mariusz789

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Vril    1

Powiem tak ten gość co tak bierze za zrobienie wszystkiego od A do Z nic cię nie interesuje.Jak robił sapard i spo to brał najpierw 500 a przy spo 1000 zł

I naprawdę nic mnie nie obchdziło wszystko robił sam łącznie z porawkami .Teraz bieże 2500 bo mówi że na wniosek musi poświęcić 3 razy więcej czasu

- tak jest pokręcony.Oczywiści mi ta cena nie odpowiada bo tak jak mówicie to co się teraz dzieje nie daje żadnej gwarancji że wniosek przejdzie.

Ale jak był sapard i spo to gość naprawdę robił to profesjonalnie no i była większa pewność że się dostanie dofinansowanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Podobno, żeby teraz wziąć jakąś maszynę na PROW trzeba udowodnić, że:

- poprawi to wydajność ( ale bez zwiększenia stada lub powierzchni gruntów ), albo

- wpłynie pozytywnie na środowisko, albo

- poprawi bezpieczeństwo w gospodarstwie.

Chcemy wziąć ciągnik z ładowaczem i wóz paszowy. Wóz paszowy to można uzasadnić poprawa wydajności krów, ale ten ciągnik to nie wiem. Na razie pani z firmy od wniosków ma wpisać na zwiększenie wydajności. Paranoja! :angry:


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0
Podobno, żeby teraz wziąć jakąś maszynę na PROW trzeba udowodnić, że:

- poprawi to wydajność ( ale bez zwiększenia stada lub powierzchni gruntów ), albo

- wpłynie pozytywnie na środowisko, albo

- poprawi bezpieczeństwo w gospodarstwie.

Chcemy wziąć ciągnik z ładowaczem i wóz paszowy. Wóz paszowy to można uzasadnić poprawa wydajności krów, ale ten ciągnik to nie wiem. Na razie pani z firmy od wniosków ma wpisać na zwiększenie wydajności. Paranoja! :angry:

CAŁA TA ARiMR TO PARANOJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry: :angry: :angry: :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

tura uzasadni tym że jest ci potrzebny do wożenia bel słomy, siana i sianokiszonki, ładowania obornika, podczas zwożenia kukurydzy, otrzymania porządku w obejściu. Napisz że musiałeś wynajmować ciągnik od okolicznych mieszkańców ale jest z tym problem gdyż im tez jest potrzebny do podobnych prac.

 

Jak coś jeszcze wymyśle to dopisze.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20
tura uzasadni tym że jest ci potrzebny do wożenia bel słomy, siana i sianokiszonki, ładowania obornika, podczas zwożenia kukurydzy, otrzymania porządku w obejściu. Napisz że musiałeś wynajmować ciągnik od okolicznych mieszkańców ale jest z tym problem gdyż im tez jest potrzebny do podobnych prac.

 

Jak coś jeszcze wymyśle to dopisze.

 

No ale trzeba to uzasadnić tak jak napisałem powyżej.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Z tego co piszecie ten PROW stworzony jest do dużych gospodarstw a raczej firm zachodnich które posiadają lub dzierżawią duże gospodarstwa.

Np. ja mam 34 ha w tym 30 ha orne obecnie posiadam 4 ciągniki najwiekszy 135 KM MF6290 to wątpie żebym na dopłate teraz takiego dostał.

Po prostu paranoja.

Pozdrawiam a tak kutwa miało być lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

A moze jak ktos z wczesniejszych programow typu SPO czy saprad nie korzystal to teraz ma szanse?


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
A moze jak ktos z wczesniejszych programow typu SPO czy saprad nie korzystal to teraz ma szanse?

Czy ktoś korzystał wcześniej ,czy nie, każdy ma szansę-z tym,że niektórzy muszą odczekać trochę jak udało się im wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

Z tym nowym PROW-em to jest paranoja. Tyle potrzebnych dokumentow i te wymagania ;/ Ja tez mialem brac sprzet na prow ale nic z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Podobno, żeby teraz wziąć jakąś maszynę na PROW trzeba udowodnić, że:

- poprawi to wydajność ( ale bez zwiększenia stada lub powierzchni gruntów ), albo

- wpłynie pozytywnie na środowisko, albo

- poprawi bezpieczeństwo w gospodarstwie.

Chcemy wziąć ciągnik z ładowaczem i wóz paszowy. Wóz paszowy to można uzasadnić poprawa wydajności krów, ale ten ciągnik to nie wiem. Na razie pani z firmy od wniosków ma wpisać na zwiększenie wydajności. Paranoja! :angry:

 

Odnośnie tura:

- za pomocą tura będzie możliwa produkcja sianokiszonki w belach. Taka pasza wpływa korzystnie na zdrowotność i wydajność stada. Pozwala w mniejszym stopniu uniezależnić sie od warunków pogodowych dzięki czemu pasza będzie zebrana w odpowiednim terminie.

- środowisko hmmm tu może być problem :D

- Tur wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w gospodarstwie przez zastąpienie niektórych prac wykonywanych ręcznie które są niebezpieczne dla zdrowia i sprawności fizycznej (nie wiem jak ująć np: złamanie nogi itp). a są to prace które muszą być wykonane w gospodarstwie.

 

Trzeba by to jeszcze trochę rozwinąć :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik3232    0

Witam

czy wie ktoś jak dokładnie wyliczyć moc ciągnika do powierzchni gospodarstwa bo niestety nigdzie nie mogę sie tego dowiedzieć :D

Słyszałem nawet ze na powierzchnie gospodarstwa od 10 do 30 ha przypadają ciągniki o mocy od 35 do 40 kW.

Moje gospodarstwo to 14ha i 7,60 ESU

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3
Zetor7745 a czemu zrezygnowałeś z PROW`U ??

 

ojca przerazily te wszystkie sprawy a najbardziej zas kontrole

 

i postanowil kupic za gotowke nie wszystko odrazu ale po kawalku, do konca roku ciagnik i kosiarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Przechodziłem SPO to troche wiem. Po pierwsze trzeba pisać na maksa wykorzystanie bo im mniejsza kwota tym mniej warto a jeżdżenia załatwiania jest bez liku. Jeśli ktoś brał SPO to też zależy od wykorzystania, jeśli na maksa to może złożyć wniosek dopiero dwa lata od dnia złożenia wniosku o końcową płatność. Radzę również brać maszyny w jednej transzy dwie to są tylko dodatkowe koszty i kontrole. Te uzasadnienie to nie jest takie straszne (przerabiałem to w SPO ponieważ byłem pewnym dziwnym przypadkiem). Te słynne kontrole nie są takie straszne 3-4 godziny mijają szybko(najgłużej zajmuje im pomierzenie budynków(tylko wpiszcie dokładne wymiary!!!). Jeszcze jedno jeśli możecie to podawajcie jak najmniej maszyn bo każda podana maszyna bedzie sfotografowana i spisana jej tabliczka nominalna a to nie tylko dodatkowe kłopoty i czas stracony a tym samym przedłużająca się kontrola. No i co powodzienia Panowie trzeba wierzyć w siebie i do przodu, mi na razie zostało tylko skreślać dni w kalendarzu ponieważ mam jeszcze prawie rok do złożenia wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a co z maszynami nie podanymi?? na czas kontroli zaprowadzić do sąsiada??

A jak maszyna nie ma tabliczki??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
a co z maszynami nie podanymi?? na czas kontroli zaprowadzić do sąsiada??

A jak maszyna nie ma tabliczki??

A propos sąsiada to mam opryskiwacz na spólasa z sąsiadem i najczęściej stoi u sąsiada atest ma ale to właściwie już ruina - podawać czy nie i co wtedy jak zapytają kto mi robi opryski? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

Powiedz im że preferujesz żywność ekologiczną i nie pryskasz :D. swoją drogą ciekawe czy by przeszło

 

 

P.s. Mam takie pytanie do was doswiadczonych, mam 6 ha pola obsiane pszenica badz rzepakiem, chcialbym kupic ciagnik nowy, nie mam zadnych zwierząt, to jakiego rodzaju kontrole mogli by u mnie przeprowadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1
w tym czy w następnym roku będzie tak samo, bo na stronie ARIMR przeczytałem ze wnioski będa przyjmowane tylko turami i tak np. kto się nie załapie w tym roku i chyba styczniu i lutym 2008, to bedzie musiał znowu czekać do ostatniego kwartału 2008 bo dopiero wtedy będą przyjmowane kolejne wnioski , i tak każdego roku. a wnioski składane w tym roku będą rozpatrywane dopiero koło maja jak zakończy się przyjmowanie wszystkich wniosków z pierwszej tury. Będzie to samo co przy dogrywce.

 

 

No co ty nie powiesz w niektórych województwach juz 9.11.2007 bedea mieli komplet wniosków np.Poznan, dlatego rolnicy utworzykli komitety kolejkowe,ale jest jedna niescisłośc, co z wnioskami wysłanymi poczta liczy sie data na steplu pocztowym, wieć tu do konca niewiadomo a na cały kraj jest do podpisania na ta ture ok20,000 umów wiec są bardzo duze szanse.


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
No co ty nie powiesz w niektórych województwach juz 9.11.2007 bedea mieli komplet wniosków np.Poznan, dlatego rolnicy utworzykli komitety kolejkowe,ale jest jedna niescisłośc, co z wnioskami wysłanymi poczta liczy sie data na steplu pocztowym, wieć tu do konca niewiadomo a na cały kraj jest do podpisania na ta ture ok20,000 umów wiec są bardzo duze szanse.

Nie mozna wysylac poczta, wiec nie ma niescislosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

Mam takie pytanie : dzwoniłem do ARiMR i tam mi powiedziano że wnioski które nie załapią sie na ten rok będą rozpatrywane w przyszłym, czy może ktoś to potwierdzić ?????? :D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Czyli jak teraz się nie załapię to co roku od nowa wypełnianie wniosku, trochę bez sensu, mogłyby leżeć i czekać w kolejce.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Wniosku jak nie zmienia zasad to nie musisz wypelniac od nowa, tylko bedziesz musial go zlozyc drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Czyli na jedno wychodzi bo jeszcze raz będę musiał stać w kolejce, a dojdą nowe osoby z karencji plus jeszcze inni, którzy będą chcieli zainwestować, a tak to bym miał już złożony i by czekał.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj