Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z MTZ-em

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share beenki

beenki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 maj 2012 - 21:37

Problem z MTZ-em Zamierzam kupic MTZ-a 1994 rok, bylem go oglądac i ma on jedną wadę. Mianowicie dźwignia zmiany biegów ma duże luzy, jednak biegi nie wyskakują i jest ok, gościu który sprzedaje ciągnik uważa, że brakuje jakiegoś klina i że trzeba tylko zalożycz brakujący klin i wszystko bedzie ok, ale ja nie wiem czy to przwda bo na mtz-ach się nie znam, wiec jak ktos wie o co może chodzic, to bardzo proszę o pomoc.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik Belarus 1523.5 MK, MN, Klimatyzacja Nowy

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki MTZ - Belarus
  • 190000.00 PLN
  • 18 cze 2017
Ciągnik Belarus 892 NOWY!!! WYPRZEDAŻ!!!

• 84552.00 PLN
  • 18 cze 2017
Ciągnik Belarus 952.2 wersja leśna

• 92878.00 PLN
  • 18 cze 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z MTZ-em Dzisiaj, 17:25
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8521 postów

Napisany 16 maj 2012 - 04:11

Problem z MTZ-em A gdzie ma dzwignię zmiany biegów? Jeśli między nogami to ta wajcha po prostu tak goni i trzeba się do niej przyzwyczaić. jeśli z prawej strony nie pomogę ci bo nie miałem z tym do czynienia. Ogólnie jeśli ciągnik jest wart swojej ceny to samą dzwignią bym się nie przejmował. Dostępność katalogów, części jest względem innych ciągników chyba najbardziej rozbudowana. Przejrzysz pokrywę i mechanizm, wymienisz co trzeba i tyle.
KPK Kumurun Team

#3 Share slawek2301

slawek2301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 16 maj 2012 - 06:43

Problem z MTZ-em

Zamierzam kupic MTZ-a 1994 rok, bylem go oglądac i ma on jedną wadę. Mianowicie dźwignia zmiany biegów ma duże luzy, jednak biegi nie wyskakują i jest ok, gościu który sprzedaje ciągnik uważa, że brakuje jakiegoś klina i że trzeba tylko zalożycz brakujący klin i wszystko bedzie ok, ale ja nie wiem czy to przwda bo na mtz-ach się nie znam, wiec jak ktos wie o co może chodzic, to bardzo proszę o pomoc.

proponował bym ci kupić nowego to co dasz za starego plus jakieś tam remonty to będziesz miał na własny wkład do banku oczywiście jaśli brak kasy a jak masz to i tak szkoda pchać swoją bo jest śmieszny procent lepiej w coś innego zainwestować ja kupiłem belarusa 952 cztery lata temu i do niego nie zaglądam paliwo woda olej i do przodu wtedy za niego dałem 82 000zł ma turbine co daje ok 95KM przód karera podnośnik bosch skrzynia czwórka na synchronizatorach elektryczne odpalanie przekaźnika elektryczna blokada mostów tak że jest czym jechać i jeżdzi sie przyjemnie a taki model jak ten co ty chcesz kupić to myśle że i teraz kosztuje ok 60 000zł tylko trzeba poszukać w kilku punktach bo jest spora różnica w cenie tak że warto sie zastanowić nad nowym

#4 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 16 maj 2012 - 07:44

Problem z MTZ-em Ogólnie nie należy wierzyć że będzie za***iście po wymianie pierdółki. Gdyby tak było to by to naprawił.Chyba że ta pierdółka to ze 2 dni roboty to niech to powie.

W ogóle to nie mylić luzu z odstępem do następnego biegu - dlatego obejrzyj jeszcze ze dwa takie traktory dla porównania.

#5 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 16 maj 2012 - 20:27

Problem z MTZ-em Po prostu jest potrzebny nowa wajcha tzw. lewarek i po problemie :unsure: . Jest tam taka kulka z klinem jak to się zużyje to ta wajcha ma duży luz ja próbowałem coś z tym zrobić ale szkoda zachodu lepiej od razu nową :D .

#6 Share beenki

beenki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 maj 2012 - 20:53

Problem z MTZ-em Biznes404
Dzięki wielkie za ta odpowiedź, już powoli traciłem nadzieję, że ktoś odpisze :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share czajens

czajens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 20 maj 2012 - 12:43

Problem z MTZ-em A ja się trochę pobawiłem spawarką i wykasowałem ten luz prawie do zera. Teraz biegi wchodzą o niebo lepiej, bo lewarek nie klinuje się w wybieraku. :rolleyes:

A wymienić trzeba coś takiego 15 min roboty.
http://allegro.pl/mt...2297814988.html

Edytowany przez czajens, 20 maj 2012 - 12:45.

#8 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 20 maj 2012 - 16:19

Problem z MTZ-em Tak ja też spawałem, ale to na krótki czas było . Policz twój czas prąd i elektrodę to parę złoty i masz nową która posłuży lata.

#9 Share czajens

czajens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 20 maj 2012 - 19:29

Problem z MTZ-em Zmienialem oslone od lewarka i przy okazji wykminilem ze da sie tam wykasowac ten luz, to szybkim sposobe to zrobilem, czyli spawarka. Sory ze bez polskich znakow, ale pisze z telefonu.

#10 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 20 maj 2012 - 19:48

Problem z MTZ-em Czyli na wszystko jest sposób tylko trzeba go wymyślić ;) .

#11 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 718 postów

Napisany 21 maj 2012 - 20:40

Problem z MTZ-em kolego slawek nowy 952 kosztuje teraz 100 tys brutto, wie bo mój znajomy kupił tydzień temu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share jarekoo

jarekoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 19:16

Problem z MTZ-em Witam u mnie też lewarek luzy ma tylko, że jest z prawej strony jak to naprawić?

Dodaj odpowiedź