Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MCKYLO    1
ma 4 gary

jet to nowa seria ciągników ,coś jeszcze?

Hej. Moim skromnym zdaniem strasznie wyżyłowany silnik, sprawdziłem parametry, moment ok, moc ok ale 4 cylindry, osobiście jak ma ten ciągnik spełniać rolę konia roboczego to powinien być na 6 cylindrach, będzie sprawniejszy, lepsza trakcja z ciężkim agregatem i pługiem może być za lekki i będzie znosiło przód chyba że obciążniki ale pewnie za dopłatą, mała waga 4950kg, a wydatek pompy 73 litry to coś mało. Osobiście w cenie ok 200 tys można mieć McCormicka MTX 120 na lanej ramie jak w Magnumie na 6 cylindrach, turbo, intercooler ładny moment 520 Nm/1400 obr/min, sprawdzona skrzynia, ciągnik na 8 zaworach, pompa mechaniczna wszystko proste a to znaczy mało problemowe. Valtra fajna ale tą moc robi elektronika, jeżeli jest Common Rail to i jest komputer sterujący. Osobiście wybrałbym MCCormicka ale wybór należy do kupującego no i jeszcze waga MTX ponad 1t cięższy. Co po mocy ciągnika jak będzie się ślizgał. Na marginesie to życzę Wesołych Świąt i dobrych wyborów. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Mi się wydaje, że 4-cylindrowy silnik SISU w Valtrze N 121 jest o niebo lepszy niż 6 perkinsa w McC, zużycie paliwa o wiele niższe, moment obrotowy nieco wyższy 540Nm,oleju też pewnie tyle nie bierze. Skrzynia 16/12 w McC sprawdziła się w w Case MX, ale skrzynia Valtry 36/36 wydaje mi się solidniejsza, jeśli dodamy jeszcze do tego sprzęgło Hi-Troll wręcz nie do zajechania. Niska masa w wypadku Valtry jest w zasadzie zaletą, bo lekki ciągnik można zawsze dociążyć a i obciążenie użyteczne jest wysokie i udzwig podnośnika nieco wyższy 1t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A mi się coś tak zdaje,że kol.Mckylo tak jakoś między wierszami mocno coś McCormicka reklamuje-a może się mi tylko tak zdaje,przewrażliwiony jakiś może jestem ? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

ja właśnie zamieżem kupić N121 i skrzynia 24/24 +sprzegło hi-troll

Uważam że u mnie te 4-ka się nie zmęczy bo do pomocy będzie zetor jest tańsza do 6-stki i pozatym zwrotniejsza co mi się bardzo przyda w lesie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Ok każdy wybiera według siebie i swoich odczuć ja ma swoje takie i wyrażam swoją opinię. Lepszy, gorszy oszczędniejszy czy nie czas pokaże jak kolega kupi to mam nadzieję że opisze wrażenia z jazdy. Pozdrowienia dla wrażliwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Tomek.

Tylko że jak bedzie trzeba czekać 10 tygodni to nie wybiorę Valtry :'( . Bo nie będę miał czym w polu na wiosnę zrobić.

 

A Valtra w standardzie ma cały komplet obciążników ( z przodu chyba 12X45) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1
Tomek.

Tylko że jak bedzie trzeba czekać 10 tygodni to nie wybiorę Valtry :'( . Bo nie będę miał czym w polu na wiosnę zrobić.

 

A Valtra w standardzie ma cały komplet obciążników ( z przodu chyba 12X45) :P

 

Hej! Jak będziesz szukał u konkurencji ciągnika od ręki pamiętaj że każdemu coś zostanie z rocznika 2006 jak nie jest bardzo istotne to możesz coś wywalczyć z ceną albo dodatkowym wyposażeniem. Udanych łowów. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@kat a ile masz ha ornej a ile łąk??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no nie wiem jakie masz tam plany na przyszłość ale...120 km na łąki to już trochę dużo, sam pewnie wiesz że Twój 914 nie miał co robić z kosiarka.do prasy takiej maszyny też nie zaczepisz, a uwierz mi że jak jeździsz już 3 dzień non-stop C-360 i masz świadomość, że maszyna za 200tyś stoi nie wykorzystana w garażu to aż krew zalewa...poprostu wydaje mi się że jakbyś brał mniejszy ciągnik to bys go lepiaj wykorzystał.ja mam 35ha ornej i nie mam gdzie pojeździć MF  :(


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Pioter dobrze prawi  :P Ja kupiłem 105 km i tylko ambarasu narobiłem bo musze sprzet wymieniac na większy moim zddaniem na takie powierzchnie to spokojnie styka 80 km


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ale taki mniejszy (60KM) powinniśmy kupić niedługo bo jak na razie to wszystkie wymagania na młodego rolnika spełniam ;). Tylko ze gospodarstwo cały czas jest powiększane ( w miarę możliwości).

I mam jeszcze jeden problem. Bo jak ociec sobie%% to wogule się pracą nie zajmuje. A samemu to jest mi się nieraz ciężko wyrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Tylko ja Kat myśle tak na 30 ha ornych taki ciągnik nie ma co robić a na łąke też się za bardzo nie dadaje  :-X


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ale u nas jeszcze dochodzą zarobki. I poplonem mamy obsiane wszystko a więc wszystko na wiosnę na szybkiego do orania

 

A tak nawiasem. Jeden kolo ze wsi kupił ostatnio forszaja. Na swoje 5 ha ornego i 3 ha łąki ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

E no u nas jest lepszy koleś ma 2-3 ha ornego. Do tego roku miał T-25 teraz dokupił 7711  :o


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@kat mam dla Ciebie propozycję :) .weź kartke i wypisz wszytkie prace które małby robić N121 później przelicz to razy "średnie " wydajności.wyjdzie Ci ile tak naprawde będziesz potrzebował ten ciągnik.za drugim razem do tych samych prać wykorzystaj Valtre A98, ale myślę że do niej spokojnie możesz dopisać "prasowanie bronowanie koszenie..." tylko ze nie wiem jak jest w praktyce ale myślę ze może mieć problem z uprawowo siewnym...to jak?zrobisz tak?? ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancarol    0

na 30ha ornej 120 fiu fiu powodzi sie :) @pioter ma racje z tym że valtra A98 czy z seri C jakiś mniejszy bedzie lepiej wykorzystana ;)a agregat uprawowo siewny da rade bo 3m z uni znajomy 902 sieje 200ha(można powiedzieć że siał bo teraz nie wiem coś miałe rapida brać do xtx 200)dealery Ci doradzą :)


Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

seria a jako podstawowy ciagnik to raczej slaby pomysl. jak juz cos to mniejszy model serii n. moj kuzyn niebawem ma odebrac n101 i jak tylko to zrobi to jade testowac  8) dodam ze rowniez ma jakies 30 ha ornego i podobna ilosc laki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Tylko że jak esztstko dobrze pójdzie to teściu przejdzie na strukturalną i dojdzie ponad 20 ha do obrobienia. A w między czasie może jakaś agencyjna się trafi. Bo ciągnik mamy zamiar kupić taki żeby te kilka, kilkanaście lat dawał sobie radę.

Ewentualnie to może bym wziął N111, w najgorszym razie N101. Ale zależy mi żeby pociągnął 4 obrotową i aresa + polonez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Kostkę mam tylko.

 

A powiedzcie mi czy jak ciągnik ma opony tylne 620 to czy nie będzie problemów z doborem pługa. Zeby nie było tak że opona od bruzdy szersza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

na to pytanie nie potrafir udzielic konkretnej odp bo w naszym pronarze mamy 520 i przy plugu 5*50 nie sprawia to zadnych problemow. musze przyznac ze chcialbym miec podobny dylemat podczas zakupu ciagnika, u nas ojciec powiedzial ze bierze pronara 1523 i tyle :-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@kat co do szerkokości opon to nie wiem co na to teoria ale w praktyce u mnie koleś orze casem 5140 na oponach 600/65/38 pługiem 4x40 i jest ok.to teraz inaczej :)

jaka łączna kwotę chcesz wydać na zakupa całego sprzetu??masz już płytę??przepisali na Ciebie jakąś ziemie?wasza gmina tez jest w NW??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Jest w NW. Rodzice mają płytę, Ja mam tylko dzierżawe na siebie ( będę miał przepisane po nowym roku żeby na młodego się załapać). Tak byśmy chcieli się zmieścić w 300 000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj