Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki uniwersalny agregat do uprawy uproszczonej i tradycyjnej

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Kuba87

Kuba87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, uprawa uproszczona i bezorkowa!

Napisany 11 listopad 2011 - 16:04

Jaki uniwersalny agregat do uprawy uproszczonej i tradycyjnej Kockerling Quadro i Farmet Triolent to opcja 3 na 4 / 4,6m przy czym Quadro (4 belki, 11łap w 3m) półzawieszane a farmet (3 belki, 10łap) zawieszany - zarówno w płytkiej (4 albo 4,6m) jak i głębokiej (3m) pojedziesz te 10km/h więc uzyskany efekt mieszania powiien być zadowalający.

Tego typu agregaty do uprawy po orce według mnie zupełnie się nie nadają!

Z ciekawości jaką masz cenę na karata i w jakim to wyposażeniu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki uniwersalny agregat do uprawy uproszczonej i tradycyjnej Dzisiaj, 02:00
  •  

#22 Share mpopis

mpopis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 17:10

Jaki uniwersalny agregat do uprawy uproszczonej i tradycyjnej Jedną maszyną trudno zaspokoić twoje wymagania, jeśli chcesz zrobić to dobrze. U mnie dopiero zastosowanie dwóch maszyn przyniosło oczekiwany efekt. Areał mam odrobinę większy a konia słabszego ( MX 170 ). Pierwsza to talerzówka 4m z zestawem 2 wałów ( sterntiler i croskil, http://www.agrofoto....egat-talerzowy/ )i ciężki gruber z dłutami 4m ( http://www.agrofoto....zki-kultywator/ ). Co prawda 170 KM które mam, to trochę mało, ale już 10 lat case ciąga i żyje. Po żniwach szybko talerzówka, potem gruber i siew.

#23 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 16:19

Jaki uniwersalny agregat do uprawy uproszczonej i tradycyjnej

A Lemken Karat ? 4m składany zaczepiany, da mu rade 185KM Fendt.a ?

do 10 cm tak, glebiej nie porobisz. zdecydowanie 3 metry do tej mocy, jak 4 do mojego ciagnika ;) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#24 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 08 wrzesień 2012 - 09:33

Jaki uniwersalny agregat do uprawy uproszczonej i tradycyjnej Czy jest jakaś alternatywa do Horsch Tiger MT? Zwłaszcza po kukurydzy?
Pytam, bo za 3m MT dealer zaśpiewał 145 tys netto.
Owszem mogę osobno pojechać talerzówką, a później trójbelkowcem, ale zarówno czasowo jak i finansowo jest to nieekonomiczne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 08 wrzesień 2012 - 14:43

Jaki uniwersalny agregat do uprawy uproszczonej i tradycyjnej vaderstad cultus, chyba jest bardzo zbliżony

#26 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 20:10

Jaki uniwersalny agregat do uprawy uproszczonej i tradycyjnej Czy 200KM da radę z Horsch Tiger 3MT w mozaikach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 22:40

Jaki uniwersalny agregat do uprawy uproszczonej i tradycyjnej mam do Was pytanie, czy dwubelkowy agregat ścierniskowy unia kos z 7 łapami może być zastosowany do głębszej (20-25cm) uprawy (bez podcinaczy oczywiście)?, na wiosnę muszę uprawić nieco ponad 20ha pod kukurydzę, a konia mam troszeczkę za słabego na 3m crossa, więc zastanawiam się czy z 7 łapami kosa można coś w tym zakresie zdziałać, obecnie go nie używam a chciałbym znaleźć mu jakieś ciekawe zastosowanie