Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrownie wiatrowe

836 odpowiedzi na ten temat

#141 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 18:34

Elektrownie wiatrowe A ja mam pytanie. na co im 40 arów pod wiatrak?? to 3 działki budowlane.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrownie wiatrowe Dzisiaj, 07:14
  •  

#142 Share Eracer

Eracer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 19:59

Elektrownie wiatrowe Cytat z umowy:
7. Właściciel działki ma prawo rolniczego użytkowania Przedmiotu Dzierżawy za wyjątkiem tych powierzchni, których Dzierżawca będzie potrzebował do wybudowania oraz utrzymania parku elektrowni wiatrowej, transformatorni oraz dojazdu do nich. Powierzchnia zajmowana przez elektrownię wiatrową będzie wynosiła maksymalnie 1200,00 m2 (12 arów), natomiast miejsca służące do postawienia żurawi 1600,00m2 (16 arów), oraz droga dojazdowa o szerokości 5,50m.
W sumie nie poniósłbym wielkich strat ponieważ wiatrak miałby być 20m od drogi dojazdowej, która jest równoległa do pola co przy powierzchni całego pola 5 ha nie robi dużego problemu, poza tym jest to około 3 km od zabudowań.
Zastanawiam się tylko nad wiarygodnością tej firmy, znalazłem w internecie trochę informacji i wynika z nich że jest to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (co nie wzbudza zaufania) oraz kapitał zakładowy w 2008 roku wynosił 150000zł.
Co jak co ale jak oni chcą wybudować na terenie gminy 50 wiatraków wraz z drogami, instalacją itd. mając taki kapitał to jestem pełen podziwu. Skąd oni wezmą na to kasę? Unia europejska ich sfinansuje? Czy jakiś bank. Szczerze to trochę sobie nie wyobrażam tego.
Większość ludzi już się na to zgodziła, ale chyba im kasa uderzyła do głowy w końcu 20 tyś. rocznie to z 40 arów jest raczej nie do osiągnięcia...

#143 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 20:01

Elektrownie wiatrowe @andrzej2110, pod wiatrak jest 15 arów, a reszta to miejsce na którym ma stać w razie wypadku dźwig.

@eracer, w mojej gminie ta firma ma zamiar wybudować 70 elektrowni wiatrowych w czym jedną na moim polu. Z tego co wiem to ta firma nie ma w Polsce ani na świecie żadnego wiatraka, jest to firma zajmująca się ogrzewaniami podłogowymi i odkurzaczami stacjonarnymi. Znajomi z pobliskiej wioski podpisali już z nimi umowy ale nie wiem czy kasę jakąś będą widzieć z tego.

Z tego co wiem to Unia ich nie bedzie finansować ani żaden bank, oni tylko podpisują umowy, a potem będą je sprzedawać firmom specjalizującym się w budowach elektrowni wiatrowych, widzę że masz umowę podobną do mojej to zwróć uwagę w umowie na §3 ust.4
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 20:25

Elektrownie wiatrowe CYTYAT Najgroźniejsze dla człowieka są fale ze źródeł sztucznych. Najsilniejsze są fale wywołane wybuchami jądrowymi oraz termojądrowymi. Kolejnym zagrożeniem jest lotnictwo ponaddźwiękowe. Samolot pokonując barierę dźwięku wytwarza fale uderzeniową o bardzo dużej amplitudzie. Przenoszona energia zależy od wielkości samolotu. Wojskowe samoloty pościgowe wytwarzają fale maksymalnie 20Hz. Natomiast ciężkie wycofane z eksploatacji samoloty Concorde 0,2Hz. Infradźwięki są emitowane również przez statki i łodzie motorowe z silnikami Diesla. Mniejsze fale są wytwarzane także przez pociągi, samochody, maszyny udarowe (np. młoty pneumatyczne), a także telefony komórkowe. Głównym przemysłowym źródłem infradźwięków są szybkie przepływy gazowe. Występujące np. w dmuchawach. Mogą one osiągnąć poziom 120dB.
Naturalnymi generatorami infradźwięków są ruch powietrza i wody. Falowanie powierzchni wód jest słyszalne, ale wchodzi również w zakres infradźwiękowy. Są to fale o bardzo niskich częstotliwościach rzędu 0,2Hz. Również wiatr opływający wysokie budynki wydziela fale infradźwiękowe o natężeniu przekraczającym 100dB. Według naukowców właśnie te fale będą bardzo uciążliwe dla ludzkości.

Tak jak tu pisze infradzwięki wywołują też min.telefony komórkowe wtakim razie negójąc elektrownie wiatrowe należy też zrezygnowac z komórek i telewizji satelitarnej.Pytam sie zatem czy na tym foróm sa jacys odważni ekolodzy ?

#145 Share marcin615

marcin615

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 20:54

Elektrownie wiatrowe Czy spotkal sie ktos z was z firma z Warszawy JES ENERGY co o niej sadzicie

#146 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 21:21

Elektrownie wiatrowe

Cytat z umowy:
7. Właściciel działki ma prawo rolniczego użytkowania Przedmiotu Dzierżawy za wyjątkiem tych powierzchni, których Dzierżawca będzie potrzebował do wybudowania oraz utrzymania parku elektrowni wiatrowej, transformatorni oraz dojazdu do nich. Powierzchnia zajmowana przez elektrownię wiatrową będzie wynosiła maksymalnie 1200,00 m2 (12 arów), natomiast miejsca służące do postawienia żurawi 1600,00m2 (16 arów), oraz droga dojazdowa o szerokości 5,50m.
W sumie nie poniósłbym wielkich strat ponieważ wiatrak miałby być 20m od drogi dojazdowej, która jest równoległa do pola co przy powierzchni całego pola 5 ha nie robi dużego problemu, poza tym jest to około 3 km od zabudowań.
Zastanawiam się tylko nad wiarygodnością tej firmy, znalazłem w internecie trochę informacji i wynika z nich że jest to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (co nie wzbudza zaufania) oraz kapitał zakładowy w 2008 roku wynosił 150000zł.
Co jak co ale jak oni chcą wybudować na terenie gminy 50 wiatraków wraz z drogami, instalacją itd. mając taki kapitał to jestem pełen podziwu. Skąd oni wezmą na to kasę? Unia europejska ich sfinansuje? Czy jakiś bank. Szczerze to trochę sobie nie wyobrażam tego.
Większość ludzi już się na to zgodziła, ale chyba im kasa uderzyła do głowy w końcu 20 tyś. rocznie to z 40 arów jest raczej nie do osiągnięcia...

To bym sobie posiał trawę pod wiatrakiem i ja bym bym miał siano/zielonkę a oni ewentualny plac dla dźwigu :blink:
te drogi dojazdowe to są jakoś utwardzone czy po prostu niezaorany pas ziemi???

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#147 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 21:30

Elektrownie wiatrowe umnie będą płyty betonowe a uprawiasz dosłownie naokoło podstawy prócz drogi dojazdowej

#148 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 21:30

Elektrownie wiatrowe W umowie nic nie pisze o drodze ma być "dojazdowa", ale przedstawiciel obiecywał, że ma być z płyt betonowych i ma mieć 4 metry a będzie poszerzona do 5,5m na okres przejazdu Dźwigu, tylko, że boję się że to puste słowa.

Dodam jeszcze że za drogę utwardzoną PODOBNO trzeba uiszczać podatek. Ale nie wiem ile w tym prawdy.

#149 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 22:37

Elektrownie wiatrowe Nie wiem jak jest w twojej firmie... ale ta ktora byla zainteresowana stawianiem swoich wiatrakow na moich ziemiach mowila ze poki wiatrak nie stanie podatki placi wlasciciel ziemi a dopiero jak wiatrak stanie placi za niego firma.... mozliwe ze u ciebie bedzie podobnie....

#150 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 22:46

Elektrownie wiatrowe W umowie, którą dostałem pisze, że "podatek od budowli i gruntowy pokrywa dzierżawca".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Eracer

Eracer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 23:31

Elektrownie wiatrowe Dzięki za odpowiedzi, czy podpisując z nimi umowę ryzykuję jeszcze czymś oprócz wyłączenia tej ziemi z użytkowania? Trochę nie rozumiem tego jaki interes oni mają w dzierżawieniu tej ziemi przez 30 lat? Przecież to jest bardzo wysoka cena jak za dzierżawę, nie bardziej opłacał by się im zakup.
Czy ktoś może dzierżawi swoją ziemię pod elektrownie wiatrowe i otrzymał już jakieś pieniądze? Czy na razie tylko wiele obiecują i na tym się kończy...

#152 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 06:56

Elektrownie wiatrowe droga musi być utwardzona bo do jednego wiatraka podczas montażu podjedzie kilkadziesiąt ciężarówek adzwig 200tonowy tomusi mieć konkretne podłoże

#153 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 07:50

Elektrownie wiatrowe @eracer, podpisując z nimi umowę, oddajesz im ziemię na 30, a maksymalnie 40 lat, ponieważ w §2 ust.2 jest zapisane "...Dzierżawca ma prawo do dwukrotnego przedłużenia okresu trwania niniejszej umowy - każdorazowo o 5 lat..."
@eracer, skąd jesteś, bo ta firma w mojej gminie chce stawiać wiatraki??

@farmermf, specjalnie dla ciebie się pofatygowałem i poszukałem tej "utwardzonej drogo" http://www.fotosik.p...86d47e5575.html
Jakoś mi to nie wygląda na utwardzoną drogę, a jeśli nie masz zapisane w umowie to się pożegnaj z drogą.

#154 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 08:37

Elektrownie wiatrowe

Witam,
Dzisiaj przyjechał do mnie przedstawiciel firmy ELEKTRA LTD z siedzibą w Warszawie ul. Marynarska 14.
Zaproponował wydzierżawienie gruntu pod budowę wiatraka na 29 lat .
Ponieważ wiatrak będzie stał częściowo na mojej oraz częściowo na sąsiada działce mają zapłacić mi 10 tys. zł za 20 ar,
oraz tyle samo sąsiadowi.

Własnie o takim czymś pisałem na poprzedniej stronie :blink:

A słyszał ktoś taki motyw ze dwóch sąsiadów podpisało umowę ze wiatrak stanie im na miedzy? Fajnie, nie będą omijać całego wiatraka tylko polowe, ale jest "ale" wiatrak leży na DWÓCH DZIAŁKACH, czyli na dwóch numerach działek.

kolego @eracer Możesz nam całą umowę przepisać i my Ci za bardzo nie pomożemy, z takimi rzeczami to do prawnika :D

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#155 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 09:16

Elektrownie wiatrowe @marcin974, co z tego, że wiatrak będzie na 2 działkach jak obie będą wpisane do oddzielnej księgi wieczystej, która zostanie specjalnie założona pod przedmiot dzierżawy.

#156 Share Eracer

Eracer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 11:53

Elektrownie wiatrowe Firma będzie działać na terenie Gminy Gorzków, to jest woj. lubelskie, powiat Krasnystaw.
Właśnie przeczytałem ciekawy fragment tej umowy:
"Dzierżawca ma prawo do dwukrotnego przedłużenia okresu trwania niniejszej umowy - każdorazowo o 20 lat. Dzierżawca ma obowiązek poinformować Właściciela działki co najmniej na 3 miesiące przed upływem okresu trwania niniejszej umowy o chęci skorzystania lub nieskorzystania z przysługującego mu prawa do przedłużenia okresu niniejszej umowy."

Czyli wychodzi to mniej więcej tak: 29 lat + 20 lat + 20 lat = 69 lat. Teraz wiadomo dlaczego nie chcą kupić tej ziemi skoro mogą użytkować 69 lat...

Jak będę miał trochę więcej czasu to spróbuję przepisać to umowę.

Pozdro.

#157 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 15:25

Elektrownie wiatrowe A nie masz podpunktu że osoby postronne nie mogą oglądać danej umowy??
Najlepiej jedź do Lublina do Lubelskiej Izby Rolnej, tam w każdy poniedziałek za darmo jest radca prawny chyba od 9.00 do 14.00 i możesz się z nim skonsultować.

#158 Share paulus841

paulus841

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 14:52

Elektrownie wiatrowe Wszystko jest ładnie pięknie dzierżawy, drogi, i pieniądze idą do ciebie z każdej strony. A dla czego nikt nie pisze jakie kary czekają rolników dzierżawiących grunty pod wiatraki za zerwanie umowy!!!! Z tego co się dowiedziałem to za zerwanie umowy grozi kara 100000euro a rolnik dostaje najczęściej pieniądze wtedy gdy wiatrak został oddany do użytku tym bardziej jeśli według umowy czynsz dzierżawny ma od wyprodukowanego MEGawata. A oddanie elektrowni wiatrowej do użytku na pewno nie zakończy się w jednym roku wraz z budową Fermy wiatrowej. Może to potrwać 5 lat albo i więcej!!! Ja jestem jak najbardziej za energią odnawialną I tak ludzie cały czas są narażeni na fale nawet elektromagnetyczne które są niekorzystne dla organizmów żywych.A takie fale wytwarzają nawet sieci przesyłowe. Wiec wątpię żeby ekologom udało się powstrzymać budowę elektrowni w naszym kraju sugerując się złym wpływem wiatraków na ludzi i niszczeniem krajobrazu. Tym bardziej że Polska wchodząc do UN podpisała traktat o zwiększeniu zasobów energii zielonej w naszym kraju....
Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

#159 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 15:24

Elektrownie wiatrowe "W przypadku nie podpisania przez właściciela działki aktu notarialnego we wskazanym terminie, Dzierżawca ma prawo domagać siękary umownej do wysokości nie wyższej niż utracone kożyści zewiązane z brakiem dochodów z realizacji projektu." tak mam w umowie.
Dokładnej sumy nie podali, w umowie mowa jest tylko o pieniądzach jakie rolnik dostanie za dzierżawę, a za nie podpisanie umowy sobie podliczą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share paulus841

paulus841

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 16:34

Elektrownie wiatrowe A ciekawe jak jest za podpisanie i próbę zerwania! już po podpisaniu umowy!!!! U mnie ostatnio jest głośno w tych sprawach piszą sporo w gazetach. I już się znalazło kilku gości którzy podpisali umowy i dopiero poszli do prawnika. A wtedy się okazało że umowa jest strasznie nie jasna i ma wiele kruczków prawnych. A teraz jest płacz i zgrzytanie zębami bo w odległości 600 m od planowanego miejsca budowy wiatraka nie można budować żadnych budynków ani sadzić drzew wyższych jak 2 m. Także jak koleś wydzierżawi działkę 30arów to oznacza że i sąsiad musi się podporządkować postanowieniom zawartym w tej umowie!!! Jednym słowem pojawiają się firmy które wykorzystując niewiedzę ludzi i chęci szybkiego wzbogacenia się rolników po prostu ich oszukują!!! Podpisując umowy prawnie wiążące głównie z korzyścią dla siebie!!!!!
Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe