Polecane posty

Pawel20    49
Napisano (edytowany)

100% obsiewasz Loberem? Jeśli tak to trochę głupie i ryzykowne stawiać wszystko na jedną odmianę. Przynajmniej w ramach doświadczeń spróbuj jeszcze innych odmian.

Edytowano przez Pawel20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Jak na razie mam zamówionego Lobera, a później zobaczymy, może jeszcze coś zamówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

koledzy a jak u was jest z dostępnością odmian QQ bo u nas już nie ma niektórych odmian szczególnie ziarnowych największa oferta to qq ziarno/kiszonka ale też szału nie ma . a jak jest u was?

 

koledzy a jak u was jest z dostępnością odmian QQ bo u nas już nie ma niektórych odmian szczególnie ziarnowych największa oferta to qq ziarno/kiszonka ale też szału nie ma . a jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@

 

melon10641

 

raczej nie miałem z nią do czynienia, chyba ze x lat temu, ale z tego co wiem to dobra firma :) zobaczymy jak to bedzie w polu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro090    7

panowie co powiecie na kukurydze Nimba i Prosna bo mysle własnie nad zasianiem tej i tej by sprawdzić która lepsza . A wy jakie ma cie opinie na temat tych odmian ??? i jakie odmiany stosujecie na kiszonkę?? O Prosna ktoś tam już pisał ale liczę na więcej komentarzy !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Nimba niby nie jest taka zla ale lepiej troche dolozyc i zasiac jakas lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro090    7

Nimba niby nie jest taka zla ale lepiej troche dolozyc i zasiac jakas lepsza

 

jakąś lepszą czyli co bys proponował ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Polecał bym próbować nowszych odmian, teoretycznie zawsze powinny być lepsze od tych starszych. A róznica cenowa to góra 30zł na porcji ze Smolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

słuchaj powiedz ile mozesz lub chesz wydac na nasiona na 1ha kukurydzy i jakie ziemie i sie napewno cos znajdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

Wybrane z oferty osm Lowicz, nastepujace pozycje na ten rok: opoka, bosman, ulan(smolice). Ricardinio(KWS)i Pionier PR39A98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

za 200 zł to Ty na ha kukurydzy nie kupisz, dobre nasiona to koszt minimum 350 zl na ha, z polskich odmian sprawdzonych Opoka, Nimba te dwie chyba takie stabilne. Fabell miałem w tym roku też na słabej ziemi się udała choć początkowy wigor najlepszy był z Pioneera i RAGT. ja nie sieje polskich odmian przedwszytskim dlatego że w warunkach stresowych mają dużo głowni a ta przekłąda się na bardzo słabą jakość kiszonki


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

za 140-150 kupuje sie polska ze smolic z wyzszej półki np. blask, ułan, na ha trzeba około 90-100 czyli do 2 porcji.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro090    7

za 200 zł to Ty na ha kukurydzy nie kupisz, dobre nasiona to koszt minimum 350 zl na ha, z polskich odmian sprawdzonych Opoka, Nimba te dwie chyba takie stabilne. Fabell miałem w tym roku też na słabej ziemi się udała choć początkowy wigor najlepszy był z Pioneera i RAGT. ja nie sieje polskich odmian przedwszytskim dlatego że w warunkach stresowych mają dużo głowni a ta przekłąda się na bardzo słabą jakość kiszonki

 

 

ale nic nie pisałem ze 200zł na ha miałem na mysli jeden worek czy tam porcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

410 zł 1ha Subito,

Lobera, opokoke glejta i san mialem w zeszłym roku już wiecej polskich wynalazków, głownie chodzilem i obijałem przed koszeniem dosłownie, Opoka wrazłiwa na wyleganie aby wichura i rzedy z nią leżały,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

a ja sieje już chyba ze 3 lata lg3252 i mi pasuje rośnie taka jak trzeba może nie za duża ale ok dwa lat temu posiałem dodatkowo 2 ha subito wyrosła tak ze 4m ok 70cm nad jaguara i nie było różnicy czy górka czy nie ale kolba skromna (zawieszona na ok 2 m taka ciekawostka fajnie wyglądało ) w zeszłym roku 100% lg w tym także jeśli sie ma pole z odpowiednim ph i z choć średnią zawartością npk śmiało można siać zagraniczne odmiany na pewno się opłaci jak sąsiedzi dali się namówić na próbę na lg to w tym roku też całość sieją jest różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ludzie subito jest kukyrdzą ma masę a nie na jakość energetyczną ! dobra na zapachanie jałówek a nie wysokowydajnych krów


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Właśnie @atomik podzielam Twoje zdanie. Tłumaczę to także mojemu ojcu, ale nie słucha. W zeszłym sezonie siał Subito i Ułana a w tym roku będzie Subito i Absolut. Takie kukurydze to na biogaz się nadają a nie dla krów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

ludzie subito jest kukyrdzą ma masę a nie na jakość energetyczną ! dobra na zapachanie jałówek a nie wysokowydajnych krów

@Atomik pewnych rzeczy nie wytłumaczysz pewnemu pokoleniu wazne zeby ludziam czapki z glow pospadały na widok ze wielka a ze udzial kolb bedzie 30% w ogolnej masie nie ma znaczenia i nie przetłumaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

ale @marcin nic o cenie nie mowił wiec niech bierze z pioneera A79 iF58 na poletkach pioneera to byly chyba najlepsze odmiany

Te odmiany to na jaki rodzaj gleby proponujesz?


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148
http://public.pioneer.com/portal/site/Public/corn/ poczytaj to się dowiesz lub wybierzesz coś dla siebie, A79 nieco FAO ma wysokie już ale na piach bardziej sie nadaje niż F58

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71
Napisano (edytowany)

No tak Subito na mase ale czlowiek myslacy zastosuje ją jako dodatek a nie jedną odmiane, u mnie bedzie zajmowałą 1/3 uprawy, reszta ma byc na skrobie i strawnosc.

Edytowano przez kobra89

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8
Napisano (edytowany)

Kolego ale masą z Subito rozcieńczasz udział kolb w całości. Chociaż lepiej Subito niż 4metrowy Ułan co jak mówiła reklama rośnie z ułańską fantazją :)

Edytowano przez Krzynio257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj