Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakimi buhajami kryjecie?

61 odpowiedzi na ten temat

#21 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 11:21

Jakimi buhajami kryjecie? wiesz to wszystko kwestia zywienia i po jakiej krowie bedzie dany cielak tak samo masz przy mlecznych srednia produkcja corek ale to nie oznacza ze taka bedzie jesli masz słabe krowy to odrazu ci tak mleka nie poprawi no i zywienie jeszcze takze moze gdzies tam w szczytowym momencie maja te 2kg dziennie .Mysle ze miesnych najwiekszy wybor masz tuMój odnośnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakimi buhajami kryjecie? Dzisiaj, 04:09
  •  

#22 Share Rolnex

Rolnex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 19:42

Jakimi buhajami kryjecie? KARGO powiedz mi czy krowy zachodziły po tym manifoldzie bo jestem zainteresowany kupnem tego byka bardzo dobra produkcja matki i babci tego byka znaczy że ten ród jest długowieczny.Z tego co słyszałem to Konrad ma strasznie wywindowane ceny i trzeba się z nimi ostro tagrowac.Jedna ferma brała obok mnie od nich 200 słomek Picollo to kosztował w katalogu 150 a kupowali po 75zl za słomkę a ta firma i tak jeszcze na tych słomkach zarobiła to widzicie jaka przebitka;D

#23 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 21:02

Jakimi buhajami kryjecie? Konrad jak konrad ale WWs to juz wogole :o

#24 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 21:10

Jakimi buhajami kryjecie? z konradem jeszcze najprędzej się dogadasz i coś utargujesz i azot dają za darmo nawet jak mało kupujesz.

#25 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 21:15

Jakimi buhajami kryjecie? Lm Janko,norek
simental Gal
50zł za pokrycie

#26 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 21:34

Jakimi buhajami kryjecie? A co sadzicie o buhajach testowych? Jak to konkretnie wygląda jest jakaś warta zachodu kasa za jałówkę odchowana po takim byku?

#27 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 11:55

Jakimi buhajami kryjecie? Ile dni po porodzie to optymalny termin na inseminację wg was? 40 dni to wydaję mi się za szybko.
Myślę, że 60-80 dni to optimum.

#28 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 12:45

Jakimi buhajami kryjecie? to zalezy od sztuki i wydajnosci u jerseyek i simentalek nie ma sensu specjalnie przeciagac im laktacji i kryjemy tak okolo 40 dnia i jest dobrze ale hf to momzna sobie pomarzyc o zacieleniu w tym terminie jesli daje ponad 40l na dzien to nie wczesniej niz 90-100 dni kazda wczesniejsza proba to pieniadze wyrzucone w błoto bo naprawde szanse ze krowa zaskoczy przy takim mleku sa takie same jak urodzenia byczka po nasieniu seksowanym

#29 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 11 styczeń 2012 - 19:16

KARGO powiedz mi czy krowy zachodziły po tym manifoldzie bo jestem zainteresowany kupnem tego byka bardzo dobra produkcja matki i babci tego byka znaczy że ten ród jest długowieczny.Z tego co słyszałem to Konrad ma strasznie wywindowane ceny i trzeba się z nimi ostro tagrowac.Jedna ferma brała obok mnie od nich 200 słomek Picollo to kosztował w katalogu 150 a kupowali po 75zl za słomkę a ta firma i tak jeszcze na tych słomkach zarobiła to widzicie jaka przebitka;D

Zacielają się normalnie nie zauważyłem różnicy z reszta więcej problemów z płodnością upatrywał bym w samych krowach :) Ja tam nigdy się z nimi nie targowałem sami daja mi dobra cene z reszta co utargujesz jak bierzesz po parę słomek innego byka , inna sprawa jeśli bierzesz większą ilość jednego. Za tego manifold za 10 słomek zapłaciłem po 70zł brutto katalogowo 89zł netto także za byka z TPI powyżej 2000 to bardzo dobra cena. Konrad ma dobre ceny sexówlatem za Matysa placiłem po 125zł brutto, bo WWS to masakra i w ogóle WWS przy droższych bykach mało ustępuje z ceny, przy tych tańszych juz szybciej. Ale najgorszym zdiercą jest ABS mają rabaty rzedu kilku złotych, dosłownie te 5 czy 10 złotych to juz sukces ;)

#30 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 23:04

Jakimi buhajami kryjecie? Achiever z konrada na powtórki czerwona duńska albo norweska

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 19:57

Jakimi buhajami kryjecie? Ja kryje przeważnie NRF'ami :Braut,Storremma,Hoston,Sand.Lepsze krowy kryje się Classic,polski Makler,Sonlight.

Nasienia z Konrada ale nie wiem co jest na 5 zacielonymi norwegami (wszystkie za 1 razem) wszystkie byczki wyszły w tym jeden czerwono biały i to z pierwszego pokolenia a matka nie jest RW a drugi ku mojemu zdziwieniu bez rogów.

#32 Share bonzoo1224

bonzoo1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 12:02

Jakimi buhajami kryjecie? ja mam swojego byka, kupiłem go małym cielakiem. ma papiery,100% dolewu hf, po bardzo dobrych rodzicach i dziadkach. jak skończył rok był facet z federacji i go wyceniał, dostał B.dobrą ocenę. skończyły się problemy z zacieleniami, tylko jedna sztuka powtarzała,ale dlatego, że miała problemy z jajnikiem. sporo kosztował,ale był kupiony z obory zarodowej

#33 Share kamilo758002

kamilo758002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 16 maj 2012 - 21:20

Jakimi buhajami kryjecie? Ja kryję słabe krowy kryłem ostanio Robin (o.Rouki) Cenar (o.Shottle) GP Condor (o.Givenchy) i Julius (o.Jefferson) a rw Bramhs Red (O.Marnax) Makler i Vix Red a lepsze Jordan Mural Man o Man Planet Leko a rw Fidelity Leonard i Durable * RC

#34 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 maj 2012 - 18:55

Jakimi buhajami kryjecie? q

Edytowany przez rmiecz8, 23 wrzesień 2013 - 14:04.

#35 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3378 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 25 maj 2012 - 19:38

Jakimi buhajami kryjecie? Z mięsnych ostatnie sztuki kryłem Angusem ,wcześniej charolais i dwie sztuki chnianina na próbę, ogólnie staramy się odchodzić od krycia limousine.......

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#36 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 25 maj 2012 - 20:58

Kamilo758002 man o mana już prawie rok nie ma więc może ci się śniło że go używałeś. Masz bujną wyobraźnię i wiem na 100% że kręcisz. Chyba że podasz mi jakiś dowód na pw.
Ja używam/łem w ostatnim czasie (ostatnie 5 miesięcy) takie jak: Planet, Emerald, Dakota, Maxum, Palermo, Levi, Beacon, Trigget, Garrett, Gerard, Altaiota, Jordan, Sleeman, Lauthority, Stanley Cup, Windbrook, Seaver, Classic et, Valjean, Jegier st, Muntar, Lass, Super, Hill, Massey, Goli, Lacey i na czerwone Durable, Lilac, Kodak, Kylian, Fidelity. Wszystkich nie wymieniłem tylko te których używałem najwięcej. Jest ich sporo ale żeby starczyło na 300 sztuk bydła to trochę musi być. Dobrze że nie patrzę na faktury, ale żeby osiągnąć sukces to nie wolno oszczędzać na genetyce.

a masz może juz córki po jagierze st??

#37 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 maj 2012 - 21:28

Edytowany przez rmiecz8, 23 wrzesień 2013 - 14:03.

#38 Share kamilo758002

kamilo758002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 22:08

Jakimi buhajami kryjecie? Ja pokryłem 2 krowy Leko i 2 Lonar który buhaj jest lepszy

#39 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 czerwiec 2012 - 22:27

Edytowany przez rmiecz8, 23 wrzesień 2013 - 14:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 22 czerwiec 2012 - 15:49

Jakimi buhajami kryjecie? w tej chwili jadę paramount sex,malaga,stol joc,supersteiszon ,na problemy test,a i dojechał ten duński grouwe-czy jakoś tak,ale szału nie ma bo więzadło centrane słabe, że tego wcześniej nie wychaczyłem-dał bym luz.