo na zapas żeby leżał ten praktis 250 to tez mi sie nie widzi. Bo chce ciut oszczędzić na t1 i dac solo protiokonazol. I zrobic tez t2 myślę o priaxor. Mysle lepiej takie t1 + t2 niz drozsze t1 i brak t2. Bo np dajac artemis 2l/ha to oszczędność miedzy protiokonazolem wyniesie okolo 100-120zl na korzyść protiokonazolu to juz prawie na litr priaxoru zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
17 minut temu, Michal014d napisał:

Panowie mam prośbę macie.może jakiś namiar gdzie moge kupic protiokonazol 300g/l? Bo potrzebuje 1 litr a na necie tylko praktis 250g/l a na 2 hektary to po 125g/ha to ciut mało idealnie byloby kupić protikonazol 300 i by było po 150g/ha. Bo na zapas żeby leżał ten praktis 250 to tez mi sie nie widzi. Bo chce ciut oszczędzić na t1 i dac solo protiokonazol. I zrobic tez t2 myślę o priaxor. Mysle lepiej takie t1 + t2 niz drozsze t1 i brak t2. Bo np dajac artemis 2l/ha to oszczędność miedzy protiokonazolem wyniesie okolo 100-120zl na korzyść protiokonazolu to juz prawie na litr priaxoru zostaje.

Ja bym nigdy nie oszczędzal na t1 jak spierdzieilem swego roku t1 to gowno  bylo t2 i t3 nie pomoglo

Mówi sie , ze to najważniejszy zabieg

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
3 minuty temu, Kubawww napisał:

Ja bym nigdy nie oszczędzal na t1 jak spierdzieilem swego roku t1 to gowno  bylo t2 i t3 nie pomoglo

Mówi sie , ze to najważniejszy zabieg

Kurczę sam już nie wiem. Czy dac sprawdzony przez siebie artemis 2l/ha czy ryzykowac solo protiokonazol. Cena mnie troche odstrasza artemisa tyle że nic taniej nie dostane chyba że solo prochloraz ale to już lepiej protiokonazol. Dodam ziemia 5-6 klasa wiec nie oplaca sie inwestować w środki z górnej półki. W tym roku wyciągnąłem 4.8t/ha pszenżyta borowik z tylko t1 wlasnie artemis 2l/ha z czego sie ciesze tyle ze deszcze latem były a jak bedzie susza to i fungicydy nie pomoga na moich działkach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
3 minuty temu, Michal014d napisał:

Nie kojarze i nigdy nic nie kupowalem w tym sklepie. Polecasz go? Bo zawsze to nie wiadomo co przysla o ile przyslą bo i tak bywa że czekasz a za miesiac dzwonią i mówią ze nie ma i nie będzie tego środka :)

Nie znam sklepu , zadzwoń do nich przed zamówieniem (najlepiej za pobraniem ), może z rozmowy  wyniknie , czy są "prawdziwi"😉.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
5 minut temu, FarmerDyzio napisał:

na pszenżyto jest sens dawania max dawki boogie ? Czy lepiej taniej a też pełna dawkę delaro ?

Ja bym szedł w delaro ale niech sie wypowiedza bardziej doświadczeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
1 minutę temu, fezoi napisał:

Nie znam sklepu , zadzwoń do nich przed zamówieniem (najlepiej za pobraniem ), może z rozmowy  wyniknie , czy są "prawdziwi"😉.

Może i tak. Jeszcze podzwonie po okolicznych sklepach i jak cos to trzeba będzie tu gdzie dałeś namiar zamawiać chyba że zdecyduje sie na bardziej bogate T1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
11 minut temu, Kubawww napisał:

Ja bym nigdy nie oszczędzal na t1 jak spierdzieilem swego roku t1 to gowno  bylo t2 i t3 nie pomoglo

Mówi sie , ze to najważniejszy zabieg

To co dałeś na T1 , protiokonazol solo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
2 minuty temu, fezoi napisał:

To co dałeś na T1 , protiokonazol solo ?

Ja dawałem artemis 2l/ha a teraz zastanawiam sie nad protiokonazolem solo.

Na ten sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj