Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile kosztuje projekt budynku ?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna

Napisany 19 styczeń 2012 - 11:41

Ile kosztuje projekt budynku ? Witam

Pytanie do osób które robiły projekty budynków inwentarskich.
Jaki jest koszt stworzenia przez firmę projektu budynku inwentarskiego.

Zgodnie z ustawą koszt to 12 % kosztów kwalifikowanych ( jeżeli nic nie pomyliłem ) ale raczej mało kto stosuje tak wysokie wynagrodzenie.

Ale na rynku są różne opinie i ceny od kilku tysiecy do nawet kilkuset zależnie od wielkości inwestycji.

Jeżeli ktoś ma jakieś doswiadczenia ( budował coś nowego w ostatnich paru latach ) zapraszam do dyskusji ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile kosztuje projekt budynku ? Dzisiaj, 19:54
  •  

#2 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 13:26

Ile kosztuje projekt budynku ? Moze tutaj cos znajdziesz.

#3 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 13:32

Ile kosztuje projekt budynku ? Witam ja 5 lat temu za chlewnie na głebokiej sciolce o wymmiarach 23,50 na 10,50 kryta płyta warstwowa do tegodwa plany na biny to gostek skasował mie 3tys zł
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 15:12

Ile kosztuje projekt budynku ? Odemnie za wykonanie projektu (oczywiście powiedziałem mu jak ma wszystko wyglądać) + nadzór budowlany bo ten sam gość prowadził + załatwianie wszystkiego w starostwie itp wziął 6 tyś

#5 Share pluto2002

pluto2002

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,mechanika,imprezy

Napisany 19 styczeń 2012 - 19:22

Ile kosztuje projekt budynku ? Tuczarnia 43 na 13.5 bez poddasza 6000zł za sam projekt rysowany od 0 plus jeszcze mapa do celów projektowych niestety narazie ceny nie znam ale około 1500zł w środę będe znał konkretnie cene. Projektant ma troszkę latania tzn konserwator zabytków bo siędzi mi na wiosce i jest troszkę problem zaś z przeciwka droga krajowa, która ma być rozbudowywana i musi mieć uzgodnienia z GDDKiA. a na dodatek część mojej działki leży na terenach mieszkalno usługowych w obrębie zwartej zabudowy także ten projekt to jeden wielki kompromis niestety troszkę ograniczony bo na tym terenie może stać budynek inwentarski do 40 DJP oficjalnie he. :D
Młody rolnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kamil21

kamil21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 20:08

Ile kosztuje projekt budynku ? przepraszam ,nie w tym dziale ale ''pluto2002 '' a czy możesz uzyskać rysunek jak z przeciwka ma być rozbudowywana droga krajowa , bo ja tez bym chciał zrobić rysunek na garaż ale za moimi budynkami na moim polu będzie budowana droga ekspresowa i kiedyś moje budynki jacyś tam od tej drogi mierzyli , i nie wiem czy teraz mógłbym dostać pozwolenie na budowe

#7 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 19 styczeń 2012 - 20:29

Ile kosztuje projekt budynku ? ja za budynek chlewni porodówka na rusztach z magazynem, pomieszczeniem socjalnym, kotłownia i silosem na pasze 14m3. o wymiarach ogólnych 12.85 x 40m projekt 3 tys zł plus 1000 zł za wkomponowanie w teren baterii silosów na zboże 4x 100t z koszem i podajnikami. kierownictwo robót budowlanych na sam budynek kosztowało mnie 1200zł.
wszystkie koszty związane z pozwoleniem na w/w inwestycje
wypis i wyrys z planu zagospodarowania przestrzennego - 90zł
wniosek o wydanie decyzji środowiskowej - 210zł
raport środowiskowy - 5000zł
mapa do celów projektowych - 1000zł
projekt technologiczny chlewni - 1800zł
wytyczne fundamentowe z BIN - 2400zł
projekt chlewni 3000zł
nadzór (jak narazie) - 1200zł
wrysowanie w teren baterii silosów - 1000zł
jeszcze kilka drobnych kwot jakies opłaty skarbowe ale nie pamietam dokładnie ile. czas jaki mi to zajeło zeby mozna było wbic pierwsza łopate w ziemie to 15 miesięcy. po drodzie był także konserwator zabytków i park krajobrazowy.
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#8 Share pluto2002

pluto2002

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,mechanika,imprezy

Napisany 19 styczeń 2012 - 20:38

Ile kosztuje projekt budynku ? Jak na dzień dzisiejszy droga jest oddalona o jakieś 200m od miejsca inwestycji moja działka właśnie graniczy z tą krajówką i GDDKiA powiedziała że iwestycja musi być oddalona o 40m od krawędzi drogi. Po przebudowie a mają wykupić odemnie na szerokość 4 pasów ruchu bo podobno docelowo ma byś 6 (zostawiają pas zieleni szerokości 2 pasów zapasowo) czyli narazie zrobią 2 nowe pasy. Nie wiem jak to jest z tą mapą projektant się tym zajmuje ale powiedział że musi im wysłać wstępny plan zagospodarowania działki, który to oni mają zatwierdzić. tylko w tej GDDKiA to jest syf oni sami tak do końca nie wiedzą jak to ma być bo były 3 warianty budowy w tym 1 zawierający częściowe wykorzystanie obecnej drogi nr 7 i ten miał być zrealizowanu do EURO 2012 ale oczywiście nie będzie z braku kasy a te wszystkie uzgodnienia itp chyba stał się częściowo nie ważne i tak nnaprawde nie wiem do końca jak to z nimi będzie. Oby tylko mi nie odmówili zgody bo się wk....e.. Pozdrawiam
Młody rolnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share kamil21

kamil21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 20:46

Ile kosztuje projekt budynku ? Dzięki pluto2002 , w najbliższym czasie spróbuje dowiedzieć się więcej o tym planie czy będe miał zezwolenie