Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pronarek

Renault 461

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

pronarek    2

Witam

Chciałbym dowiedzieć się czegoś na temat tych ciągników ponieważ chciałem takiego kupić zamiast c-360 tylko najbardziej boję się o dostęp do części zamiennych ;( Powiedzcie mi jak to jest z tymi częściami do renówek i co sądzicie o tym modelu ??? Każda opinia mile widziana ;)

wisniak222    1

a dlaczego chcesz zamienic ciągnik polski którego naprawa jest tania na zachodni drogi w naprawie bo wiekowo to one bedą podobne i mocą też. Chociaż jak trafisz na dobry ciągnik to czemu nie reno bedzie mniej awaryjne, lepiej odpala w zimę i ma twarde silnik

pronarek    2

dlaczego ??? dlatego ze 360 to jest konstrukcja z lat 50-tych a renówka z 80-tych roczniki może te same epoka inna ;) po pierwsze w 60-tce brakuje mi wspomagania ok można założyć po drugie brakuje mi rewersu którego fakt model 461 nie ma ale 551 juz ma i to jest wielki plus bo ja bardzo dużo jeźdzę na wstecznym ;) No nie wiem po prostu myślę nad zmianą tylko własnie boję się o części i narazie robię rozeznanie co i jak a dlaczego akurat renault nie wiem taki jakiś kaprys ;) Znacie może jeszcze jakiś inny ciągnik gabarytami porównywalny do c-360 tylko ze wspomaganiem i z rewersem i w cenie tak do 20 tys ???

Wiadomość z agroFakt.pl

izydor6280    481

kolego z czesciami zaden problem, kolejny raz pisze to samo :blink:

jednak radzilbym brac 551.4 lub 651.4 zawsze to ciagnik z napedem, cenowo powinienes sie zmiescic,

sasiad kupil taka 651.4 na poczatku roku, odremontowal i teraz chce sprzedac 355

tez marzy mi sie taka mniejsza renia, za 60 lub do pomocy

pronarek    2

jak mówisz ze z częściami nie ma problemu to możesz mi powiedzieć gdzie mogę kupić do niej te części jakieś przykładowe adresy ???

A z przodkiem nie chcę bo zależy mi na zwrotności a po drugie ten ciągnik chodzi praktycznie tylko po placu i będzie do prac porządkowych czyli przeciągnąć przyczepę lub z skrzynią na podnośniku ;)

izydor6280    481

czesci masz w u deala class'a lub u kobranka,

rozne filtry i osprzet silnika bedzie dostepny w wiekszosci sklepow

adresy moge podac ale tylko z mojej okolicy

pronarek    2

co do dealera classa i korbanków to wątpie żeby mieli części do takich starych modeli ale po nowym roku musze z ciekawości po dzwonić i się dowiedzieć ;)

wisniak222    1

częsci są też na allegro i innych internetowych stronach dzwonisz za dwa dni kurier przyjeżdża z częścią i płacisz mu na miejscu i jest ok. W grene tez dostaniesz częsci tylko tam troche drogo.

Jeszcze ciągniki case miały rewers i podobne gabarytowo i cenowo. chociaż ja wole reno.

maniek0277    2

Dobra maszyna jak juz to bierz 4x4 i jestes gosc,silniki mocne, hydraulika czula ale jak zadbasz bedzie ok.zbijaj cene za opony bo na dziadach zjezdzaja do PL. PS.masz tu link na czesci i serwis http://gregor-czesci.eu/ mam link do katalogu czesci [nie po polsku]http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/114-renault.htmlhttp://www.diesel-czesci.pl/oferta_mwm105.htmhttp://sklep-agropilot.home.pl/pl/c/Maszyny-rolnicze/21 mysle ze bedziesz zadowolony

Edytowano przez maniek0277

pronarek    2

ehh no nie wiem sam wczoraj znowu po rozmowie rodzinnej uznaliśmy że będziemy remontować c-360 bo strasznie boję się o te części ;( a sam już nie wiem mam jeszcze jakiś miesiąć na zastanowienie dlatego nadal czekam na wasze opinie ;)

@maniek0277 co do tego linku do sklepu internetowego to nie wiem ale ja tam nie widzę częsci do modeli które mnie interesują ;(

Levis    10

Sam właśnie niedługo będę miał podobny dylemat.

Swoją C360 mam po wielu remontach, praktycznie nowa skrzynia biegów i silnik, utrzymana w naprawdę doskonałym stanie.

Kupiłem niedawno renault 951-4 jako coś większego do głównych prac i stwierdziłem, że C360 to za karę nam zrobili.

Rozglądałem się na co wymienić C360 i prawdopodobnie kupię renault 651.

Polskich wynalazków mam serdecznie dość. Co z tego, że do 60 są dostępne części od ręki i są tanie jak to jest złom.

Brak jakiegokolwiek komfortu, o zmyśle konstruktorskim mowy nie ma.

Ten ciągnik nie nadaje się do niczego. Mam tylko nadzieję, że jeszcze znajdę napaleńca, który to ode mnie kupi.

Edytowano przez Levis

FanUrsusa    0

Ja mam 75.14 to powiem wam inna epoka ciągników. Komfort troszkę mniejszy i trochę słabszy wygląd niż nowe zetory i farmtraki ale ciężej zepsuć bo wszystko w metalu i ok. Bierz z silnikiem fendta. Różnica ogromna, ciągnik odpala bez problemu przy niskich temperaturach bez problemu. Jedynie co mi brakuje to EHR i sterowania ciągnikiem GPS :) Nie da się nic więcej dać niż 20tyś? A jak nie to poszukaj sobie 651.4 fajne traktorki sąsiad ma i z 3x35cm to popylał ponad 10km/h. Myślą nad założeniem 4 skiby. Teraz prawie wszystko nim robią bo spali max 6l a to tylko w max pracy. A tak to normalnie 4-5l a w lekkich to od 3l zaczyna się.Z 4x4 nic nie ściąga nie grzebie ciągnik.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez krzysiek16m
      W tym temacie, prosiłbym o zamieszczanie instrukcje obsługi, katalogów części do ciągników marki Renault.
    • Przez lukas96
      Witam. Mam problem z renault 103.54 z skrzynią 24/8 a mianowicie podczas zmiany półbiegów następuje szarpnięcie. Znajomy mechanik powymieniał wszystkie filtry,olej i wyregulował na skrzyni ale problem nie ustąpił. Spowodowane jest to prawdopodobnie złą kalibracją skrzyni( to co się kalibruje przez komputer). Czy znacie kogoś kto to robi w okolicach Łańcuta. 
    • Przez TomekLOP
      Witam
      W mojej 103,54 nisko podnosi podnośnik pytałem innych to max podniesiony ma 105cm mój podniesie tylko na 85cm podnosząc rękami za ramiona podnośnika osiągnę te 105cm, gdzie szukać problemu może są jakieś zawory krańcowe źle poustawiane. Chyba że jest jakaś regulacja przy dźwigni do podnoszenia. Podnośnik zwykły mechaniczny bez ehr.
      Dodaje filmik jak to wygląda: 

• Przez panasek
      witam wszystkich miłosników reni 110 54 mam przyjemnosc posiadac ten model od niespełna 2 lat,ogólnie jestem zadowolony z niego no ale pojawła sie pierwsza usterka,przedni napęd a dokładnie wałek ataku,dokładnie obrobił sie frez,cena nowego jest kosmiczna ale chce zapytac czy da sie to zregenerowac?czy to potrzyma jakis czas? moze jest jakis powód ze sie obrobił, moze miał ktos juz taki problem? prosze o rady.mam jeszcze pare pytan odnosnie tego modelu.byłbym wdzieczny za odp.
    • Przez V12
      Witam
      potrzebuje szybkiej porady jak dalej postąpić
      Ciągnik poszedł na wymianę sprzęgła przy zlewaniu oleju wyleciały jakieś igiełki .
      Nie wiem czy rozbierać skrzynię i szukać wiadomo to poważna i kosztowana robota ogólnie brak częsci
      Pod obciążeniem w skrzyni nic nie pukało ani wyło , biegi nie zgrzytają , jedyny hałas to stuk przy gaszeniu i trochę rzęzi na 4 biegu na reduktorze ale to tylko na małych obrotach powyżej 1200 obr sie wycisza
      Biorę pod uwagę że może ktoś kiedyś robił skrzynie i dobrze nie wyczyścił pozostałości
      Może ktoś z Was zna objawy rozsypanego łożyska igiełkowego w takiej skrzyni
      Pozdrawiam