winner2005

Przenośnik kubełkowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
winner2005    3

Witam. Ostatnio obliczałem jaki byłby koszt wykonania samemu przenośnika kubełkowego i muszę przyznać że opłaca sie samemu zrobić. Ja wyliczałem przenośnik o wysokości podnoszenia 10 metrów. Kubełek o wymiarach 29 cm szerokości i 15 cm głębokości. Na całej taśmie 40 kubełków. Moje dalsze wyliczenia były dostosowane do opcji z zamontowanym motoredukuorem o obrotach 200 obrotów na minutę i muszę że osiągi są bardzo zadawałające. Wydajność jego wynosi od 120 do 160 metrów sześciennych na godzinę a to równe jest od 60 do 80 ton na godzinę w zależności od rodzaju zboża. Cena wykonania takiego przenośnika to ok 4000 zł plus koszt silnika i motoredukuora. W cenę została wliczona stal taśma i bębny napędzające. Świetne rozwiązanie dla rolników którzy posiadają kilka silosów. Wydajność jest znacząco większą niż dmuchawy i żmijki. A jakie są wasze opinie i sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

nie wiem czy opłaca się robic samemu bo używane przenośniki kubełkowe o wysokości 12-14m dostaniesz za 6-10 tys kompletny wydajność 30 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Jeżeli zdecydujesz się samemu go robić to mogę ci podpowiedzieć że 40 kubełków na pasie 20m to za mało... ja mam na swoim okolo 90. Natomiast obroty podałeś za duże... 200 obr/min to przesada, podejrzewam że zboże nawet nie zdążyło by spadnąć. W moim podajniku jest około 120 obr/min i to jest maks. Bardzo ważna jest też średnica koła napędowego której nie podaleś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego a jaka jest prędkość pasa tzn. ile obrotów wykonuje pas na minutę?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
winner2005    3

u mnie średnica koła napędzającego to 30 cm natomiast taśma w ciągu minuty wykonuje 8,9 obrotu na minutę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@Winnter mam duży kubełek jeszcze ale on jest niski ale idzie przerobić dostawiasz kwadratowe rury i dłuższa taśma i chodzi. Tam koło napędowe co taśma idzie ma średnicy z metr chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

u mnie średnica koła napędzającego to 30 cm natomiast taśma w ciągu minuty wykonuje 8,9 obrotu na minutę.

 

Moim zdaniem twoja konstrukcja się nie sprawdzi... Powinieneś zrobić koło które napędza pas kubełkowy większej średnicy i znacząco zmniejszyć obroty,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

na stronie araj.pl masz ciekaqwe schematy ich produktów-moze cos podpatrzysz;]


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Licząc z tamtych danych to koło napędzające ma średnicę ok. 40 cm.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

mam taki pomysł chciałbym zrobić na własny użytek kosz przyjeciowy do zboża wraz z podajnikiem na wysokość 4m i chciałbym do tego użyć podajnika zbożowego lub kłosowego z kombajnu bizon lub class, ślimak z tego podajnika chciałbym przedłużyć i zamontować na dnie kosza zasypowego żeby zbierał zboże i podawał je do podajnika łańcuchowego tak jak to się odbywa w kombajnie natomiast na górze zamiast zborze trafiać do zbiornika kombajnu trafiało by do silosu. i teraz gdzie umieścić napęd (silnik elektryczny) na górze czy na dole (w kombajnie napęd przenoszony jest od dołu) jakiej mocy silnik do tego użyć i czy na przekładni pasowej czy na motoreduktorze, jaka może być wydajność takiego urządzenie na godzinę i czy w ogóle taki pomysł ma sens, a może ktoś już coś takiego kiedyś robił, czekam na wasze sugestie i rady


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kolega ma taki coś oryginalne, jakieś niemieckie, i dorobiony jeden element z bizona.

Długie 12 metrów Wydajność z 9 ton.Silnik z reduktorem na górze i mała wialnia od razu.

Na dole ma na osi założone dwie żmijki prawo i lewo skrętne to w koszu od razy zboże wciągają mu do podajnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Witam może nie na temat dokładnie ale tez sobie ulepszam wysyp z przyczepy na pryzmę i potrzebuje kilka metrów pasa transmisyjnego jak kiedyś były do młocarni tylko nigdzie nie moge kupić kiedys widziałem w grene ale teraz nie ma może ktoś wie czy jest w jakimś sklepie internetowym do kupienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Ja kupowałem jakieś 2lata temu pas do podajnika kubełkowego w agromie kutno.

Edytowano przez ozon87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Witam

Mam motoreduktor 75 obr wystarczy mi do takiego podnośnika albo będzie zbyt mały?? jakie macie obroty w swoich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj