Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciagniki rodziny Farmtrac

2609 odpowiedzi na ten temat

#2241 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 20:04

ciagniki rodziny Farmtrac Wiosna przyszła nasze farmtraci poszły w pole i mało wpisów o awaryjności tej marki mojemu leci trzeci rok w pierwszym pare drobiazgów wypadło odpukać zimą i wiosną teraz robota zakończona nic nie wypadło wszedłem na forum bo wczoraj byłem światkiem rozmowy załamanego rolnika ma 400 ha kupił sobie 300 konny ciągnik maszyny odpowiednie dla niego nasze ursusy białoruśkę sprzedał i i teraz pękł mu wał pokiereszował blok i firma nie chce mu uznać gwarancji tylko że to jego wina że pękł wał i koszt naprawy ok 100 tyś zł a znależć takie pieniądze od razu bo pole czeka to nawet taki hektarowiec po prostu nie ma, tak więc nie tylko farmtrac obciąża naprawą pomp wtryskowych rolnika co koledzy pisali

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciagniki rodziny Farmtrac Dzisiaj, 19:08
  •  

#2242 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 08:08

ciagniki rodziny Farmtrac Czy uczestniczył ktoś z was wczoraj wieczorem w konferencji on-line nt. FT???Ja tak.Jakie sa wasze spostrzeżenia i czy ta konferencja rozwiała jakieś wasze wątpliwości???
Marcin

#2243 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 12:35

ciagniki rodziny Farmtrac Ja uczestniczyłem. Raczej niczego odkrywczego się nie można było dowiedzieć, ale coś tam powiedzieli. Wiadome było że powiedzą, że będą się dalej rozwijali.
Z takich ciekawszych rzeczy to powiedzieli że w najbliższym czasie będą pracowali nad nową maską. W małych modelach nie planują wprowadzenia rewersu. Wspomnieli też że w planach mają przygotowanie modelu 140 km. Tyle chyba o planach firmy.
Dowiedziałem się, że w modelu 80 4WD jest tarcza sprzęgłowa cierna, a w 675 DT ceramiczna, która ma więcej wytrzymać, ale szybciej zużywają się dociski. Według faceta z serwisu przy 2000 mth przy ciągłej pracy w ładowaczu mogą pojawić się pierwsze objawy zużycia tarczy sprzęgłowej.
Odnośnie stuków w przednich piastach w osiach carraro przy skręcaniu na włączonym przednim napędzie powiedziali, że to normalne i nie ma szkodliwego wpływu, bo tak działa mechanizm różnicowy,
Odnośnie temperatury w tylnym moście to według serwisu temperatura 50-60 C jest normalna, przy większej coś jest nie tak.
Miałem jeszcze kilka pytań, ale jakoś żadno nie przeszło przez moderatora....
Ktoś się spytał czy nie rozważali wprowadzenia silników innej firmy, ale stwierdziali że Polacy mają długą tradycję związaną z silnikami Perkins i że są oszczędne i niezawodne, ale nie jest wykulczone że w przyszłosci może coś zmienią.

#2244 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 18:17

Z takich ciekawszych rzeczy to powiedzieli że w najbliższym czasie będą pracowali nad nową maską.

Wiem...bo to było moje pytanie jedno z zaledwie kilku,które nie naraziły się cenurze-bo jak inaczej nazwać ta moderację??Trochę mnie to i zasmuciło i zlekka zdenerwowało gdyż wczorajsza konferencja była okazja by rozwiać więcej wątpliwości.Dodam,że moje pytania w żaden sposób nie były kierowane w stronę przedstawicieli FT by ich w jakikolwiek sposób zhejtować...Pytania,które nie przeszły dotyczyły m.in. sprawy z wadliwymi pompami;obaw firmy FT wobec wprowadzenia przez Zetora nowego Majora 80 itd...Od strony technicznej to dało się odczuć pogłos,który trochę przeszkadzał-ale dało się słuchać,najgorzej było jak mówił Yacenty-go to już w ogóle nie mogłem zrozumieć.
Marcin

#2245 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 20:27

ciagniki rodziny Farmtrac Masz rację co do pogłosu, z tego co Yacenty mówił nic nie zrozumiałem, chociaż pisałem mu że nie można nic zrozumieć. Tych z Farmtraca słyszałem w miarę ok. Pogłos mógł wynikać z tego, że Ci co mówili mieli pewnie głośniki włączone i mikrofon łapał głos jeszcze raz.
Sam zadałem kilka pytań w czasie czatu i nawet jedno z nich nie przeszło przez moderatora. Nie powinno być czegoś takiego i powinni dać możliwość uzyskania odpowiedzi na nasze pytania, a nie tylko te co sami sobie wybrali. Moje były te pytania eksploatacyjne zadawane na koniec, to ten szef serwisu odpowiedział w miarę ok.

Edytowany przez tompil, 18 kwiecień 2013 - 20:32.

#2246 Share bauerka1989

bauerka1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 19:48

ciagniki rodziny Farmtrac mam problem w swoim 690dt.otóż jak wiosna to siew.i gdy mój 690dt wyruszył w pole z agregatem uprawowo siewnym 3m to zaczął sie mały problem.jak opuszcze go nisko w czasie uprawy i siewu to ciagnikiem dosyc trzęsie,ale jak podniose troche to przestaje.jak rozmawiałam ze znajomym który pracuje tym agregatem(bo to jego) to mówi ze u niego w zetorze nic nie trzęsie.co może byc przyczyną tego wstrząsu?

#2247 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 20:20

ciagniki rodziny Farmtrac Czy to nie jest czasem wariująca regulacja siłowa podnośnika?
Opuszczaj na regulacji pozycyjnej.

#2248 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 21:32

ciagniki rodziny Farmtrac Popieram przedmówcę, u mnie ale w innym ciągniku przy podnoszeniu czy opuszczaniu reg. siłową też czasem zatrzęsie.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#2249 Share Pawel1142

Pawel1142

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:55

mam problem w swoim 690dt.otóż jak wiosna to siew.i gdy mój 690dt wyruszył w pole z agregatem uprawowo siewnym 3m to zaczął sie mały problem.jak opuszcze go nisko w czasie uprawy i siewu to ciagnikiem dosyc trzęsie,ale jak podniose troche to przestaje.jak rozmawiałam ze znajomym który pracuje tym agregatem(bo to jego) to mówi ze u niego w zetorze nic nie trzęsie.co może byc przyczyną tego wstrząsu?

Musisz pokręcić pokrętłem pod siedzeniem od strony biegów. Ono odpowiada za tzw reakcje dociążania pługa w czasie orki i zapewne w tym sprzęcie co napisałeś też to działa. A drugie pokrętło odpowiada za szybkość podnoszenia i czasem go nie zakręć bo podnośnik nie będzie działał :P

#2250 Share bauerka1989

bauerka1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 21:24

ciagniki rodziny Farmtrac @kris14.a na czym ja opuszczam?na siłowej?opuszczam tylko na pozycyjnej do takich prac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2251 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 21:28

ciagniki rodziny Farmtrac Wiesz, tego nie napisałeś z góry, brałem to też pod uwagę.

#2252 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 24 kwiecień 2013 - 08:41

ciagniki rodziny Farmtrac A mój farmtrac mnie po prostu załamuje , jak i jego serwisowanie :(

W sobotę pojechałem odebrac go z serwisu po naprawie pompy wtryskowej , wyjezdzam , ujechałem 400metrów - zgasł :o okazało się że przekaźnik od prądu do pompy padł .

W niedziele przyjechałem nim w końcu do domu , w poniedziałek rano do orki - coś zaczyna świstać/gwizdać/zgrzytać pod obciążeniem , zmieniłem pług na mniejszy , zaorałem pół hektara bez zgrzytów , na końcu znowu zaczęło się coś dziać , i tak coraz gorzej i gorzej ,że teraz nawet na "luzie" słychac jakiś świst , serwis zalecił żeby pracować dalej , a jak się pogorszy dzwonić , próbowałem ignoowac te zgrzyty , ale zaczeło mi reduktor wyrzucac na luz - dałem spokój i przyciągnąłem ciągnik do domu na holu :(

Natłok prac a mnie farmtrac zawiódł :(

Panowie , jeśli w waszych farmtracach zdarzyła się awaria uniemożliwiająca jazdę do warsztatu to za transport lawetą płaci właściciel czy serwis ?

Miało być tak pięknie , a farmtrac się sypie i to po 130mth . Nic tylko sprzedać stare ciągniki kupić jeden nowy i w razie awarii nie mieć czym robić ;[

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#2253 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 14:00

ciagniki rodziny Farmtrac Zadzwoń do serwisu kierownika w Mrągowie może on ci pomoże ruszy ich sumienie producenta. Te serwisy niektóre o kant potłuc niech, dają ci na czas remontu ciągnik zastępczy masz prawo do tego prawo. Walcz o swoje pieniądze. Powodzenia :P

#2254 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 24 kwiecień 2013 - 17:50

ciagniki rodziny Farmtrac co może być przyczyną gaśnięcia ciągnika na drodze w czasie jazdy ciągnik gaśnie po próbie uruchomienia rozrusznik kreci pompka nie chodzi odczeka sie 2/3min i odpala

#2255 Share redbull

redbull

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:szybkie samochody i piękne dziewczyny może być też odwrotnie

Napisany 24 kwiecień 2013 - 18:49

Ja uczestniczyłem. Raczej niczego odkrywczego się nie można było dowiedzieć, ale coś tam powiedzieli. Wiadome było że powiedzą, że będą się dalej rozwijali.
Z takich ciekawszych rzeczy to powiedzieli że w najbliższym czasie będą pracowali nad nową maską. W małych modelach nie planują wprowadzenia rewersu. Wspomnieli też że w planach mają przygotowanie modelu 140 km. Tyle chyba o planach firmy.
Dowiedziałem się, że w modelu 80 4WD jest tarcza sprzęgłowa cierna, a w 675 DT ceramiczna, która ma więcej wytrzymać, ale szybciej zużywają się dociski. Według faceta z serwisu przy 2000 mth przy ciągłej pracy w ładowaczu mogą pojawić się pierwsze objawy zużycia tarczy sprzęgłowej.
Odnośnie stuków w przednich piastach w osiach carraro przy skręcaniu na włączonym przednim napędzie powiedziali, że to normalne i nie ma szkodliwego wpływu, bo tak działa mechanizm różnicowy,
Odnośnie temperatury w tylnym moście to według serwisu temperatura 50-60 C jest normalna, przy większej coś jest nie tak.
Miałem jeszcze kilka pytań, ale jakoś żadno nie przeszło przez moderatora....
Ktoś się spytał czy nie rozważali wprowadzenia silników innej firmy, ale stwierdziali że Polacy mają długą tradycję związaną z silnikami Perkins i że są oszczędne i niezawodne, ale nie jest wykulczone że w przyszłosci może coś zmienią.

hehe, teraz właśnie zauważyłem że coś dzieje się ze sprzęgłem w moim FT mam niecałe 1300mth , czasami przy przełączaniu rewersu czuć jak cały ciągnik sie rusza, a nie da się przełączyć zmiany kierunku jazdy, czy podciągnięcie linki od sprzęgła coś pomoże?

#2256 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 22:08

ciagniki rodziny Farmtrac Jakie są różnice pomiędzy silnikiem 675 a 685/690? CO jest innego? Co da się wyregulować aby była większa moc. Nasz 675 dt jest strasznie mułowaty(ale nie aż tak jak iveco bo ten silnik jest po prostu beznadziejny. Nie dość ze dużo pali, to jest slaby i ma dziwna charakterystykę - im wyższe obroty tym słabszy jest).

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#2257 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 06:21

ciagniki rodziny Farmtrac OK

Edytowany przez JANCZAK1176, 25 kwiecień 2013 - 19:22.

#2258 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 13:49

ciagniki rodziny Farmtrac We wszystkich 3 jest ten sam turbodoładowany silnik.Jedyne róznice to inna dawka paliwa,ew. rodzaj spręzarki,ustawienie zapłonu,itd...W 80-4WD poprzednika 675DT był sinik wolnossacy.
Marcin

#2259 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 21:25

ciagniki rodziny Farmtrac ja mam model 690 tam jest inna pompa niz 675 co jeszcze chyba inna turbina mam nizsze cisnienie na cylindrze co uzupełnia doładowanie turbiny inne dawki paliwa model 98 i 110 km ma intercoolera

kazdy model mi inna charakterystyke sinika i i mozliwe ze inny moment mocy w innych zakresach.....moj tak od od 1400-1600 juz sie ładnie zbiera...ponizej ma taki mały dołek mocy ale mi to az tak nie pszeszkadza...i dopóki nie uzyska temperatury silnik tez jest ospały i dopóki sie nie nagrzeje tak chociaz do 40st C nie depcze "go ostro

no spalic musi 100l na dzien mało przy ciezkiej pracy...a tak srednio od 6-9 l na h

no azeby go podkrecic to musiałby chyba tylko serwis...obroty turbinki albo inna dawka nafty....<

Edytowany przez Marcin91, 26 czerwiec 2013 - 11:17.
ortografia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2260 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów