Makis2111111

Ursus c330 amazone zaf 603

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam zakupiłem rozsiewacz jak w tytule i nie wiem jak nim siać ursusem c330 dokładniej chodzi mi o to z jakimi obrotami siejecie i i który bieg wybrać 4 czy 5 chciałbym wysiać 250 kilo na hektar saletrosnu 26 pod pszenice. A druga sprawa jeszcze chciałbym wysiać 100kg na ha polifoski pod owies także tu też będzie inaczej bo wiadomo polifoska jest grubsza i znów inaczej rozsiewa. Może ma ktoś jakąś tabele po polsku. Ktoś coś??

Edytowano przez Makis2111111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Napisano (edytowany)

próbowałeś w ogóle szukać czy czekasz na gotowe? Bo z tego co kojarzę to były na forum tabele wysiewu. Ja szukałem do zae to był problem ale zaf to są na pewno 

Edytowano przez mani51
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Tabele mam na rozsiewaczu wszystko po niemiecku a te Polska instrukcje jak ktoś poprostu tak przetłumaczył tylko to też ciula się dowiem bo niemieckie nawozu są inne z tamtych czasów pewnie.  żeby jechać te 12 czy 15 km/h   widzę na instrukcji pisze tak ale jakie obroty żeby tyle jechać i jaki bieg 

Edytowano przez Makis2111111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Obroty jak najbardziej zbliżone do takich żeby na wałku WOM było 540. Na pewno na obrotomierzu masz to zaznaczone. Telefon z nawigacją w rękę i sorawdzić na którym biegu przy takich obrotach będziesz jechał te 12 km/h. Ale powiem Ci że ambitnie. Ja Władkiem sieję 6-7 km/h i pod większe górki mam problem utrzymać tą prędkość. Po równym to może by dało radę ale nie na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Jak chcesz siać wg tabel to i tak d*pa bo musisz robic próby kręcone kazdego nazwozu chcąc wysiac dokładnie.

Nikt Ci nie napisze gotowej recepty na każdy nawóz.

Nie ma tak dobrze.Trzeba trochę własnej inwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

C330 i rozsiewacz 600l, uważaj tylko na gwiazdy, satelity i meteoryty.

A tak poważnie, zakładając że nie będziesz sypał do pełna, to nie wiele z tych tabel ustawisz. Wałek w ciapku osiąga nominalne obroty aż przy 2000 obr/min silnika. Wyższej prędkość jak około 8 km/h to raczej nie osiągniesz bo będziesz miał problemy ze stabilną jazdą po roli.

Najlepiej zrób próbę, tylko wcześniej kalibracja. Ustaw na 11 i zobacz czy zasuwy są na krawędziach otworów. Zwrócić uwagę czy obie są równo oraz czy nie mają dużych luzów, szczególnie różnych dla poszczególnych zasuw. 

Kwestia jeszcze szerokość roboczej, jak mniejsza to możesz próbować na mniejszych obrotach żeby nie katować ciapka. 

Co do tabel to podana jest gęstość nawozów i jak dobrze pamiętam to rozmiar granuli, gdzieś to miałem, jak znajdę to mogę podesłać ale i tak niewiele wywnioskujesz bo ciężko będzie te obroty utrzymać.

Zrobiłbym tak, obroty ok 1600, 4 bieg, talerze na wysokość ok 80 cm, może lekko tył wyżej. Ustawić na 10, zasypać z 200 kg i przejechać na jakimś pewnym kawałku aby sprawdzić ile wysiewa.

Gorzej będzie z tym NPK co chcesz 100 kg pod owies bo musisz mieć małą szczelinę a wtedy nie zawsze równo wychodzi, lepiej jechać szybciej ale to też trudno będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162
Napisano (edytowany)

Da rade bez dodatkowych obciążników z przodu i pełnym zasypem ale pod byle górkę na wstecznym sypać 😃

Edytowano przez raven18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Kwestia co to za nawóz, pełny saletry to 600 kg a tu już rady nie da. MF255 bez obciążników  z tym rozsiewaczem zasypanym saletrą startował niczym prom kosmiczny a sterowanie nim odbywało się za pomocą pedałów hamulca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
Napisano (edytowany)

W C330 obroty nominalne  WOM ( 540 ) są przy 2160 obr/ min silnika, dlatego aby równomiernie rozsiewać trzeba trzymać takie lub zbliżone obroty silnika, no przynajmniej 2000 obr/min. ale trzeba to skorygować wysokością zawieszenia  maszyny. Odpowiada to prędkości 7,5 km/h na 4-tym biegu. Aby spokojnie używać takiego rozsiewacza proponuję doposażyć ciągnik  w obciążniki przednich kół , prowizorycznie można wykorzystać małe obciążniki tylnych kół zawieszone na przednim zaczepie . 😃

 

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj