Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 461

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 29 grudzień 2011 - 20:47

Renault 461 Witam
Chciałbym dowiedzieć się czegoś na temat tych ciągników ponieważ chciałem takiego kupić zamiast c-360 tylko najbardziej boję się o dostęp do części zamiennych ;( Powiedzcie mi jak to jest z tymi częściami do renówek i co sądzicie o tym modelu ??? Każda opinia mile widziana ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 461 Dzisiaj, 15:36
  •  

#2 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 21:25

Renault 461 a dlaczego chcesz zamienic ciągnik polski którego naprawa jest tania na zachodni drogi w naprawie bo wiekowo to one bedą podobne i mocą też. Chociaż jak trafisz na dobry ciągnik to czemu nie reno bedzie mniej awaryjne, lepiej odpala w zimę i ma twarde silnik

#3 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 29 grudzień 2011 - 21:47

Renault 461 dlaczego ??? dlatego ze 360 to jest konstrukcja z lat 50-tych a renówka z 80-tych roczniki może te same epoka inna ;) po pierwsze w 60-tce brakuje mi wspomagania ok można założyć po drugie brakuje mi rewersu którego fakt model 461 nie ma ale 551 juz ma i to jest wielki plus bo ja bardzo dużo jeźdzę na wstecznym ;) No nie wiem po prostu myślę nad zmianą tylko własnie boję się o części i narazie robię rozeznanie co i jak a dlaczego akurat renault nie wiem taki jakiś kaprys ;) Znacie może jeszcze jakiś inny ciągnik gabarytami porównywalny do c-360 tylko ze wspomaganiem i z rewersem i w cenie tak do 20 tys ???

#4 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 11:13

Renault 461 kolego z czesciami zaden problem, kolejny raz pisze to samo :blink:
jednak radzilbym brac 551.4 lub 651.4 zawsze to ciagnik z napedem, cenowo powinienes sie zmiescic,
sasiad kupil taka 651.4 na poczatku roku, odremontowal i teraz chce sprzedac 355
tez marzy mi sie taka mniejsza renia, za 60 lub do pomocy

Polska B

#5 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 20:07

Renault 461 jak mówisz ze z częściami nie ma problemu to możesz mi powiedzieć gdzie mogę kupić do niej te części jakieś przykładowe adresy ???
A z przodkiem nie chcę bo zależy mi na zwrotności a po drugie ten ciągnik chodzi praktycznie tylko po placu i będzie do prac porządkowych czyli przeciągnąć przyczepę lub z skrzynią na podnośniku ;)

#6 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 11:22

Renault 461 czesci masz w u deala class'a lub u kobranka,
rozne filtry i osprzet silnika bedzie dostepny w wiekszosci sklepow
adresy moge podac ale tylko z mojej okolicy

Polska B

#7 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 12:11

Renault 461 co do dealera classa i korbanków to wątpie żeby mieli części do takich starych modeli ale po nowym roku musze z ciekawości po dzwonić i się dowiedzieć ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 14:03

Renault 461 sasiad kupil 651.4 i cos g oremontowal wiec czesci sa dostepne

Polska B

#9 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 18:59

Renault 461 częsci są też na allegro i innych internetowych stronach dzwonisz za dwa dni kurier przyjeżdża z częścią i płacisz mu na miejscu i jest ok. W grene tez dostaniesz częsci tylko tam troche drogo.
Jeszcze ciągniki case miały rewers i podobne gabarytowo i cenowo. chociaż ja wole reno.

#10 Share maniek0277

maniek0277

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 19:16

Renault 461 Dobra maszyna jak juz to bierz 4x4 i jestes gosc,silniki mocne, hydraulika czula ale jak zadbasz bedzie ok.zbijaj cene za opony bo na dziadach zjezdzaja do PL. PS.masz tu link na czesci i serwis http://gregor-czesci.eu/ mam link do katalogu czesci [nie po polsku]http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/114-renault.htmlhttp://www.diesel-czesci.pl/oferta_mwm105.htmhttp://sklep-agropilot.home.pl/pl/c/Maszyny-rolnicze/21 mysle ze bedziesz zadowolony

Edytowany przez maniek0277, 01 styczeń 2012 - 19:22.

#11 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 17:19

Renault 461 ehh no nie wiem sam wczoraj znowu po rozmowie rodzinnej uznaliśmy że będziemy remontować c-360 bo strasznie boję się o te części ;( a sam już nie wiem mam jeszcze jakiś miesiąć na zastanowienie dlatego nadal czekam na wasze opinie ;)
@maniek0277 co do tego linku do sklepu internetowego to nie wiem ale ja tam nie widzę częsci do modeli które mnie interesują ;(

#12 Share Levis

Levis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Pure performance

Napisany 02 styczeń 2012 - 18:40

Renault 461 Sam właśnie niedługo będę miał podobny dylemat.
Swoją C360 mam po wielu remontach, praktycznie nowa skrzynia biegów i silnik, utrzymana w naprawdę doskonałym stanie.

Kupiłem niedawno renault 951-4 jako coś większego do głównych prac i stwierdziłem, że C360 to za karę nam zrobili.
Rozglądałem się na co wymienić C360 i prawdopodobnie kupię renault 651.

Polskich wynalazków mam serdecznie dość. Co z tego, że do 60 są dostępne części od ręki i są tanie jak to jest złom.
Brak jakiegokolwiek komfortu, o zmyśle konstruktorskim mowy nie ma.
Ten ciągnik nie nadaje się do niczego. Mam tylko nadzieję, że jeszcze znajdę napaleńca, który to ode mnie kupi.

Edytowany przez Levis, 02 styczeń 2012 - 18:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 19:54

Renault 461 Ja mam 75.14 to powiem wam inna epoka ciągników. Komfort troszkę mniejszy i trochę słabszy wygląd niż nowe zetory i farmtraki ale ciężej zepsuć bo wszystko w metalu i ok. Bierz z silnikiem fendta. Różnica ogromna, ciągnik odpala bez problemu przy niskich temperaturach bez problemu. Jedynie co mi brakuje to EHR i sterowania ciągnikiem GPS :) Nie da się nic więcej dać niż 20tyś? A jak nie to poszukaj sobie 651.4 fajne traktorki sąsiad ma i z 3x35cm to popylał ponad 10km/h. Myślą nad założeniem 4 skiby. Teraz prawie wszystko nim robią bo spali max 6l a to tylko w max pracy. A tak to normalnie 4-5l a w lekkich to od 3l zaczyna się.Z 4x4 nic nie ściąga nie grzebie ciągnik.