Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krowy od zera

303 odpowiedzi na ten temat

#201 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 20:07

Krowy od zera można kupować zboże i dodatki i samemu zrobić pasze dla krów. Albo kupować gotowa pasze pełnoporcjową. Przy cenach zboża jakie są teraz nie jest to wielki wydatek. Ale poprzednie lata były bardzo ciężkie i ja osobiście wolę dmuchać na zimne i mieć jak najwięcej dzierżaw tak żeby mieć swoje zboże a kupować tylko śrutę rzepakową sojową i witaminy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krowy od zera Dzisiaj, 22:07
  •  

#202 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 20:21

Krowy od zera Tyle że płacić po 500zł za dzierżawę i zbierać 4t mieszanki po 500zł za tonę to też kiepski biznes...Kwestia taka: jak długo zboże będzie tanie..

#203 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 20:27

Krowy od zera na słabych ziemiach najlepiej udaje się kukurydza. Ceny dzierżaw w tym roku spadną bo ci co mają samą produkcję roślinną nie będą się wyrywać żeby dużo płacić.

#204 Share Papkin

Papkin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 21:05

Krowy od zera Kupować zboże to chyba raczej by się nie opłaciło tylko jakieś gotowe pasze, jest ktoś na forum kto żywi krowy bez własnej śruty ze zboża?Mi chodzi o postawienie na dobrą wydajność, czyli coś pow.8tys i max krów ile dałbym radę utrzymać z np.30h samej kukurydzy i dobrej jakości trawy,.Ciekawe jak wyglądają koszty, kupić gotowej paszy a zasiać zboże,paliwo,nawóz,opryski ale pewnie sporo taniej jak wszyscy tak robią.

#205 Share mtz820narew

mtz820narew

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:gospodarstwo:maszyny rolnicze,uprawa roślin

Napisany 28 październik 2013 - 18:30

Krowy od zera Witam,mam takie pytanko.Mianowicie chcę spróbować hodowli bydła mięsnego na początek chcę kupić jedną sztukę z rasy "limousin".I teraz tak kupować jałówkę czy pierwiastkę ??? Prosił bym o odpowiedz Pozdrawiam Krzysztof

#206 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 28 październik 2013 - 20:08

Krowy od zera 1 się nie opłaci bo będzie słabo rosła bo nie ma z kim jeść jak już kupować to 2 albo więcej bo ta jedna to będzie ryczała i słabo jadła

#207 Share mtz820narew

mtz820narew

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 28 październik 2013 - 20:13

Krowy od zera aha,a ta rasa jest dobra czy inną polecasz ?

#208 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 28 październik 2013 - 20:21

Krowy od zera nie mam tak doświadczenia z mamkami ale ogólnie często kupuje mieszańce z tą rasą i przyrosty nie są złe

#209 Share mtz820narew

mtz820narew

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 28 październik 2013 - 20:31

Krowy od zera A,słyszałem że lepiej kupować pierwiastki czy to prawda ???

#210 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 08 grudzień 2013 - 15:24

Krowy od zera szczerze Ci powiem że pszenice wolałem sprzedać i kupić śrutę rzepakową, zostawiłem tylko jęczmień i dosypuje do wozu podczas mieszania żmijką. Uzupełniam granulatem 19%. Robiąc własną paszę wychodzisz niewiele na +, ale masz pewność że to co zrobiłeś zawiera tyle i powinno i jest zrobione z dobrych surowców. Druga sprawa że kupiona pasza zawsze bedzie lepiej wymieszana, chyba ze masz młynik planetarny która ma sprawność 98%.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share ManieKwlkp

ManieKwlkp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 15:49

Krowy od zera Protamilk Complete + zboże w proporcjach 300kg protamilk i 700 zboża wychodzi 1170 licząc cene np pszenzyta 700 za tonę i 56 zł za worek protamilku 21 % białka wychodzi około
pełnoporcjowa którą kupuje kosztuje 1210 za tonę i 20 % białka i nie ukrywam ma mniej witamin
morał ? rob sam wiesz co masz i trochę taniej

#212 Share Papkin

Papkin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 17:26

Krowy od zera Pełnoporcjówki potrzebowałbym 3-4kg dziennie czyli to koszt w przybliżeniu 4,3zł na sztukę
Zboża tyle samo tyle że najlepiej jakby był to jęczmień bo inne zboża średnio się nadają dla krów, liczył ktoś kiedyś ile kosztuje wyprodukowanie tony jeczmienia? Druga sprawa to zawartość białka, ile w tym zbożu go jest 10-12%.
No i najważniejsze ilość roboty:
nie masz żniw, nie zbierasz słomy,nie musisz o to wszystko dbać,bo na polu tylko trawa i kuku.Gdybym miał utrzymać 100sztuk krów to tylko obora na rusztach i nawet nie zawracałbym sobie głowy własnym zbożem.Zresztą ktoś mi kiedyś gadał o człowieku (nie pamiętam wielkości stada) który nie sieje zbóż i dodatkowo oprócz śruty kupuje jeszcze słomę i jakoś na tym wychodzi B)

#213 Share ManieKwlkp

ManieKwlkp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 21:08

Krowy od zera sieje zboże ale na potrzeby tuczników a dla krów kupuje pełnoprocjówkę chociaż coraz bardziej się zastanawiam nad mieszaniem samemu :) czyli Twoja teoria z sianiem kuku i zakupem pasz jest do przyjęcia jak widać na moim przykładzie ;) co do rusztów to podobno nawet lepsza higiena bo boksy są z matami niektórzy daja piasek a z tego co czytałem Sano Agrar Instytut suchą gnojowica ścieli

#214 Share dazio80008

dazio80008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 18:08

Krowy od zera ile przecietnie mozna zarobic na 10 krowach oddajac mleko?

dodam ze mam 13h pola z lakami. mozliwosc dzierzawy. ile na tym areale moge utrzymac. zajmuje sie opasami a chcial bym sie przestawic na mleko. dodam ze bede staral sie o dotacje na mlodego rolnika.

#215 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 11:02

Krowy od zera wszystko zależy od ceny za 1l mleka i od tego co będziesz miał swojego a co kupisz. przy cenie ok 1.3zł możesz nawet 6000 wyciągnąć zależnie od wydajności. od tego odlicz nakład i wyjdzie Ci dochód

#216 Share dazio80008

dazio80008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 11:26

Krowy od zera mojemu wojkowi wychodzi 1,60 za l dodam ze jestem z mazowieckiego. Laki i pola moge dobrac pod dzierzawe. mam wszystkie maszyny...

#217 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 12:04

Krowy od zera Z 20-30tyś powinieneś zarobić na rok w zależności od wydajności i jaką paszę będziesz miał

#218 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 12:12

Krowy od zera

ile przecietnie mozna zarobic na 10 krowach oddajac mleko?

dodam ze mam 13h pola z lakami. mozliwosc dzierzawy. ile na tym areale moge utrzymac. zajmuje sie opasami a chcial bym sie przestawic na mleko. dodam ze bede staral sie o dotacje na mlodego rolnika.

ma tym areale ja hoduję 46szt tylko trawa i QQ , słomę i paszę kupuję i oddaje ok 150tyś rocznie mleka

#219 Share baranek

baranek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Hodowla

Napisany 06 styczeń 2014 - 13:34

Krowy od zera Witam. Chciałbym zaczerpnąć waszych opinii czy realne i w miarę opłacalne było by zacząć produkcję mleka?
Mam pewien określony dochód, a mleko miało by służyć jako dodatek. Mam budynki, podstawowe maszyny, i blisko pastwiska, łącznie 5 ha wszystkiego + możliwość wydzierżawienia paru ha pastwisk. Myślę o produkcji, która nie generowała by dużych kosztów, głównie pastwiskowanie krów. Myślę na początek o 3-5 sztukach... tak, żeby coś z tego zostawało i powoli zwiększać... jak myślicie ma to sens...?
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 09 styczeń 2014 - 11:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 06 styczeń 2014 - 13:40

Krowy od zera Poczekaj aż zniosą kwoty mleczne to się dopiero zacznie eldarado a na pewno będzie to miało wpływ na opłacalność. Cała Europa stawia wielkie obory na min 1000szt i to głównie oni dyktować będą cenę.