Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#4041 Share ppwolf38

ppwolf38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 20 kwiecień 2014 - 08:04

Zabiegi fungicydowe Na T2 kupilem Menare ale mam jeszcze Gwaranta i Tebu...czy moge do Menary dodac Gwarant?jak tak to w jakiej ilosci?
"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 16:35
  •  

#4042 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 20 kwiecień 2014 - 08:44

Zabiegi fungicydowe

przed wczoraj pszenica dostała siarczan magnezu 5kg + wuxal mikro 1l + tilt turbo 1l + antywylegacz płynny 675 SL 1,5l

teraz pytanie co dobrego w miare taniego na T2 który planuję wykonać na liść flagowy i na tym koniec ochrony tylko 2 zabiegi co proponujecie?

Soligor lub Menara
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4043 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 20 kwiecień 2014 - 09:14

Zabiegi fungicydowe a duet ultra gorszy bo ja właśnie duetem mam zamiar wjechać

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4044 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 09:28

Zabiegi fungicydowe

Na T2 kupilem Menare ale mam jeszcze Gwaranta i Tebu...czy moge do Menary dodac Gwarant?jak tak to w jakiej ilosci?

Gwarant na T2 to dobry patent. Chlorotalonil ze strobiluryną na T2 to np Credo, Olympus, czy Treoris.(w nim strobi akurat nie ma).Moim zdaniem już 0,5-0,7 Gwaranta powinno zrobić robotę. Tebu daj na kłos

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#4045 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 09:35

Zabiegi fungicydowe Pierwszy zabieg wykonany z użyciem prochlorazu, epoksykonazolu, fenpropidyny.

Teraz pytanie co będzie najlepsze na T2( przy nawożeniu zakładanym około 230 N, przepdlon zbożowy ) , seguris 0,8l , fandango , fusaro , soligor , czy może mieszac coś samemu np ( epoksykonazol , chlorotalonil , fluchikonazol )? Ma być dobrze ale im taniej tym lepiej pszenica podatna na septoriozę i rdzę .

#4046 Share farmerek12

farmerek12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 09:37

Zabiegi fungicydowe Na t1 mam tilt turbo 1l do tego mam zamiar dać 0,3l moddusa + 0,7l antywylegacza płynnego. Mogę do tego jeszcze dać siarczan magnezu? Ile przed opryskiem a ile po oprysku mogę rozsiać saletrę, czy nie ma to żadnego znaczenia?

#4047 Share malycyc

malycyc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 09:38

Zabiegi fungicydowe Witam. koledzy mam takie pytanie ile jest najlepiej stosować wody na 1ha? i jakimi dyszami najlepiej wykonywać zabieg? i na jakim ciśnieniu?? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

#4048 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 11:20

Zabiegi fungicydowe Pryskalem w słoneczny dzień fungicydy +0,2 modusa+0,8 antywylegacza. Po tygodniu pojawiły sie przypalone końcówki liści w przenicy , czy to przez modusa?

#4049 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 11:25

Zabiegi fungicydowe

Witam. koledzy mam takie pytanie ile jest najlepiej stosować wody na 1ha? i jakimi dyszami najlepiej wykonywać zabieg? i na jakim ciśnieniu?? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Fungicydy i skracanie pryskałem końcówkami 0,3mm (eżektory) ciśnienie ok 2,5 -3,2 w zależności od wiatru. Prędkość ok 5,5-7km. 250l/ha.,

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#4050 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 11:34

Zabiegi fungicydowe

Pryskalem w słoneczny dzień fungicydy +0,2 modusa+0,8 antywylegacza. Po tygodniu pojawiły sie przypalone końcówki liści w przenicy , czy to przez modusa?

u nie podobnie bylo rok temu trzeba zabieg robic wieczorem przy niskiej tem. to wina modusa ale watpie zeby to wplynelo na plon

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4051 Share Tandam

Tandam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 11:46

Zabiegi fungicydowe Witam!
Koledzy doradźcie co zastosować na T2 w pszenicy ozimej, nawożenie na poziomie 180-200N/ha. Na T1 poszła mieszanina Tiltu turbo + Mondatak, a na jednej działce Tilt turbo + Unix. Wcześniej przez 3 lata na T2 stosowałem mieszaninę Artea + Amistar (0,4l + 0,6l). W tym roku zastanawiam się nad zastosowaniem środka Seguris? Jakie jest wasze zadanie panowie? A może macie jakieś lepsze propozycje?
Dodam, że ma to być konkretny zabieg i nie koniecznie tani. Oczywiście będzie też stosowany zabieg na T3. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

#4052 Share cichy5540

cichy5540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 12:44

Zabiegi fungicydowe

Witam!
Koledzy doradźcie co zastosować na T2 w pszenicy ozimej, nawożenie na poziomie 180-200N/ha. Na T1 poszła mieszanina Tiltu turbo + Mondatak, a na jednej działce Tilt turbo + Unix. Wcześniej przez 3 lata na T2 stosowałem mieszaninę Artea + Amistar (0,4l + 0,6l). W tym roku zastanawiam się nad zastosowaniem środka Seguris? Jakie jest wasze zadanie panowie? A może macie jakieś lepsze propozycje?
Dodam, że ma to być konkretny zabieg i nie koniecznie tani. Oczywiście będzie też stosowany zabieg na T3. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Seguris to bardzo dobry środek na T2 w pełnej dawce ogarnie i zadba o wszystko. A na T3 masz już coś zaplanowane?

#4053 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 20 kwiecień 2014 - 12:57

Zabiegi fungicydowe

Witam. koledzy mam takie pytanie ile jest najlepiej stosować wody na 1ha? i jakimi dyszami najlepiej wykonywać zabieg? i na jakim ciśnieniu?? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

ja pryskam 0,3, eżektorami, ciśnienie ok. 4, 220-230 l/ha

Pryskalem w słoneczny dzień fungicydy +0,2 modusa+0,8 antywylegacza. Po tygodniu pojawiły sie przypalone końcówki liści w przenicy , czy to przez modusa?

i tak i nie. Jakie fungicydy?
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4054 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 13:05

Zabiegi fungicydowe

ja pryskam 0,3, eżektorami, ciśnienie ok. 4, 220-230 l/ha

i tak i nie. Jakie fungicydy?

Corbel i Moderator

#4055 Share Tandam

Tandam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 13:08

Zabiegi fungicydowe Czyli mówisz kolego cichy5540, że dobry wybór z tym Segurisem, to fajnie :) Jeśli chodzi o T3 to jeszcze dokładnie nie wiem, choć zastanawiałem się nad Osirisem lub Prosaro, ponieważ koledzy kilka stron wcześniej takie polecali, ale który z tych środków byłby lepszym wyborem, a może jeszcze jakiś inny?

#4056 Share rycho30

rycho30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 14:15

Zabiegi fungicydowe milan chodzi mi o zabieg T3 w pszenicy czyli jak zaczyna kwitnąć wtedy wykonać zabieg i nic się nie stanie

#4057 Share cichy5540

cichy5540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 14:51

Zabiegi fungicydowe

Czyli mówisz kolego cichy5540, że dobry wybór z tym Segurisem, to fajnie :) Jeśli chodzi o T3 to jeszcze dokładnie nie wiem, choć zastanawiałem się nad Osirisem lub Prosaro, ponieważ koledzy kilka stron wcześniej takie polecali, ale który z tych środków byłby lepszym wyborem, a może jeszcze jakiś inny?

Jeśli chodzi o Seguris to bez obaw bedzie skuteczny. Osiris lub Prosaro? Ja bym wziął zdecydowanie Prosaro. Osiris zawiera epoksykonazol który dasz już w segurisie wiec żeby nie powtarzać substancji weź Prosaro(tebukonazol i protiokonazol). Środek na 100% skuteczny ale dla niektórych wciąż drogi.

#4058 Share Tandam

Tandam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 15:25

Zabiegi fungicydowe Dzięki kolego cichy5540 za wskazówkę! Czyli zostaję przy Prosaro.
Pozdrawiam!

#4059 Share ppwolf38

ppwolf38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 20 kwiecień 2014 - 15:55

Zabiegi fungicydowe

Gwarant na T2 to dobry patent. Chlorotalonil ze strobiluryną na T2 to np Credo, Olympus, czy Treoris.(w nim strobi akurat nie ma).Moim zdaniem już 0,5-0,7 Gwaranta powinno zrobić robotę. Tebu daj na kłos

I pomieszac to razem z Menara? a Menare dac w pelnej dawce?
"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4060 Share rycho30

rycho30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 16:43

Zabiegi fungicydowe milan jakbyś mógł mi odpowiedzieć co tej pszenicy dolega nadole ma takie żółte liście czy to grzyb czy czegoś jej brakZdjęcie0054.jpg