Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Największe w firmie POLICE, wszystkie nawozy o nazwie poli poszły ostro w dół. Czytałem, że mają poważne problemy. Moim zdaniem to nawozy i tak są jeszcze za drogie wg dzisiejszych cen naszych zbóż oraz rzepaków.

Opublikowano

myślicie że pójdą do góry po żniwach?kupiłem 6 ton poli 6 po 1900z/t i nie wiem czy nie wziąść więcej.

Opublikowano

Trudno jest mi odpowiedzieć na to pytanie. Za dużo to raczej nie stanieją. Obserwuj na bieżąco ceny i nie słuchaj się rad przedstawicieli od nawozów bo mnie chcieli wprowadzić w błąd. Po zeszłorocznych żniwach chciałem kupić od hurtowni większą ilość nawozów azotowych. A ten wkręcał mi bajer, że na wiosnę cena saletry będzie się kręcić ok 2000 zł/t. Myślał, że się przestraszę i wezmę ją po 1250 bo wtedy tyle kosztowała. Zaczekałem do nowego roku i zaoszczędziłem na każdej tonie ponad 150 zł. Za stary jestem na takie numery.

Opublikowano

ja w srode byłem w niemczech po oprysk nie bede pisać jaki i spytałem o cenę CAN 27N i PK 20-30 i oto ceny 200euro i 380 euro za tonę.komentarz zbędny

Opublikowano

no właśnie jak macie adresy sklepów ze srodkami w czechach i niemczech to wrzućcie je

Opublikowano

Czytałem w gazecie, że w big-bagach z Polic nie było 500kg nawozu. Brakowało po ok 36-40 kg w worku. Jakiś rolnik to zauważył bo używał rozsiewacza z wagą.

A co do cen to też słyszałem, że mają taniec bo to co się teraz wyrabia to jest paranoja!! I my mamy produkować konkurencyjnie (znaczy taniej) jak cały czas kłody pod nogi...

Opublikowano

Kat masz racje! Wiedziałem, że to jakiś polityk ale nazwisko mi umknęło. To chyba jego syn jest na gospodarce.

Z tymi cenami to też racja, mają spaść o 40%.

 

Ja z żadnej przeceny nie skorzystałem bo kupuje nawozy od razu po żniwach. Jest mi potrzebne tylko z 2,5 do 3 ton saletry,2 tony polifoski/lubofoski i 2 tony PRPsol więc nie czekam na spadek. Może bym zaoszczędził albo i stracił ale przy takiej ilości nie śledzę wahań cen nawozów.

Opublikowano

Saletra litewska -735 netto, polska -785 netto, mocznik- 985 netto. Wszystkie ceny na podwórzu kupującego. NPK też dużo tańsze- 8.24.24 polifoska około 1700 netto itp. ceny z dzisiaj -podal mi kolega co tym handluje.

Opublikowano

No właśnie były obniżki a teraz szczególnie na nawozach wieloskładnikowych daje się zauważyć podwyżki, czy to najlepszy moment na zakupy-nie wiem, nie jestem wróżką i nikomu nie będę doradzać ale mam ofertę na nawóz YARA 8-15-30 z mikroelementami po 1580 zł netto za tonę i chyba z tego skorzystam.

Opublikowano

A wiec dzis objechałem trzy punkty z nawozami i w kazdym oferowali mi po 1130-1160 :P

Jak powiedziałem ze mam oferte po 800zł kazdy chciał negocjowac cene :P

Wniosek taki ze chca jak najwiecej na rolniku zarobic złodzieje.

Opublikowano

teraz na nawozy są promocje. cena będzie zapewne jak za dawnych lat rosła systematycznie z miesiaca na miesiac o 20 zl na tonie. dzis u mnie była ekipa z włocławka na remanencie w celu zliczenia ile towaru pozostało wziętego w komis i reszta została przeceniona na ceny promocyjne.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v