rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

cinek1808    1746

wiesz czemu bo Unia już przelała na konta Polski tylko nasi urzędnicy tak kombinują. teraz nie masz papierów to ile chca to ci wypłacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

dj sobie spokój chłopie.... skończ te gimnazjum, średnią szkołę, porządne studia i idź do pracy... te 11 ha spokojnie po pracy obrobisz.... dobra rada. i nawet nie wmawiajcie że ma chęci itp, bo to na nic sie zda... jeszcze raz mówie: porządne wykształcenie, porządna praca, a gospodarka po ,,pracy,, .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Mądrze mówi. Wszyscy niech się kształcą i niech magistra i doktorat zrobią żeby później niemcowi wiedział w którą stronę d*pę wycierać.

Zrozumcie że nigdy nie będzie w mieście tyle pracy żeby każdy ze wsi mógł swoją gospodarkę odłogiem zostawić i szukać zatrudnienia. Wtedy to dopiero pensje będą marne, jak na jedno miejsce będzie 1000 chętnych.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KetsoK    3

Przelać to przelali pieniądze bu u nas kilka osób już dostało a reszta musi czekać, a co lepsze to u nas dają takim osobom dopłaty że oni za te pieniądze to luksus sobie robią w domu a w pole to sypnie 50 kg saletry na 1 h

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Penie chodziło o 1ha

Najlepiej idź do technikum po nim prace znajdziesz.Ogólniak sobie odpuść

Wszyscy tylko ze na modernizację pieniędzy by chcieli mały czy duży gospodarz każdy płacze.

Dopiero się 2013rok za czą, a tu już co będzie po 2014.

A gdzie byliście jak na modernizację dawali bez kolejek????Wtedy oj oj nie będziem nic brać bo strach idt.Potem ludzie pobrali i nagle wszyscy się obejrzeli ze może i oni by wrzeli !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Ale wcześniej były też inne przepisy dawania. U mnie chyba głównie chodziło o płytę obornikową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

To u nas są agencji co trochę nawozu a resztę piachu do siewnika, żeby ludzie myśleli ze tak dużo sypie na ha.hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

No każdy by chciał tylko z Unii brać a robić nie ma komu.


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzio    11

Sołtys to już naprawdę będzie nie dobrze co oni robią z Naszą POLSKĄ

 

Oj tak dokładnie :/ te wszystkie dopłaty to tylko zamydlenie rolnikom oczu. Taka rekompensata za wzrost cen wszystkiego: nawozów , maszyn rolniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KetsoK    3

Mam takie pytanko czemu dostałem minusa za ten post i jakiś 1 punkt reputacji... Coś złe napisałem. Nie za bardzo wiem bo jestem nowy....??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Jak byś chciał to i płyta by się zrobiła

Za darmo sie płyta nie zrobi. A przy 32 sztukach w 6 pomieszczeniach płyta jest dla mnie bez sensu. Lepiej wydać te pieniądze w projekt na budowę nowego budynku lub kupić maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Tak masz rację nie było sensu robić tej płyty w takich warunkach

Ale równie dobrze mogłeś wziąć dofinansowanie na budowę obory, jak i tak masz takie plany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

U mnie jest skomplikowana sprawa. Po 1 gmina mi ustanowiła Park na którym podobno można budować ale nie chcą odrolnić, jak powiedziałem im, że rolnik może na takiej ziemi budować budynki inwentarskie to mnie wyśmiali obecnie czekam na zmianę w zagospodarowaniu przestrzennym. Po 2 mieszkam prawie w Wa-wie więc mogą być problemy z sąsiadami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

Koledzy powiecie mi czy jak ukończe 18lat i zrobie te kursy na MR, to może mi ojciec przepisać te hektary potrzebne na MR i dostanę dopłate? czy trzeba ukończyć szkołę ? :) Aha i jeszcze chcialbym spytać czy wiadoma już jest kwota MR ? bo w szkole slyszalem ze prow 2014-2020 ma być 120tyś na młodego rolnika, to prawda? Z góry wielkie dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nie wiadomo nic o MR. Możliwe że wcale go nie będzie a w to miejsce powstanie nowy program na nieznanych jeszcze zasadach. Jakichś głupot ktoś Ci nagadał o tych 120tys. Idź do technikum rolniczego bądź na studia rolnicze - te papiery zawsze uwzględniali i uwzględniać będą. Jeśli faktycznie skończyłeś 18 lat i nie masz wykształcenia rolniczego pozostaje dwuletnia zaoczna szkoła: Turystyka wiejska - przyznają uprawnienia takie same jak po technikum rolniczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

Pawelol ja chodze do technikum rolniczego, ale chodzi o to czy przed skończeniem technikum i bez TECHNIKA moge wziąć MR jak pojde na te kursy ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Możesz masz bodaj 3 lata na uzupełnienie wykształcenia od momentu przyznania wsparcia(przynajmniej tak teraz było).Ja tak zrobiłem.jeżeli chodzisz do TR to po co Ci jeszcze jakieś dodatkowe kursy???Jak będzie po 14 to ...nie wiem


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A takie pytanie z mojej strony,czy dotychczas była możliwość,aby za pieniądze przyznane z programu MR kupić cielęta?Tak czytam co piszecie i doszedłem do wniosku,że gdyby była możliwość wzięcia tych pieniędzy w ratach co rok ileś tam to bardziej opłacalne byłoby powiększenie stada niż bezsensowne pakowanie pieniędzy w traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj