Skocz do zawartości

Maciek1091

Members
 • Zawartość

  143
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

7 obserwujących

O Maciek1091

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 07.10.1991

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Jak powinien wyglądać mechanizm liczenia bel w prasie welger rp220?
 2. Claas volto 740H części

  W ramach ciekawostki. Tenn tryb u dealera kosztuje 1100 zł. Przy takiej wartości maszyny nie opłaca się. Najpierw próbuje szukać używki a później ostateczność to nowy. Nie, drugi tryb jest ok
 3. Cześć! Czy ma ktoś w swoich zbiorach taką część? A może ktoś wie gdzie mógłby dostać coś takiego... Jest to tryb napędzający zewnętrzny wirnik
 4. Igloo

  Ciężko porównywać. Kiedyś mleka dawałem do 4l na odpój, przy większych ilościach wychodziły historie biegunkowe. Z mlekiem jest też ten problem, że ma dużo tłuszczu a mało laktozy i dzięki tłuszczowi cielak jest syty, nie pobiera startera. W preparatach jest odwrotnie z tłuszczem i laktozą. Cielęta chętniej pobierają pasze i nie ma problemów z chudnięciem po odstawieniu pasz płynnych(preparatów)
 5. Igloo

  6 l wody + co najmniej 960g proszku daje 7 l pójła. Ale zgadza się, 2kg dziennie pójdą śmiało. Tu właśnie liczbami nie pochwalę się, bo nie ważę cielaków po urodzeniu. Jeszcze nie ważę... :-) Mam porównanie do tego co było na mleku pełnym i do aktualnej metody. Oczywiście preparaty na wielkim plusie.
 6. Igloo

  Pierwsze 3 tygodnie idzie milli a później milsan. Preparaty z sano. Milli rozpuszczam 150g/l. Jak do tej pory w tych 3ech tygodniach nie przekroczyłem dawki większej niż 8l/dzień. Milsan rozpuszczam 160g/l. No i tutaj jak najszybciej dobijam do dawki 14l/dzień a następnie zwiększam ilość proszku w litrze.
 7. Igloo

  U mnie akurat jest teraz -20 :D Tak jak wcześniej wspomniałem, sucha ściółka jest podstawą a dodatkowo przy dużych mrozach odpajane są 3x dziennie.
 8. Igloo

  W igloo to jest dopiero pierwszy sezon. Wczesniej robiłem im zimny wychów w oddzielnych, zadaszonych pomieszczeniach i było na tyle dobrze, że w końcu zakupiłem budki. Przy odpowiedniej higienie i dbałości o suchą ściółkę nie ma najmniejszych problemów z biegunkami czy też chorobami układu oddechowego. Staram sie jak najszybciej wprowadzić maksymalną dawkę preparatu mlekozastępczego żeby zapewnić przyrosty na najwyższym poziomie.
 9. Igloo

  Chyba nie rozumiem pytania
 10. Igloo

  Odchów w igloo
 11. Kolba kukurydzy

  Czy kukurydza wypuściła kolbę w dobrym miejscu?
 12. Ostatnia trawa w 2015

  Z tego co wiem to do zakiszania używany był Maximus. Dobry zakiszacz, daję go rokrocznie do kukurydzy.
 13. Rozrzutnik obornika

  Cześć! Szczerze mówiąc to w tych modelach się nie orientuje, każdy po prostu mówi Czarna Białostocka. A Ty jesteś zainteresowany kupnem takiego? Jeśli tak to zapraszam  :) Jak coś chcesz jeszcze się dowiedzieć to pytaj, w miarę możliwości czasowych odpowiem. Pozdrawiam
 14. Rozrzutnik obornika

  Chcę sprzedać taki rozrzutnik. Jak widać jest odmalowany, podremontowane burty, wymienione łożyska. Jak myślicie, ile mogę za niego wołać?
×