Skocz do zawartości

mateuszr

Members
 • Zawartość

  74
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

2 obserwujących

O mateuszr

 • Ranga
  Użytkownik
 • Urodziny 15.04.1995

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Ubój rytualny

  Dla mnie to masa medialnego zamieszania... Jeśli czymś trzeba się zająć to tym bydłem w sejmie. Absolutny strzał w kolano bo nawet jeśli ten zakaz nie wejdzie w życie na co bardzo liczę, to zawsze nawet głupie spekulacje mogą obniżyć cenę i reputacje Polski jako dobrego i pewnego partnera eksportowego. To jest bardzo ważne bo kto z Polaków je wołowinę? Prawie nikt. Wielu zainwestował w cielaki dostarczane przez firmy itd. , a tu może grozić wołowa górka. Nigdy nie zrozumiem tego jak można sobie kłody po nogi kłaść a w polityków już dawno przestałem wierzyć bo pamiętają o ludziach pól roku przed wyborami robiąc festyny i gadając głupoty. Nawet mało mnie to obchodzi z jakiej partii jest bo wszyscy dbają o swoje kieszenie, a nie o los przeciętnego Polaka czy to chłopa czy pracownika przemysłu lub usług.
 2. problem ze sprzedaża bydła pourazowego

  To jest Polska Panowie tu wszystko może się zdarzyć jednak nie uogólniał bym. Zawsze się znajdzie jakiś czarny proceder ale myślę że już rzadziej niż częściej.
 3. Kwoty mleczne

  @kuba5997 pamietam tę sytuację też utopiliśmy około 20 tysięcy w kwotę a kar nie było. Teraz też raczej nie wydaję mi się aby były.
 4. Ceny mleka

  dosatawy na poziomie 12000 litrów.
 5. Separator do mleka

  http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=pl&sa=N&biw=930&bih=584&tbm=isch&tbnid=5RI40EyBZlz2HM:&imgrefurl=http://allegro.pl/separator-mleka-8-l-i2405648290.html&docid=CVFS8ha14NiszM&imgurl=http://sklep.domino-rokicki.pl/images/700x900/1580_090080.jpg&w=600&h=600&ei=43XPUMnpL-SH4gTq0YAw&zoom=1&iact=hc&vpx=394&vpy=48&dur=348&hovh=226&hovw=226&tx=120&ty=132&sig=113415956938559521624&page=1&tbnh=153&tbnw=152&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:12,s:0,i:104 wygląda to tak cena około 150 zł czy dało by się to samemu zrobić pewnie tak. Potrzebny szczelny zbiornik i 2 węże pasujące średnicą do dojarki. Ale nie wiem czy kombinowanie się opłaca za 150 zł fajny produkt i 8l pojemnik a samemu trzeba by mieć coś pasującego budową i żeby to uszczelnić ładnie. Musi się to odkręcać żeby obróżnić z mleka i umyć.
 6. @justin92 to że dużo chodzą powinno mieć bardzo pozytywny wpływ na łatwość porodu. Jeżeli masz swojego dobrego rozpłodnika to nie powinno być raczej żadnego problemu. Nie wiem jak u ciebie to wygląda czy buhaj sobie spaceruje między resztą stada. Sztuczna inseminacja też raczej nie ma problemu, przy dobrze zaobserwowanej rui za 1 podejściem powinny się zacielić.
 7. Zaleganie poporodowe krów

  W tym wypadku raczej nie ma miejsca na sentymenty dziesięcioletnia krowa to mleko, które miała dać dała a chyba szkoda kasy pakować. Jeżeli po podniesieniu bd próbować sama utrzymać postawę itp. i przeżuwa to szansa jest. Jednak w tym wieku to wielkich szans bym jej nie dawał. Ja zawsze jestem za rotacją ja trzeba to sprzedawać wstawiać nowe jałowice w to miejsce i oczywiście sprzedawać za normalne pieniądze a nie jako bydło po urazowe. Utrzymywanie koncernów farmaceutycznych raczej słabe zajęcie. Wiadomo, że często na dwoje babka wróżyła i mimo wszystko sprzedasz krowy na początku laktacji to olbrzymia strata.
 8. Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt

  z kradzieżą to słaba opcja wyjdzie jakaś nie zbierzność w zeznaniach i będzie problem, raczej nie polecam. Jedna sztuka dałoby spokojnie radę z pięcioma to trochę dużo kołowania na upartego znaleźć takie nie zarejstowana sztuki. Ewentualnie pozostaje ubój w własnym zakresie tak jak tam kolega wyżej podał.
 9. Ceny mleka

  osm łowicz 1,29 zł i 1,31 zł tłuszcz 4,30 białko 3,4 poszło 10 gr w góre.
 10. ZAPALENIE WYMIENIA NIE TO CO MOZE BYC?

  Kolega wyżej ma rację lepiej dój zupełnie oddzielnie tę sztukę i mleko do badania, bo ja się zaraża kolejne sztuki to może być nie fajnie. I samemu też higienę zachować bo może od razu nic się nie dziać a gdy człowiek się osłabi przeziębi to może się coś wywalić. Mój brat pracował jako zootechnik w państwowym gospodarswie (spółka skarbu państwa) i coś się chyba przyplątało choroba skóry głowy. Włosy wypadły mnóstwo dermatologów biobsie badania terapie sterydowe i nic nie pomogło, wiele diagnoz i nazw chorób i nadal nie wiadomo co to. Nie ma 100% pewności, że tam to za dobył ale lepiej uważać.
 11. problem ze sprzedaża bydła pourazowego

  z tą karmą to słabo wierzę myślę, że wielu z nich ma dojście w rzeźni i idą na to samo co zdrowe sztuki. Chyba, że jest karencja na mięso po antybiotyku to wtedy możliwe ze karma.
 12. Ceny mleka

  @Marcin133 w sumie masz rację ale spójrz od strony mleczarni oni nie potrzebują jeździć po wielu dostawcach wolą jechać do jednego i odebrać tę samą ilość mleka. Im po prostu pasują duzi dostawcy. Zresztą taki jest kapitalizm bogatsi stają się coraz bardziej bogaci a biedni klepią coraz większą biedę.
 13. Pierwsze kroki w hodowli opasów

  @jarek_cel3 ale zupełnie nie widzisz innego aspektu, tego, że im więcej hodowców intensywnych tym więcej żywca. Rośnie podaż, a popyt raczej nie wzrośnie co oznacza tylko jedno spadek ceny żywca i ja jakoś nie widzę tej opłacalności. Nie każdego cieszy obracanie dużymi sumami nie mając z tego zysku. Jak koledzy wyżej nadmienili utrzymywanie firm paszowych średnia przyjemność.
 14. Problem z bykiem

  W jakich warunkach jest trzymany ? Czy pokasłuje? gęstość kału jaka? Czy była możliwość, że byk pobrał z paszą jakiś metalowy element? Jeżeli nie zauważyłeś żadnych objawów to skłaniałbym się do tego, że mógł coś połknąć. Dopisz jakieś szczegóły. Co weterynarz mówił przy wizytach co podejrzewał?
×