Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciagniki rodziny Farmtrac

2609 odpowiedzi na ten temat

#161 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 13 listopad 2008 - 17:53

he nowa panda zrobi te 150-200 tyś km bez żadnych absolutnie żadnych awarii zmieniasz tylko lej i lejesz wache znam to jak to

Nie powiedziałbym ze bez awarii, fiat doblo 1.9 wolnssący robił 100tys km w rok-po 3 latach mozna powiedziec ze juz był szrot non stop jakieś awarie, dziennie chlał litr oleju i w skrzyni do tej pory padło już wszystko-oczywiscie było naprawiane ;) Ojciec mi mówił że był taki moment kiedy nie było 1 i 2 wieć ruszał z trójki :D

Teraz jest nissan primastar i po nie całym miesiącu ma 10 tys km przejechane, ale jazda co innego 2.0 dCi 9 osobowy 6 biegowa skrzynia.
Sory za ot ale krew mnie zalała jak napisali ze panda przejedzie 200tys bez awarii...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciagniki rodziny Farmtrac Dzisiaj, 17:23
  •  

#162 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2641 postów

Napisany 13 listopad 2008 - 18:30

ciagniki rodziny Farmtrac Do @pablo21 dlatego wybrałbym Farmtraka ze do głownej fabryki Farmtraka mam ok. 10 km. i dostane czesci od reki a zeby dostac czesci do jd to albo w grene czekac az zamowiął, jeszcze moze we fricke by mieli ale strasznie drogo albo grzac ok. 80 km po głupie czesci...

#163 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 listopad 2008 - 18:46

ciagniki rodziny Farmtrac No to Ursus385 trzeba było tak od razu pisać a nie że JD (i wszystko inne) be-a teraz pomyśl o tych wszystkich którzy do fabryki Farmtracka mają dajmy na to 700 km...albo większy wjazd do obory ;)

#164 Share kluch369

kluch369

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 13 listopad 2008 - 22:12

ciagniki rodziny Farmtrac ech te dyskusje...
Ja napiszę tak: jeśli chcę żeby farmtrac był dla mnie tym w miarę komfortowym to nie robię sobie przejażdżki tym JD, NH czy case i po sprawie. Jak to mówi przysłowie "czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal" :D
Był też post że co to jest różnica 30tys na 15 lat. No jeśli ktoś chce mieć drugi dom w traktorze to proszę bardzo. Ale za 30 tys to ja mógłbym coś zrobić dla swojego domu. A jak się kupuje traktor to nie jest on tak małej mocy że trzeba siedzieć dniami i nocami w polu, tylko takiej mocy co da się w normalnym czasie obrobić wszystkie pola. To w takim farmtracu chyba można wysiedzieć te parę godzin dziennie przez tydzień czy dwa i traktor pod wiatę czy do garażu i czeka do kolejnej akcji w polu.
To tyle jak na chwilę.
Pozdrawiam ;)

#165 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 18:35

ciagniki rodziny Farmtrac Wow ale tu gorąco!!!Moje zdanie jest takie.Ciągnik jak za takie pieniądze jest naprawdę dobry.Kupując Belarusa w kieszeni zostaje okolo 40 tyś. zł.Ale-moc porównywalna ,spalanie około 3 litry więcej na Mth mnożąc to razy 4 zł. daje 12zł. oszczędności na godz. pracy,razy 500 Mth. w roku (jak w moim przypadku)daje 6000 zł.oszczędności rocznie.Porównując natomiast do JD spalanie również na korzyść Farmtraca a cena przy zakupie około 60.000 zł więcej.Nie wspomnę o serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym.Jest to ciągnik na kieszeń PRZECIĘTNEGO POLSKIEGO ROLNIKA.

#166 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 19:23

ciagniki rodziny Farmtrac Zebys sie nie przeliczył z tymi litrami.
Bo Farmtrack w cięzkiej pracy może spalić więcej lub porównywalnie jak Belarus a 3 litry różnicy to juz jest przegięcie.

#167 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 19:28

ciagniki rodziny Farmtrac Szymon-że znów się wtrącę pozwolisz-skąd masz te dane że Farmtrack w takich samych pracach spala 3 l/mth mniej niż Belarus ?Co do spalania Farmtracka w porównaniu z JD to zacytuję rozmowę z właścicielem Farmtracka(wtedy mój koleś czekał jeszcze na pług UG i orał takim małym trzyskibowcem)-koleś do mnie-ale pali tylko 5l/mth -ja na to -to podczep go do mojego pługa-no comments z drugiej strony ;).
Może tak-nie jestem generalnie przeciwko Farmtrackowi ani jakiejkolwiek marce-tyle że wiem że nie ma jakichś niesamowitych różnic w spalaniu w ciągnikach różnych marek ale o podobnej mocy.
Druga sprawa-wiem że cena zakupu to rzecz decydująca przy zakupie właśnie-ale prawie nikt nie bierze pod uwagę wartości przy odsprzedaży-a ta w przypadku Belarusa czy właśnie Farmtracka może nie być zbytnio satysfakcjonująca dla sprzedającego :D.Oczywiście nikt nie wie czy za parę lat ciągniki nie będą stały w pokrzywach :)-ramię w ramię Fendt,JD,Farmtrack etc. i z pewnością nie można traktować ciągników jako lokaty kapitału ale jednak niektóre marki tracą na wartości wolniej

#168 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 19:39

ciagniki rodziny Farmtrac @Szymon zapewne porównuje spalanie farmtracka z belarusem mając na myśli starą zdrową mtz a stare mtz-ty paliły trochę więcej od nowych belarusów i to całkiem możliwe że ta różnica wynosiła by 3l ale farmtrac to napewno nie ma startu do takiej starej mtz-ty w polu ani w łące

#169 Share dfagroplus60dt

dfagroplus60dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 19:51

ciagniki rodziny Farmtrac Farmtrack to dobry ciągnik, ale miałem co do niego pewne wątpliwości, gdyż jest on Polski i ta firma weszła od niedawna i bałem się żeby nie było tak jak z kombajnem. mam bizon sampo 2020 polski i produkowano je tylko przez 2 lata. po dwóch latach produkcja ustała i nigdzie nie można do nich dostać części ;) . dlatego na wszelkie bezpieczeństwo wziąłem deutz-fahra choć części są drogie, ale są. choć oczywiście mogę się mylić gdyż firma ursus jest też polska i działa już ładnych pare lat. więc sam już nie wiem co o tym sądzić :D mimo wszystko poleciłbym go gdyż słyszałem na jego temat wiele dobrych określeń :)

#170 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 20:09

ciagniki rodziny Farmtrac Dfagroplus60dt części drogie do df, a co za części musiałeś nakupić do df-a? bo mi się wydaje że jeszcze żadnych ;) jeśli nawet do farmtracka będą tańsze ze 20% to nie po to nowy ciągnik kupuje żeby w części pchać kasę :D
porównałem sobie na placu farmtracka i df-a agrofarma różnica jest widoczna a ciągniki w zbliżonej cenie bo uwzgędniając wyposarzenie df-a lub biorąc najtańszą wersję te ciagniki naprawdę kosztują tyle samo, więc nei wiem co kolegę zraziło do df-a ale ja za te same pieniądze nie zdecydował bym się na nowego farmtracka, ursusa, czy farmera.

Co do samej opini na temat farmtracka to już pisałem o tym było w gminie na wiosnę 3 (no ze mną 4) chętnych na farmtracki i nikt go nie kupił :)
ogólnie dobry itd itd ale reklamę zrobił ten z silnikiem forda a każdy chciał z perkinsem a tu klops cena za ten sam ciągnik 15 tyś wyższa do tego dopłata za opony i obciązniki i już troche za drogo jak za niedrogi polski ciągnik dla biedniejszego chłopa.
a i podobno farmtrac ma taką wadę fabryczną tzn konstrukcyjną że jakiś wałek w skrzyni sie ukręca od pompy olejowej czy od wspomagania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2641 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 20:10

ciagniki rodziny Farmtrac Robią je od 2000r. i w polsce je tylko składają ! wszystki podzespoły sa przyworzone silniki skrzynie i przednie napedy a oni tylko składają i nie grozi im to ze nie przywiozął czesci, i bedzie postoł w produkowaniu, bo mają całe hale zapełnione czesciami i tylko kabiny sa polskie i jeszcze pare rzeczy polskich. I jest jedna farbryka w polsce druga w indiach a trzecia w stanach wiec nie wiem co wy chcecie od Farmtraków ;)

P.S ferdek wez tu juz nie pisz głupot bo to są tylko twoje wymysły a tak wogle to raz piszesz ze siedziałes w farmtraku i obok stał lambo i porownywałes a teraz piszesz ze siedziałes w farmtraku i obok stał agrofarm

#172 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 20:14

Zebys sie nie przeliczył z tymi litrami.
Bo Farmtrack w cięzkiej pracy może spalić więcej lub porównywalnie jak Belarus a 3 litry różnicy to juz jest przegięcie.

Wcale nie przegięcie bo te ciągniki pracują u mnie w gospodarstwie więc nie piszę bez pokrycia.MTZ z 98r. 2000 Mth więc chyba jeszcze nie najstarszy i 3 letni Farmtrac.

#173 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 20:23

ciagniki rodziny Farmtrac Wiesz co nie uwierzę w to że przy tej samej cięzkiej pracy przy tym samym sprzęcie na tej samej ziemi ciągniki o podobnej mocy moga róznic sie spalaniem o 3l/mth. No chyba ze MTZ zrobi sporo wiecej w czasie mth od Farmtracka.

#174 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 20:23

@Szymon zapewne porównuje spalanie farmtracka z belarusem mając na myśli starą zdrową mtz a stare mtz-ty paliły trochę więcej od nowych belarusów i to całkiem możliwe że ta różnica wynosiła by 3l ale farmtrac to napewno nie ma startu do takiej starej mtz-ty w polu ani w łące

Startu to farmtrac nie ma do MTZ-a, ale jedynie na drodze na pełnym gazie jak juz się rozbuja i dogrzebie się do 9-tki ze wzmacniaczem ale jeśli chodzi o pole to MTZ musi się poddać niestety.Mowa oczywiście o Farmtracu 80 4WD.

#175 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 20:32

Wiesz co nie uwierzę w to że przy tej samej cięzkiej pracy przy tym samym sprzęcie na tej samej ziemi ciągniki o podobnej mocy moga róznic sie spalaniem o 3l/mth. No chyba ze MTZ zrobi sporo wiecej w czasie mth od Farmtracka.

Z całym szacunkiem ale nie musisz wierzyć w to co piszę.Wiem co mówię bo mtz-a mam od 1998r. a farmtraca od 2006r.no i w różnych pracach już je porównywałem.

#176 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 20:32

ciagniki rodziny Farmtrac No tak Szymon-tylko z jakimi maszynami współpracują te ciągniki ?-z tymi samymi ?-nie wiem co napisać ale się tak jakoś utarło że właśnie MTZ-ety są bardzo oszczędne

#177 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 20:43

No tak Szymon-tylko z jakimi maszynami współpracują te ciągniki ?-z tymi samymi ?-nie wiem co napisać ale się tak jakoś utarło że właśnie MTZ-ety są bardzo oszczędne

Ja też żyłem z takim przekonaniem dopuki nie kupiłem Farmtraca ;) Jeśli chodzi o maszyny to oczywiście ,że te same.W najcięższej robocie Farmtrac spalił mi 11 litrów na godzinę pracy a MTZ 16. Na pusto ( w beczkowozie 4.300l.)pali około 3.5l.na godzinę pracy a MTZ około 6.5l.Zresztą bak paliwa 80l. mówi sam za siebie.

#178 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 20:46

ciagniki rodziny Farmtrac he he a co ja mam powiedziec jak mam bak 160l ;) a spalanie mam takie samo jak podajesz w farmtracku

#179 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 21:03

he he a co ja mam powiedziec jak mam bak 160l ;) a spalanie mam takie samo jak podajesz w farmtracku

A cóż to za ciągnik? :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 21:09

ciagniki rodziny Farmtrac Ferdek07 ma Lambo R3 85 chyba.

A jesli myslisz ze pojemnośc baku ma coś do spalania to chyba troszeczkę sie mylisz...
Jeśli Farmtrack spala aż tyle mniej przy takiej samej maszynie i wydajności to dlaczego nie sprzedasz MTZ-a i nie kupisz drugiego Farmtracka?