Skocz do zawartości

Zdjęcie

Anomalia pogodowe

16293 odpowiedzi na ten temat

#14101 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1136 postów

Napisany 11 lipiec 2016 - 15:44

Anomalia pogodowe Idzie pompa z północy, na detektorach wyładowań wygląda nieciekawie, oby nie grad. A jeszcze jeden kurs po bele 7 km ojj...
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Anomalia pogodowe Dzisiaj, 01:23
  •  

#14102 Share kabus55

kabus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 11 lipiec 2016 - 16:00

Anomalia pogodowe

23*C to zimno kosić a jeszcze jak wiatr to całkiem. 30* i bezchmurnie wtedy robota idzie. Dziś idealna pogoda na żniwa. Upał i wiaterek.

Dwa tygodnie temu w takie upały uciekał do lasu z zimnym piwem, a dzisiaj pisze, że to idealna pogoda na żniwa. Ja to już nie wiem czasem twoje posty mają sens, a czasem ja się je czyta to ręce opadają.

#14103 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 11 lipiec 2016 - 16:02

Anomalia pogodowe

Burza  przeszła   deszczu  dawła   ale  gradu  dać  nie chciała

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14104 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 11 lipiec 2016 - 16:06

Anomalia pogodowe

Przeszły trzy nawałnice z gradem wielkości wiśni i padało 15 minut grad ,a na koniec wielkości orzechów włoskich .Liście od kukurydzy wyglądają jak sieczka .Ziemniaki zalane całe i poniszczone przez grad .Dziury w liściach powybijane .Było biało ,jak w zimie  i do tego potężny wiatr .Spadło 45 litrów wody .

I love salsa

#14105 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 11 lipiec 2016 - 16:18

Anomalia pogodowe Po .uj Ci upał, jak zboże dojrzałe i suche (jak nie pada oczywiście).. Chyba że co drugi dzień popaduje. Przeważnie u mnie jak jest upał, to jest parno i jest pewna burza.. to po kiego wała mi taka pogoda na żniwa?
@RafaKdziela - gdzie to taka apokalipsa niby była..?

#14106 Share mercurial2000

mercurial2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 11 lipiec 2016 - 16:28

Anomalia pogodowe Wsch wlkp susza totalna... Teraz burza obok przeszła, tylko grzmi...

#14107 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika i hodowla.

Napisany 11 lipiec 2016 - 16:28

Anomalia pogodowe

Przeszły trzy nawałnice z gradem wielkości wiśni i padało 15 minut grad ,a na koniec wielkości orzechów włoskich .Liście od kukurydzy wyglądają jak sieczka .Ziemniaki zalane całe i poniszczone przez grad .Dziury w liściach powybijane .Było biało ,jak w zimie  i do tego potężny wiatr .Spadło 45 litrów wody .

Te dwie mnie ominęły trzecia doszła bardzo krótko bo 8 minut ale prawie 13mm spadło takiego czegoś u nas dawno nie było ze stodoły domu nie widziałem ok. 30m trochę zalało ale niema tragedii połamało parę drzew ale po za tym większych szkód niema gradu chyba nie było chociaż ciężko powiedzieć bo jeden szum. Parnota dalej więc chyba nie konieć. Dwie wioski dalej tylko lekko mżyło.

Przyjmę deszcz w każdej ilości... B) 

#14108 Share ryszrol

ryszrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 11 lipiec 2016 - 16:37

Anomalia pogodowe

Byłem w Tucholi na bydgoskiej to już niedaleko do ciebie to faktycznie jakiś tam grad leciał ale deszczu to waliło na maxa świata nie było widać

#14109 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 11 lipiec 2016 - 17:15

Anomalia pogodowe 10 minut takiej pompy przyszło że świata nie było widać,a pies zglupial i nie wiedział gdzie się schowac.W okolicy jeden właśnie skończył zgrabiac siano a tu takie cos.Teraz też coś leci jeszcze

#14110 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 11 lipiec 2016 - 17:53

Anomalia pogodowe Ludzie pada!!! Pierwsza taka burza od 3 lat w 30min należało 18mms to tyle co cały czerwiec i kwiecień razem z najem. Nie wiem jak zboża ale pewnie polowa lezy i ten grad, ale popadalo!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14111 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 11 lipiec 2016 - 17:58

Anomalia pogodowe

Dwa tygodnie temu w takie upały uciekał do lasu z zimnym piwem, a dzisiaj pisze, że to idealna pogoda na żniwa. Ja to już nie wiem czasem twoje posty mają sens, a czasem ja się je czyta to ręce opadają.

Bo jak się nic nie robi to poco w upał siedzieć. A jak żniwa to ma piec, wieczorem kosił rankiem ssypał suchutkie i dalej, a nie błoto gartać.

#14112 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 11 lipiec 2016 - 18:03

Anomalia pogodowe

Ludzie pada!!! Pierwsza taka burza od 3 lat w 30min należało 18mms to tyle co cały czerwiec i kwiecień razem z najem. Nie wiem jak zboża ale pewnie polowa lezy i ten grad, ale popadalo!

kwie, czer. maj spadło 18mm i zboża leżą to musisz mieć wysoki poziom wod gruntowych :blink:

Grzmiało dookoła i 0,5mm napadało zwilżyło powietrze.

#14113 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 11 lipiec 2016 - 18:21

Anomalia pogodowe

Byłem w Tucholi na bydgoskiej to już niedaleko do ciebie to faktycznie jakiś tam grad leciał ale deszczu to waliło na maxa świata nie było widać

Zdjęcia będą wieczorem do wglądu w galerii z tej nawałnicy .Niestety straty są większe niż było widać .Owies też ładnie powybijało i warzywa posiekało ,owoce .

Owies

Warzywa

Kukurydza

Edytowany przez RafaKdziela, 11 lipiec 2016 - 19:05.

I love salsa

#14114 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2853 postów

Napisany 11 lipiec 2016 - 19:22

Anomalia pogodowe

Pogoda, jak cię mogę. Przeszła porządna pompa, było widać na radarach i na niebie, ale jakieś 20 km po de mną (bardziej na południe). Czyli suszy ciąg dalszy, u ciebie aż za nadto z tego co piszesz, deszczu dużo i grad do tego. Co za pogoda, albo susza albo grad i weź tu wybierz, co gorsze.

Nowy81 zgadza się, u nas nie ma żadnych leżących zbóż, po za może 2 żytami, ale kłosy jak pół kciuka a w słomę to obdarował by pół wioski. Pewnie ze 350kg/ha siał to i leży. Susza i jeszcze raz susza. Na mapach z instytutów gdzie pokazują wilgotność gleby na 30 cm, jestem na mocno czerwonym. Czyli max 5% wilgotności w glebie do 30cm i to się zgadza.

#14115 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 11 lipiec 2016 - 19:32

Anomalia pogodowe daleko pogrzmiało, parę kropel spadło i oby to był koniec do końca żniw.

#14116 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 lipiec 2016 - 19:32

Anomalia pogodowe

Burza i całe 0,5mm deszczu.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#14117 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1136 postów

Napisany 11 lipiec 2016 - 19:45

Anomalia pogodowe Z pierwszej 18mm świata nie było widać, teraz dolało do 23mm ;) niewielki grad przez chwilę. W qq jedno wielkie jezioro
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#14118 Share JaKub2090

JaKub2090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 11 lipiec 2016 - 19:47

Anomalia pogodowe

no teraz będą takie dni – upały i burze, uapły i burze.u nas porzadnie zlalo, ale teraz znów zaczyna. 

#14119 Share andrzej333

andrzej333

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 11 lipiec 2016 - 19:48

Anomalia pogodowe

u mnie tez ledwo zaczęło z dachu lecieć i już przestało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14120 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 11 lipiec 2016 - 20:22

Anomalia pogodowe

po 18mm dało jeszcze do 30mm i na tym koniec zboża jednak tragedii nie ma myślałem że będzie kiepsko ale da się skosić. Kukurydza jak zawsze tylko u mnie podziurawiona ale znaczy że pada.