rozal22

Zasuszenie krowy - niecielnej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Krowy
rozal22    18

Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?

pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...

w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?

sebe1033    157

dlatego ja sprawdzam cielność to w 4-5 m-c a nawet w 6 (jak nie wyjdzie wcześniej) wet sam mówił że 2 m-c jest nie pewny bo często może być cielna ale się dobrze nie zagnieździł zarodek i wypada-poronienie (a może jakoś inaczej) dlatego jak powtarza mi po 2 m-c (z

1/4 a może i 1/3 krów) omijam ruję na przeczyszczenie.

Jak jej nie doisz to zapomnij że puści mleko , dasz pożądnie jeść to się podtuczy (a nie da mleka)

marcin1701    3

dokładnie jak już mleko ucina to już się nie rozdoi. jak masz pasze i miejsce w oborze to przytrzymaj ja jeszcze troche i dawaj jeść jak krowie w laktacji to się upasie i na rzeź.

Wiadomość z agroFakt.pl

rozal22    18

trochę szkoda, bo to pierwiastka i 7300/305

d*pa, sprawdzę na swojej skórze czy da się ją rozdoić.

marcin1701    3

możesz próbować :) jednak z doświadczenia wiem, że nie da rady. będziesz dawał lepsze żarcie żeby dawała mleko, a ona bedzie się tylko pasła :) pozdrawiam!

sebe1033    157

urojonej ciąży jej nie wmówisz , ale możesz jeszcze zacielić ....

marcin1701    3

niby tak, ale takie wydłużenie laktacji wróży wiele problemów w przyszłej, bo krowa teraz bedzie się bardzo tuczyła

sebe1033    157

to zależy tylko od karmienia ;) ale problemem jest czas bo czekać prawie rok na mleko od krowy (jak sie nie zacieli za pierwszym razem) -_-

kiszOn    0

ja mam odwrotną sytuację

krowa daje dużo mleka, ale ciągle powraca jej stan zapalny we wymieniu, przez to nie była kryta i idzie na rzeź, ale chciałbym ją podtuczyć wcześniej, na ostatniej próbie dała 39l.

jak sądzicie, jest sens zasuszać taką krowę czy lepiej ją doić do końca?

a jeżeli ją zasuszyć to w jaki sposób? jeśli jej nie dam żarcia po to, żeby przestała doić to schudnie i nic mi to nie da

grzegorz132    9

stan zapalny powraca bo albo nie zabiłes bakerii ktora tam mieszka  -..>>bakteriogram      albo jest straszny brudas   i ciagle  łapie 

na jednym z szkoleń padło sformuowanie ze nalezy badac probki przed leczeniem a potem leczyc tym co wyjdzie a  ile razy nawet 5-6dni podawania antybiotyków    toz to szok

sebe1033    157

kiszOn daj jej pożądną dawkę niech się pasie i od razu na rzeź będziesz czekał to cena tylko spadnie a teraz pasza droga tylko stracisz jak długo będziesz trzymał

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Xojtekox
      Pod koniec dojenia dociskam wiekszosc krow,tzn aparat do dolu zeby bylo mniej somatycznych
       Czy to ma sens? Moze właśnie wydoi sie wiecej najgorszej czesci mleka, ale z drugiej strony nie zostanie ono na nastepne dojenie. Jak to jest
    • Przez kotek85
      Witam, 
      Chciałbym poznać wasze opinie na temat krwawienia 1-2 dni po ruji, z tego co wiem oznacza min że ruja się odbyła.Lecz chciałbym poznać wasze zdanie czy  można przypuszczać że krowa będzie cielna czy nie? U mnie osobiście zaobesrowalem że po krwawieniu 2 krowy były nie cielne czy to reguła? Czy nie koniecznie, proszę o opinie, pozdrawiam.
    • Przez Marcin9908
      Witam; z racji,  że nie znalazłem aktualnych informacji o członkostwie w PFHBiPM, chciałbym zapytać, jakie wymogi należy spełnić, ile należy posiadać krów mlecznych itp.. Proszę o odpowiedzi osoby które są członkami lub które wiedzą jak to wszystko wygląda. Pytam ponieważ, chciałbym mieć oborę pod oceną. Za wszystkie odpowiedzi i rady z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
    • Przez wolfram
      Witam może ktoś miał podobny przypadek . Objawy krowa dużo lezy gdy wstaje to jest przegięta ku gorze  ,ma niska temperaturę . Z czasem nie wstaje , nie chce pic wody . Je prawie normalnie ale robi mało kału. Weterynarz był podał wapno,glukozę ,drożdże i nic nie pomaga . Jest to drugi przypadek jednej trzeba było zrobić obuj z konieczności. Proszę o pomoc 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.