Skocz do zawartości

Zdjęcie

Anomalia pogodowe

16266 odpowiedzi na ten temat

#7541 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 09 sierpień 2015 - 09:44

Anomalia pogodowe

W końcu żniwa się zbliżają i jestem ciekaw czy znajdzie się jeden użytkownik tego forum co nie będzie kosił lub przy słomie robił w niedzielę?Jeśli jest pogoda się robi bo skąd mam wiedzieć jak będzie w poniedziałek.

No i żniwa minęły i ja traktora ni kombajnu nie odpalał, powiem więcej sąsiady też nie, a nawet jeszcze więcej nikt w okolicy nie robił. Da się? Da się!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Anomalia pogodowe Dzisiaj, 13:54
  •  

#7542 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika i hodowla.

Napisany 09 sierpień 2015 - 09:57

Anomalia pogodowe U mnie w nocy lekki deszcz ok.24 zaczelo padac troche pogrzmialo. Wieczorem zaczelo lekko wiac i az sie chcialo robic bo w dzien 39 w cieniu i dzisiaj chwila przerwy w koncu ogolnie zniwa za polmetkiem mi zostalo ok 30ha slomy do zebrania.

Przyjmę deszcz w każdej ilości... B) 

#7543 Share Kondzio55

Kondzio55

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 10:03

Anomalia pogodowe

U mnie aktualnie burza przechodzi 10km ode mnie. Jak zawsze mnie ominie a 10km dalej zleje..Kukurydza tylko czeka a jesli nie bedzie padac to chyba bedziemy kosic. ... Temperatura około 25 st czyli mozna wytrzymac.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak pomóc sadom? zobacz »

•  

#7544 Share Seba8080

Seba8080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 10:13

Anomalia pogodowe

w nocy przeszła burza spadło 4l m2 trosze uratuje kukurydze bo kolby od 2 tygodni nic nie rosną

#7545 Share Piotr12

Piotr12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 sierpień 2015 - 10:45

Anomalia pogodowe

U mnie po wczorajszym upale przyszła burza, spadło 38l m2.

#7546 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 11:08

Anomalia pogodowe A u mnie grzeje konkretnie i zrobiłem sobie wolne od koszenia czekam na deszcz jeszcze tylko jakieś 20h do wykoszenia i słoma leży w belkach na polu :)

#7547 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 09 sierpień 2015 - 11:20

Anomalia pogodowe 35.4 na otwartej przestrzeni w cieniu, 39 przy oknie w cieniu. Rekord za życia chyba.

#7548 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 09 sierpień 2015 - 11:31

Anomalia pogodowe

Jest dobrze ,tak jak w nocy wlało i rano :) .Nawet w ziemniakach stała woda ok 5 cm .Niestety jeszcze więcej podmyło je i sporo jest na wierzchu i ładnie się zielenieją .No cóż odpad jest też i ze złota .

I love salsa

#7549 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 09 sierpień 2015 - 11:41

Anomalia pogodowe

No i żniwa minęły i ja traktora ni kombajnu nie odpalał, powiem więcej sąsiady też nie, a nawet jeszcze więcej nikt w okolicy nie robił. Da się? Da się!

Nawet mi się w tym roku udało w niedziele nie kosić ani słomy wozić, tydzień temu nie robiłem bo cały tydzień pogody się zapowiadał a dziś w nocy lało i też nic nie zrobię a do następnej niedzieli to będę po żniwach.

#7550 Share kuba24nh

kuba24nh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 11:52

Anomalia pogodowe a my wczoraj powozilismy slome przez caly dzien no i po zniwach wkoncu ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7551 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 09 sierpień 2015 - 12:11

Anomalia pogodowe

w tym roku każdy miał/ma warunki do sprawnych żniw

przez Polske gdzie nie gdzie przechodzi front i całe GORACE powietrze spycha na wschód i południe, na dodatek niema prawie wiatru MASAKRA, nie ma czym oddychać

mamy juz jesien patrząc po drzewach, duże brzozy itd, usychają, w studni kręgowej niema wody

ja prawdopodobnie we wtorek kosze qq, raczej to co zostało z niej

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#7552 Share bieniek_88

bieniek_88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, survival.

Napisany 09 sierpień 2015 - 12:21

Anomalia pogodowe Dwie burze mnie dzisiaj koło 8 ominęły. Jedna szła z północy a druga ze wschodu. Pokropiło tylko trochę. Potrzebny deszcz na gwałt!

#7553 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 14:47

Anomalia pogodowe

Dwie burze mnie dzisiaj koło 8 ominęły. Jedna szła z północy a druga ze wschodu. Pokropiło tylko trochę. Potrzebny deszcz na gwałt!

to samo, teraz też pada bokiem od godziny

#7554 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 09 sierpień 2015 - 15:37

Anomalia pogodowe

gorąco,parno i bez deszczu.jak na razie na radarze bez deszczu.

co za rok,właśnie wróciłem od QQ.    rece opadają             co za rok...................................

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#7555 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 15:51

Anomalia pogodowe Zwierząta lepiej wyczuwają zmiany pogody. Pisałem, że popada i tak było. Prognoz nie oglądałem od kilku tygodni. Krowy zaczęły się gździć mówiąc naszą gwarą. Dla " niewtajemniczonych" biegają jak głupie z zadartymi ogonami. Taku sam zwiastun burzy, deszczu jak muchy, jaskółki, psy czy mrówki. Zabobonny nie jestem, ale to się sprawdza.

#7556 Share PUSSY

PUSSY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 15:58

Anomalia pogodowe

Jest dobrze ,tak jak w nocy wlało i rano :) .Nawet w ziemniakach stała woda ok 5 cm .Niestety jeszcze więcej podmyło je i sporo jest na wierzchu i ładnie się zielenieją .No cóż odpad jest też i ze złota .

Kolega RafaKdiela

Gdzie Ty w tym Kujawsko -Pomorskiem mieszkasz bo z twoich wpisów wynika że niedługo będzie powódź ?!

Dla podniesienia wiarygodności i miarodajności Twoich wpisów proponuję kupić sobie deszczomierz,

wtedy będą jakieś cyfry a nie słowa "wlało".

Jeżeli chcesz to mogę Ci podesłać deszczomierz bo jestem bardzo ciekaw gdzie tak pada,

ja też jestem z Kuj-Pom jednak susza u mnie makabryczna !

#7557 Share ryszrol

ryszrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 16:35

Anomalia pogodowe

Kolega mieszka niedaleko  Tucholi co do wiarygodności wpisów to lekko przesadza z tymi opadami też jestem z okolic Tucholi.Wlać nie wlało ale popadało dobrze a ile to do końca nie wiem dobre i to 

#7558 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 16:40

Anomalia pogodowe

Thomas- napisz szerzej o psach  i mrówkach itd., bo jestem ciekawa. A to nie są zabobony tylko  prognozy pogody na podstawie obserwacji kilku pokoleń . Mój śp. Wujek patrząc jak zachodzi słońce wiedział jaka będzie pogoda na następny dzień. Np. zachód słońca z czystym niebem, bez chmur i kolorów oznaczał że następny dzień też będzie słoneczny i bezchmurny,

#7559 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 17:16

Anomalia pogodowe O psach pisałem. Pies zaczyna na kilka dni wcześniej jeść trawę. Mam 2 psy i oba robiły to samo. To od lat się sprawdzało. Kolo mnie jest sporo mrowisk z czerwonymi mrówkami tzw kowalami. Na kilka dni przed zaczynają chodzić w tę i z powrotem. Chodzą od drzewa do mrowiska dziesiątkami. Zazwyczaj są spokojne i nie ma ich tyle. Co do objawów pogodowych to obserwowanie mgły. Jak opada na ziemię pogoda się popsuje a jak idzie do góry to utrzymuje się dalej. Ojciec obserwuje niebo o zachodzie słońca. Pomarańczowo- purpurowe chmury, smugi wracające na południe też sygnalizują załamanie pogody. Pozostające na zachodzie i idące w kierunku północy oznaczają, ze pogoda się utrzyma. Kto chce niech się śmieje, a inni mogą sprawdzić. Trzeba analizować wszystkie sygnały i sprawdza się to po jakimś dłuższym zastoju w pogodzie takim jak obecna susza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7560 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 09 sierpień 2015 - 18:16

Anomalia pogodowe

Oczywiście ,że tak kolego masz rację .Obserwacja otoczenia daje o wiele większą pewność ,jak te wyssane z palca zapowiedzi z TV.

I love salsa