Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8257 odpowiedzi na ten temat

#541 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 21:24

Ceny nawozów jak bedzie susza na zachodzie to będą potrzebować naszego zboża i cena pójdzie do góry. jakbys posiał więcej nawozu to byś więcej zebral i automatycznie więcej zarobiŁ. ale to są zwykłe spekulacje. wróżenie z fusów :D a jak bedzie zboże po 350 to masz racje wyjdzie się na zero.nigdy nic nie wiadomo.tak czy inaczej cos trzeba posypac bo nic nie urosnie :lol:
sprzedam kombajn fortschritt E 517

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 16:34
  •  

#542 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 21:31

Ceny nawozów Tak zgadzam się cos trzeba posiac nie ma innego wyjscia...

#543 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 10:08

Ceny nawozów

U nas(lubelskie) największy hurtownik zamknął firmę i robi remanent , mówi że i tak niema klientów, i każe czekać, Luwena szykuję nową korzystną ofertę w cenie u niego 1000 zł/t

O jakim Hurtowniku piszesz ?? bo też jestem z Lubelskiego

Pytanie z innej beczki będzie ktoś 22-01 na spotkaniu organizowanym przez Osadkowskiego w Urszulinie ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#544 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 12:15

Ceny nawozów ja mam zamjar azotu pośać jeszcze wiencej niż w latach poprzednich.Cena ziarna zmusza nas do osiągania coraz to większych plonów aby coś zarobić albo przynajmniej wyjść na zero.Niedając azotu albo małe dawki równiez nie gwarantują wam ze wyjdziecie choćby na zero.500kg saletry ze wschodu to koszt 1 tony pszenicy,gożej z NPK-200kg to też 1 tona pszenicy.Środki ochrony,podatki ,paliwo,amortyzacja,usługi-to już ze 3 tony.Czyli 5 ton trzeba oddać ,a dopiero plon pow 5 ton da nam zysk a bez nawozów to i 5 niewyciągniesz.Gożej mają ci co ziemie dzierżawją ,dopłat niebiorą a jeszcze czynsz płacą .

#545 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 14:08

Ceny nawozów Tak łatwo ci mówic jak masz dobra ziemie a ja o plonie pow 5 t to moge sobie pomarzyc ziemia IV i III klasa.

#546 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 14:18

Ceny nawozów U nas nie zmniejszamy nawożenia. Nawozy były wcześniej kupione a resztę dokupimy na wiosnę za kasę z dopłat.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#547 Share sambao

sambao

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 14:28

Ceny nawozów

Tak łatwo ci mówic jak masz dobra ziemie a ja o plonie pow 5 t to moge sobie pomarzyc ziemia IV i III klasa.

:lol: :D :lol: :D Na takich klasach to plony 6 ton powinny być standardem za wyjątkiem suszy.
GMO jest ok!!!

#548 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 18 styczeń 2009 - 14:33

Ceny nawozów I są, tyle, że bez ochrony fungicydowej to trudno wyjść ponad 5 ton, z ochroną, i wcale nie najlepszymi środkami można.

u mnie ostatnio saletra 1200
mocznik 1250
saletrzak 1060

#549 Share sambao

sambao

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 14:39

Ceny nawozów Co do cen nawozów do zakłady chyba wiedziały że dużo ludzi nie kupiło nawozów i tradycyjna głupia zagrywka z ich strony podnoszenie cen. Parodia.
GMO jest ok!!!

#550 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 14:56

Ceny nawozów

Tak łatwo ci mówic jak masz dobra ziemie a ja o plonie pow 5 t to moge sobie pomarzyc ziemia IV i III klasa.

No ja mam 3,4 5,6klase ale dbam ostanowisko.Co3 lata rzepak lub łubin bo bez stanowiska to nawozy nic nie dadząJak zadbam i pogoda dopisze to i na 5 klasie pszenżyta można wyjąć ponad 8ton.,a na 3 i 9pszenicy tak jak wtym roku.Także warto siać dużo azotu(nawet ponad 200N)ale same nawozy nic niedadzą bez 3krotnej ochrony fungicydowej,skarlania i mikroelementów.Życze wszsystkim obniżek nawozów.nara

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 15:39

Ceny nawozów U mnie jest gónie 3 klasa, też dbam o stanowiska, sieję rzepak, zamierzam zastosować pełne nawożenie NPK we wszystkich uprawach aby osiągnbąć jak najwyższy plon. Słabe wyniki i brak parametrów powodują drastyczny spadek dochodów, w nastepnytm sezonie trzeba pieniędzy na jesienne zasiewy i za co wystartować. Oczywiście kupię nawozy lecz jeszcze zwlekam, liczę że stanieją

#552 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 16:37

Ceny nawozów Dobrze ja dopiero zaczynam przygode z prawdziwym rolnictwem i widze ze nie wiem wiely rzeczy jeszcze.

Wiem ze to nie ten temat ale jakie nawozenie i ochrone zalecalebyscie mi zastosowac aby juz w tym roku z owsa na III i IV klasie zebrac ok 5t? (niestey stanowiska po życie i pszenzycie)
Wiem ze trzeba stosowac płodozmian i od jesieni mam zamiar siac po zbozach ozimych łubin i przyorac bo przed zima chyba bedzie dobrze nie? Rzepak na ziarno nie wchodzi w gre bo nie mam czym go skosic.

#553 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 17:09

Ceny nawozów Pablo 21 założe temat płodozmian w dziale zboż bo nas moderat o..............i
pozdrawiam

#554 Share farmer07

farmer07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 19:10

Ceny nawozów

Ja mam właśnie III i IV klasę a średni plon z ostatnich lat to:
jęczmień jary 5-7t
pszenica ozima 6-9t
rzepak ozimy liniowy 3-3,5t
Dużo zależy od pogody, płodozmianu, nawożenia, odmiany, stanowiska, ochrony, siewu itd.

Ile płacicie za RSM, ja mam cenę za RSM32 965zł + VAT za 1t
mocznik 1070zł + VAT za 1t
Ceny są z przed tygodnia także mogły się już zmienić.

Widziałem ostatnio u takiego jednego sprzedawcy ogłoszenie: "Przy zakupie nawozów z POLIC powyżej 1000zł rabat 25%"

#555 Share Bartek

Bartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 19:45

Ceny nawozów Jakiego pochodzenia ten mocznik?

#556 Share farmer07

farmer07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 07:51

Ceny nawozów Mocznik z ZA Puławy, RSM dostawa cała cysterna a z mocznikiem to nie pamiętam ale ceny miałem zanotowane. Dziś dzwoniłem tylko że facet był poza biurem ale mówił że ceny azotowych praktycznie się nie zmieniły od tych które podał mi wcześniej. Co do promocji z Polic to dotyczy tylko nawozów na stanie u dealera, czyżby zanosiło się na obniżkę...

#557 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 08:06

Ceny nawozów podobno mocznik ma potanieć

#558 Share wlodas

wlodas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 17:54

Ceny nawozów Farmer 07- u mnie w firmie kupisz RSM 32% za 875 zł netto, przy zakupie minimum całego samochodu (cena z dostawą do domu). na nawozy z Polic też Ci dam "dobry" upust. jeśli kupujesz ilości samochodowe-pisz do mnie na priva.

Kuki- mocznik na światowych rynkach o 50$ do góry. azot nie potanieje, jedynie na P i K będą różne promocje, ale nie na azot. niestety.

#559 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 20:59

Ceny nawozów wlodas a ile cysterna ma litrów?i czy do kłodzka tez byś przywiózł a takiej cenie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share wlodas

wlodas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 21:43

Ceny nawozów wszystkie nawozy dowozimy na teren całego kraju. ale z RSM nie wiem do końca jak to jest. dopytam sie jutro dyrektora handlowego, ale myślę,że dowieziemy.
jutro ci odpowiem. nie wiem na na 100% ale wydaje mi sie,że 24 tony to 18 tys litrów /lub 18,5/. wie ktoś lepiej? jutro się dopytam