Skocz do zawartości

Zdjęcie

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac

143 odpowiedzi na ten temat

#61 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 29 październik 2007 - 14:36

a po co ci duzy sprzęt na małą ilośc ha - po to sa własnie te przeliczniki zeby nie kupowac wielkiego grzmota na pare ha

Ale na 20 ha to mi para kucy wychodzi, a nie uśmiech mi sie ganiać z pługiem w rękach.
Np. wychodzi mi 3 zagonowa, ale już nie 3 obrotowa, a poco mi 3 zagonowa do 80KM?
a

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Dzisiaj, 00:55
  •  

#62 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 29 październik 2007 - 15:04

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Może i te 2500 to jest przygięcie ale ten gość mówił mi że teraz jest tyle kruczków że złapać jakiegoś babola można na byle czym.
Mi się osobiście ten termin listopadowy nie widzi .Po pierwsze wszystko będzie na hura i będzie taka sama zadyma jak przy dogrywce
a po drugie coś mi się wydaje że znowu wymyślą jakąś teletombole .W każdym razie ja czekam do wiosny na pule 2008 przy najniej
pewne sprawy się wyklarują a może coś pofolgują.

#63 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 29 październik 2007 - 15:12

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Moim zdaniem tez cos zmienia,dlatego ze z tego co rozmawialem z ludzmi to malo kto cos dostanie. I jak zobacza,ze kasa sie nie rozeszla to wtedy moze oczka sie otworza.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Dzisiaj, 00:55
  •  

#64 Share zetor11441

zetor11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 29 październik 2007 - 16:38

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Ja tez mam tylko jedna oferte(bo jedna jest wymagan)plus uzasadnienie dlaczego ten sprzet a ni inny, wczoraj wystawił mi Matczynśki z DHK.
Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

#65 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 29 październik 2007 - 16:59

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac No ale 61 km proxime z turem to chyba dostane na 24 ha własne i 2 ha dzierżawy?

#66 Share michal18

michal18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 29 październik 2007 - 17:27

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac w tym czy w następnym roku będzie tak samo, bo na stronie ARIMR przeczytałem ze wnioski będa przyjmowane tylko turami i tak np. kto się nie załapie w tym roku i chyba styczniu i lutym 2008, to bedzie musiał znowu czekać do ostatniego kwartału 2008 bo dopiero wtedy będą przyjmowane kolejne wnioski , i tak każdego roku. a wnioski składane w tym roku będą rozpatrywane dopiero koło maja jak zakończy się przyjmowanie wszystkich wniosków z pierwszej tury. Będzie to samo co przy dogrywce.

#67 Share Skoniek1

Skoniek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 29 październik 2007 - 17:54

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac [quote name='cosmos' date='Oct 29 2007, 14:25 ' post='88083']
2500 zł za wniosek moim zdaniem szkoda kasy, bo gwarancji i tak nie dostaniesz, że wniosek jest dobrze wypełniony.
kto tyle bierze za zrobienie wniosku? ja jak skladalem w tamtym roku to zapłacilem 300zl.

#68 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 29 październik 2007 - 18:00

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac A jakmyślicie czy 1500 za dokumentacje i 2000 pln netto po otrzymaniu kaski to się opłaca?

#69 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 29 październik 2007 - 18:03

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Ja bym wolal sie umowic,ze jak najmniej za dokumentacje,a po skasowaniu reszte. Najmniejsze ryzyko wtedy jest.

#70 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 29 październik 2007 - 18:06

Ja bym wolal sie umowic,ze jak najmniej za dokumentacje,a po skasowaniu reszte. Najmniejsze ryzyko wtedy jest.

A to tak mają przy małym ryzyku np. bez hodowli :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 29 październik 2007 - 19:10

U mnie było tak jak napisałem w poście wyżej. Koleś był wylosowany w pierwszej setce i był niby pewny że ma wniosek w 100% dobrze no bo w końcu sam ODR mu to wypełniał kto jak nie oni miał by się lepiej znać na wypełnianiu wniosku. Okazało się że miał tyle błędów że go od razu odrzucili. Trochę się wkur....

zgodnie z KPA wniosek nie może zostac odrzucony, lecz wzywa się beneficjenta do uzupełnienia (w tym wypadku musiały istniec jakieś rażące nieścisłości), błędy przy wypełnianiu wniosków popełniali nawet sami pracownicy ARiMR (mam na myśli tych, którzy je następnie weryfikowali) a ODR jak sama nazwa wskazuje może co najwyżej z marnym skutkiem doradzic, ośrodkom brakuje pieniędzy na szkolenia, a pracownicy (w przeważającej większości w wieku średnim- co zasadniczo powinno wpływac na wysokie kompetencje) nie mają zapału do pracy i samokształcenia co oznacza, iż są nieprzydatni, niekompetentni jednym słowem bezużyteczni...

#72 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 29 październik 2007 - 19:26

zgodnie z KPA wniosek nie może zostac odrzucony, lecz wzywa się beneficjenta do uzupełnienia (w tym wypadku musiały istniec jakieś rażące nieścisłości), błędy przy wypełnianiu wniosków popełniali nawet sami pracownicy ARiMR (mam na myśli tych, którzy je następnie weryfikowali) a ODR jak sama nazwa wskazuje może co najwyżej z marnym skutkiem doradzic, ośrodkom brakuje pieniędzy na szkolenia, a pracownicy (w przeważającej większości w wieku średnim- co zasadniczo powinno wpływac na wysokie kompetencje) nie mają zapału do pracy i samokształcenia co oznacza, iż są nieprzydatni, niekompetentni jednym słowem bezużyteczni...

Tak wzywają do uzupełnienia ale jednocześnie wniosek wędruje na koniec kolejki czyli szanse=0

#73 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 29 październik 2007 - 21:20

Tak wzywają do uzupełnienia ale jednocześnie wniosek wędruje na koniec kolejki czyli szanse=0

tak czy inaczej wniosków bezbłędnych jest mniej niż 2%, więc moje pytanie brzmi jakie znaczenie ma spadek na koniec kolejki? odpowiem sobie sam "żaden" czyli szanse się nie zmniejszają pozostaje tylko szybka reakcja i natychmiastowe poprawki

#74 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 29 październik 2007 - 21:28

Kurde aż 5 ?? To jest 100% informacja??

Mni mówili że jeżeli bierze się sprzęt od jednej osobo za więcej niż 50 tyś to trzeba mnieć do 5 ofert takich normalnych albo 1 konkretną wojtek3222 a można wiedzieć od kogo bierzesz maszyny i kto ci wypełnia wniosek bo mni to z Rol-bratu i od nich maszyny będę brał :D

#75 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 30 październik 2007 - 09:24

2500 zł za wniosek moim zdaniem szkoda kasy, bo gwarancji i tak nie dostaniesz, że wniosek jest dobrze wypełniony.
kto tyle bierze za zrobienie wniosku? ja jak skladalem w tamtym roku to zapłacilem 300zl.

Tą cenę wyczytałem parę postów wyżej, sam nie wiem kto tyle bierze, spytaj się autora. Pozdr.
a

#76 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 30 październik 2007 - 11:32

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Powiem tak ten gość co tak bierze za zrobienie wszystkiego od A do Z nic cię nie interesuje.Jak robił sapard i spo to brał najpierw 500 a przy spo 1000 zł
I naprawdę nic mnie nie obchdziło wszystko robił sam łącznie z porawkami .Teraz bieże 2500 bo mówi że na wniosek musi poświęcić 3 razy więcej czasu
- tak jest pokręcony.Oczywiści mi ta cena nie odpowiada bo tak jak mówicie to co się teraz dzieje nie daje żadnej gwarancji że wniosek przejdzie.
Ale jak był sapard i spo to gość naprawdę robił to profesjonalnie no i była większa pewność że się dostanie dofinansowanie .

#77 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 17:56

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Podobno, żeby teraz wziąć jakąś maszynę na PROW trzeba udowodnić, że:
- poprawi to wydajność ( ale bez zwiększenia stada lub powierzchni gruntów ), albo
- wpłynie pozytywnie na środowisko, albo
- poprawi bezpieczeństwo w gospodarstwie.
Chcemy wziąć ciągnik z ładowaczem i wóz paszowy. Wóz paszowy to można uzasadnić poprawa wydajności krów, ale ten ciągnik to nie wiem. Na razie pani z firmy od wniosków ma wpisać na zwiększenie wydajności. Paranoja! :angry:

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#78 Share Jozek18

Jozek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 18:17

Podobno, żeby teraz wziąć jakąś maszynę na PROW trzeba udowodnić, że:
- poprawi to wydajność ( ale bez zwiększenia stada lub powierzchni gruntów ), albo
- wpłynie pozytywnie na środowisko, albo
- poprawi bezpieczeństwo w gospodarstwie.
Chcemy wziąć ciągnik z ładowaczem i wóz paszowy. Wóz paszowy to można uzasadnić poprawa wydajności krów, ale ten ciągnik to nie wiem. Na razie pani z firmy od wniosków ma wpisać na zwiększenie wydajności. Paranoja! :angry:

CAŁA TA ARiMR TO PARANOJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry: :angry: :angry: :angry:

#79 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 20:03

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac tura uzasadni tym że jest ci potrzebny do wożenia bel słomy, siana i sianokiszonki, ładowania obornika, podczas zwożenia kukurydzy, otrzymania porządku w obejściu. Napisz że musiałeś wynajmować ciągnik od okolicznych mieszkańców ale jest z tym problem gdyż im tez jest potrzebny do podobnych prac.

Jak coś jeszcze wymyśle to dopisze.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 22:07

tura uzasadni tym że jest ci potrzebny do wożenia bel słomy, siana i sianokiszonki, ładowania obornika, podczas zwożenia kukurydzy, otrzymania porządku w obejściu. Napisz że musiałeś wynajmować ciągnik od okolicznych mieszkańców ale jest z tym problem gdyż im tez jest potrzebny do podobnych prac.

Jak coś jeszcze wymyśle to dopisze.

No ale trzeba to uzasadnić tak jak napisałem powyżej.

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...