daniell15

wymiana list na podajniku pochyłym w class mercator 75

Polecane posty

daniell15    0

Witam. Mam pytanie-jak wymienic listwy na podajniku pochyłym w claas mercator 75. Czy trzeba zdejmowac cała gardziel czy tylko odpiąc heder. Chodzi mi o te listwy po których chodza łancuchu bo juz się te listwy zdarły i w tamtym roku wkręcilem jedną od góry ale mi ja wyrwało. Jakie wkręty do przykręcienia. Listwy mam zamienniki kupione w Grene i są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

O te co chodzi na nich łańcuch. Najlepiej to wywalić całą gardziel, będzie najlepsze dojście, nie ma z tym aż tak dużo roboty, zwalić heder razem z gardzielą myśle, wtedy odczepić gardziel i spokój. Łańcuch musisz wywalić cały raczej. Można zrobić też tak że najpierw odjeżdżasz z samym hederem, gardziel zostaje na kombajnie, rozczepiasz łańcuch, wywalasz, przykręcasz listwy od strony hedera, zakładasz heder, i wtedy rozczepiasz gardziel przy kombajnie żeby została z hederem, i przykręcasz listwy u góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

a czy nie trzeba też wymienić łańcucha? skoro listy się zdarły to pewnie i łańcuch ma już luzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ale stary rozciągnięty łańcuch zjada zębatki. Powinien być po obu stronach napinacz,a zakładając nowe listwy prowadzące to łańcuch automatycznie się skróci.

Przecież te listwy można bez problemu dorobić samemu lub u jakiegoś stolarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniell15    0

O te co chodzi na nich łańcuch. Najlepiej to wywalić całą gardziel, będzie najlepsze dojście, nie ma z tym aż tak dużo roboty, zwalić heder razem z gardzielą myśle, wtedy odczepić gardziel i spokój. Łańcuch musisz wywalić cały raczej. Można zrobić też tak że najpierw odjeżdżasz z samym hederem, gardziel zostaje na kombajnie, rozczepiasz łańcuch, wywalasz, przykręcasz listwy od strony hedera, zakładasz heder, i wtedy rozczepiasz gardziel przy kombajnie żeby została z hederem, i przykręcasz listwy u góry.

A te listwy to od dołu przykręcasz czy z góry. I czym to przykręcic bo jak od góry przykręciłem na wkręty tylko ze robione przez siebie to po wymłóceniu jakis 5ha wkręty puściły i wszystkie poszły w młocarnie. Jeśli chodzi o zębatki to nie są wyrobione, a łańcuch jak kolega już powiedzial po założeniu to sprawdzę i jak da radę to tymi napinaczami na boku go naciągnę albo poprostu o jeden odcinek skróce i będzie git:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Od dołu i od góry. Nie wiem czy oryginalne listwy to mają, ale trzeba by wywiercić otwór np. 10mm przez połowę grubości listwy, jeśli chcemy ją przykręcić na śruby "6", żeby łeb śruby się schował. My tak zrobiliśmy i chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniell15    0

Od dołu i od góry. Nie wiem czy oryginalne listwy to mają, ale trzeba by wywiercić otwór np. 10mm przez połowę grubości listwy, jeśli chcemy ją przykręcić na śruby "6", żeby łeb śruby się schował. My tak zrobiliśmy i chodzi.

Aha na 6 z kwardatem pewnie. a dlugosc obojętna czy miec okresloną liczbe cm?? bo nie patrzyłem czy cos od dolu może je zawadzic. Aha i jeszcze jakies nakrętki z plastikiem zakładałes żeby sie to nie odkręciło bo jednak lekkie wibracje pewnie wystepują i zastanawiam się czy to nie odkręci się??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Zobacz sam bo nie pamiętam ale chyba nic tam nie będzie przeszkadzało. Co do odkręcania to albo samokontrująca jak piszesz albo dwie nakrętki tzw. kontra. To już na pewno się nie odkręci jak dobrze dociągniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj