Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy ta dzierżawa sie opłaca?

60 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 08 październik 2011 - 06:25

Czy ta dzierżawa sie opłaca? Ale nic nie płaci ! Nie interesuje go podatek, czynsz.
Wg mnie sie oplaca :rolleyes:
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy ta dzierżawa sie opłaca? Dzisiaj, 21:56
  •  

#22 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 08 październik 2011 - 06:30

Czy ta dzierżawa sie opłaca?

Bez dopłaty ja bym nie brał.

Według mnie to duża okazja też bym chciał kawał pola za darmo. U nas za coś takiego trzeba dać 500zł +dopłaty +podatek.

#23 Share patryk2411

patryk2411

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, internet i motoryzacja

Napisany 08 październik 2011 - 06:33

Czy ta dzierżawa sie opłaca? Szkoda, że koło mnie nikt nie chce wydzierżawić na takich warunkach :( Ostatnio sąsiad wydzierżawił 5 ha to ten co dzierżawi oddaje mu dopłaty, płaci podatek i jeszcze płaci mu 500 zł do hektara
Zetor Team

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 08 październik 2011 - 08:07

Czy ta dzierżawa sie opłaca? To jest normalna dzierżawa tylko brać,sam takie mam ale na IIkl ziemi bo ta potencjał o daje zyski.A na słabszych to już płacę tylko podatek i zabieram dopłaty z UE jak i paliwowe.Zero dodatkowych kosztów.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#25 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 08 październik 2011 - 08:19

Czy ta dzierżawa sie opłaca? za samą dopłate ?? . brałbym bez zastanowienia tym bardziej że w jednym kawałku

#26 Share Karolcia

Karolcia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,konie,motoryzacja,sport,ogród,kuchnia

Napisany 08 październik 2011 - 09:19

Czy ta dzierżawa sie opłaca? Pewnie, że warto, bo za taką klasę ziemi i obszar pola to nie jest wysoka cena.
W mojej okolicy znalazłaby się masa chętnych na taką tanią dzierżawę w tym ja ;)
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

#27 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 08 październik 2011 - 10:50

Czy ta dzierżawa sie opłaca? podpisz umowę na jak najdłużej, bo się jeszcze wydzierżawiający rozmyśli :)

#28 Share men0410

men0410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 08 październik 2011 - 11:01

Czy ta dzierżawa sie opłaca? Napisz jeszcze jaki masz ciągnik i ile ha.JA bym się nie zastanawiał jeśli dobre pole.
Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

#29 Share PiotrKujPom

PiotrKujPom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 08 październik 2011 - 11:47

Czy ta dzierżawa sie opłaca? U mnie w okolicy za taką dzierżawę to wołają dopłaty rolnośrodowiskowe + 200zł i płać sobie jeszcze podatek- ale i na to znajdą się głupcy- a właściciel tylko dostaje kasę za nic nawet z 1000zł z ha a dzierżawca za***prza żeby coś z tego mieć. Moim zdaniem takie coś jest chore. W twoim przypadku tylko brać ale na min. 10lat, bo też są takie przypadki, że tania dzierżawa ale pole w złej kulturze, człowiek doprowadza je do użytku(wapno, obornik, mineralne, chwasty, kamienie...) i po 3 latach zrywa dzierżawę:/
BIERZ. Te 15km to nic, znam większych podróżników.

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 październik 2011 - 14:18

Czy ta dzierżawa sie opłaca? Ja bym to brał , przy tych cenach to sie oplaca , chyba ze rzepak bedzie po 800zl, pszenica po 400 to juz sie nie bedzie oplacac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Revers680

Revers680

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 08 październik 2011 - 15:20

Czy ta dzierżawa sie opłaca? Ciągniki to same MFy, ale to mało ważne. Dzisiaj byłem, ale nie było właściciela w domu. W poniedziałek pojadę.

#32 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 21 październik 2011 - 00:16

Czy ta dzierżawa sie opłaca? to nie dzierżawa ale jak by coś to proszę o przeniesienie... 7ha 16km od gospodarstwa wszystko IIIa klasa , jeden kawałek, region wielkopolska środkowa, cena 50tys za 1ha.. moja produkcja to połowa zboża druga połowa buraki cukrowe, ziemniaki skrobiowe i jadalne, cebula. warto ? martwi mnie jedynie ta odległość 2 ciągniki prędkość max 40km/h jeden 20km/h (brony,siewnik, rozsiewacz,opryskiwacz) choć to można też większym zrobić się zobaczy co ekonomicznie bardziej. Proszę o opinie..

#33 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 21 październik 2011 - 06:58

Czy ta dzierżawa sie opłaca? tak jak dla mnie to cena za wysoka i jeszcze ten dojazd ja bym nie brał bo będziesz ją spłacał dość długo za nim wyjdziesz na zero i zależy w jakim jest stanie może na początek trzeba będzie jeszcze wapnować

#34 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 21 październik 2011 - 11:02

Czy ta dzierżawa sie opłaca? cipek, ile masz ha swojego? napisz ile zboza, zeimniaka, buraka. wtedy bedzie wszystko bardziej przejrzyste. Masz jeszcze jakioes zobowiazania? prow?, inne kredyty?
pozdro
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#35 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 21 październik 2011 - 11:44

Czy ta dzierżawa sie opłaca? 30ha: 14 pszenica, 1 jęczmień, 4 buraki, 4 cebula, 4 ziemniaki skrobiowe, 3 ziemniaki jadalne. Żadnych kredytów, prow-u itp. mam 10% ceny gusowskiej plus całość nad cenę gus-u czyli do spłacenia na 20 lat zostanie około 250tys plus odsetki.

#36 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 21 październik 2011 - 12:08

Czy ta dzierżawa sie opłaca? no to ja na Twoim miejscu brałbym to. Dasz radę. Ziemia nie będzie tańsza. Może zostać na tym samym poziomie, albo do góry. To nie jest rynek mieszkaniowy, gdzie można ciagle budować i budować, i w zasadzie nie ma końca, nie ma górnego limitu, zawsze można zbudować dom mieszkanie. Ziemi nie przybędzie, nie wybudujesz jej. Jest jej tyle samo od początku do końca. A globalizacja sprawia, że jest jej coraz mniej do zagospodarowania.
Powodzenia!

#37 Share jaroon

jaroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 21 październik 2011 - 14:00

Czy ta dzierżawa sie opłaca? 25ha w jednym kawałku za te pieniądze to masz jak za darmo. W mojej okolicy za dzierżawę od rolnika musisz zapłacić 1000zł oddać właścicielowi dopłatę i zapłacić podatek, ANR ma wywoławczą ponad 1t za ha przy cenie jaką ANR liczy to już jest 976zł/ha ale za wywoławczą u mnie nie dostaniesz musisz dać około2,5-3t więc bierz z zamkniętymi oczami taki kawałek.

#38 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 21 październik 2011 - 14:04

Czy ta dzierżawa sie opłaca? @jaroon 2,5-3t? a licząc jeszcze koszty produkcji....to gdzie tu zysk?

#39 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 21 październik 2011 - 17:55

Czy ta dzierżawa sie opłaca? panowie, on ma 7ha do kupienia, a nie 25..... czytajcie proszę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 26 październik 2011 - 16:23

Czy ta dzierżawa sie opłaca? teraz mam oferte dzierżawy znalazłem wzór umowy tutaj link ale tam nie jest wymienione kto będzie brał dopłaty bo na umowie będzie określone wysokość dopłat plus np. 200zł jako cena dzierżawy czy to jednak jest oczywiste dla arimr , że dzierżawca będzie brał dopłaty? czy jednak potrzebny jest notariusz do takiej umowy aby korzystać też z zwrotu akcyzy na paliwo?