Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jerzy    3

U mnie jest gónie 3 klasa, też dbam o stanowiska, sieję rzepak, zamierzam zastosować pełne nawożenie NPK we wszystkich uprawach aby osiągnbąć jak najwyższy plon. Słabe wyniki i brak parametrów powodują drastyczny spadek dochodów, w nastepnytm sezonie trzeba pieniędzy na jesienne zasiewy i za co wystartować. Oczywiście kupię nawozy lecz jeszcze zwlekam, liczę że stanieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Dobrze ja dopiero zaczynam przygode z prawdziwym rolnictwem i widze ze nie wiem wiely rzeczy jeszcze.

 

Wiem ze to nie ten temat ale jakie nawozenie i ochrone zalecalebyscie mi zastosowac aby juz w tym roku z owsa na III i IV klasie zebrac ok 5t? (niestey stanowiska po życie i pszenzycie)

Wiem ze trzeba stosowac płodozmian i od jesieni mam zamiar siac po zbozach ozimych łubin i przyorac bo przed zima chyba bedzie dobrze nie? Rzepak na ziarno nie wchodzi w gre bo nie mam czym go skosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Pablo 21 założe temat płodozmian w dziale zboż bo nas moderat o..............i

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer07    1
Tak łatwo ci mówic jak masz dobra ziemie a ja o plonie pow 5 t to moge sobie pomarzyc ziemia IV i III klasa.

Ja mam właśnie III i IV klasę a średni plon z ostatnich lat to:

jęczmień jary 5-7t

pszenica ozima 6-9t

rzepak ozimy liniowy 3-3,5t

Dużo zależy od pogody, płodozmianu, nawożenia, odmiany, stanowiska, ochrony, siewu itd.

 

Ile płacicie za RSM, ja mam cenę za RSM32 965zł + VAT za 1t

mocznik 1070zł + VAT za 1t

Ceny są z przed tygodnia także mogły się już zmienić.

 

Widziałem ostatnio u takiego jednego sprzedawcy ogłoszenie: "Przy zakupie nawozów z POLIC powyżej 1000zł rabat 25%"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer07    1

Mocznik z ZA Puławy, RSM dostawa cała cysterna a z mocznikiem to nie pamiętam ale ceny miałem zanotowane. Dziś dzwoniłem tylko że facet był poza biurem ale mówił że ceny azotowych praktycznie się nie zmieniły od tych które podał mi wcześniej. Co do promocji z Polic to dotyczy tylko nawozów na stanie u dealera, czyżby zanosiło się na obniżkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodas    0

Farmer 07- u mnie w firmie kupisz RSM 32% za 875 zł netto, przy zakupie minimum całego samochodu (cena z dostawą do domu). na nawozy z Polic też Ci dam "dobry" upust. jeśli kupujesz ilości samochodowe-pisz do mnie na priva.

 

Kuki- mocznik na światowych rynkach o 50$ do góry. azot nie potanieje, jedynie na P i K będą różne promocje, ale nie na azot. niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

wlodas a ile cysterna ma litrów?i czy do kłodzka tez byś przywiózł a takiej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodas    0

wszystkie nawozy dowozimy na teren całego kraju. ale z RSM nie wiem do końca jak to jest. dopytam sie jutro dyrektora handlowego, ale myślę,że dowieziemy.

jutro ci odpowiem. nie wiem na na 100% ale wydaje mi sie,że 24 tony to 18 tys litrów /lub 18,5/. wie ktoś lepiej? jutro się dopytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAP    0

RSM 32% ma gęstość 1,32 dlatego tony dzielimy przez gęstość i wychodzą litry 25 t / 1,32= 18939 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Czy ktos wie czy w okolicach Lubartowa w ostatecznosci Lublina można kupic nawóz Kemira Power 5-10-25??? Jak tak to gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny z dziś w zależności od punktu:

Polifoska 6 - 2470zł, 2640zł

Polifoska 4 -1830,

Lubofoska 4 - 12 - 12 - 1331zł, 1430zł, 1540zł!

Lubofoska 5 - 12 - 15 - 1455

Lubofos PK (Ca, Mg, S) 12-20- (5-4,5-10) -1530zł, 1545zł

Lubofos 0 - 12 - 24 -1720zł

Sól potasowa -1920zł, 1969zł,

Fosforan amonu -2525zł

Superfosfat prosty -1260zł

Superfofat 40 -2335zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

saletr - 1170 1190zł

saletrzak - 1080zł

mocznik - 1300zł

polifoska 6 - 2000 zł

polifoska 8 - 2050zł

sól potasowa - 1800 1850zł

fosforan amonu - 2350 2520zł

ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14
Ceny z dziś w zależności od punktu:

Polifoska 6 - 2470zł, 2640zł

Polifoska 4 -1830,

Lubofoska 4 - 12 - 12 - 1331zł, 1430zł, 1540zł!

Lubofoska 5 - 12 - 15 - 1455

Lubofos PK (Ca, Mg, S) 12-20- (5-4,5-10) -1530zł, 1545zł

Lubofos 0 - 12 - 24 -1720zł

Sól potasowa -1920zł, 1969zł,

Fosforan amonu -2525zł

Superfosfat prosty -1260zł

Superfofat 40 -2335zł

nawozy dalej drogie.... :)

 

saletr - 1170 1190zł

saletrzak - 1080zł

mocznik - 1300zł

polifoska 6 - 2000 zł

polifoska 8 - 2050zł

sól potasowa - 1800 1850zł

fosforan amonu - 2350 2520zł

ceny brutto

a te ceny to chyba sa nierealne

 

Nie piszemy posta pod postem tzn. nie piszemy posta pod swoim postem!-mod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

Oczywiście, że realne.

Przy zakupie nawozów z Polic, od oficjalnych cen należy odjąć 25 %. Dla przykładu: Polidap 3190 zł - 25 % = 2392,50 zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

u mnie ceny podobne - CHYBA NIE MA co czekać bo od lutego AZOT 10PLNdo góry

 

ceny brutto z dowozem

Saletra 1 130PLN

Can YARA 27N 1 032PLN

YARA 27-5-5-7S 1 430PLN

Mocznik 1 250PLN

Salterzak 1 060PLN

NPKMgS 20-7-10-2-10 1 766PLN


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Problem drogich nawozów tkwi w tym że mamy drogi gaz a nawozy w 90% są z gazu. Zboża u nas są tanie :) prawda??

A problem tkwi w tym że Rosja sprzedaje Ukrainie tani gaz i oni mają tanie nawozy :) I zboże tez jest w związku z tym o wiele tańsze od naszego. No i Ukraińcy worzą Tirami zboże do naszych młynów a my morzemy tylko czekać kiedy ceny wzrosną. Obyście sie nie doczekali brody :) .

 

Jeśli ktoś sie nie zgadza z tym postem prosze o sprostowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Z twoim postem zgodzę i się i nie zgodzę, dlaczego . Nie wszystkie nawozy produkuje się z gazu tylko azotowe, pewnie to wiesz. Jeżeli chodzi o tani gaz to się zgadzam i ukriaińscy producenci mogą taniej produkować nawozy. Nie zgadzamn się z twierdzeniem że tanie nawozy powodują tańsze zboże z Ukrainy, nawozy są jednym z elementów wpływającym na cenę, na niską cenę wpływa też warunki glebowo-klimatyczne (słynne czarnoziemy), tania siła robocza, tanie paliwo do maszyn, Ukraińcy mają tani gaz bo Rosja ma wtym interes polityczny. Wożenie zboża ukraińskiego do polskich młynów mówiąc delikatnie to mit, przyjeżdża do nas pszenica ale paszowa i to marnej jakości, u nas już zdechło stado 5 tyś kur po ukraińskiej pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bongle    2

Dzisiaj kupiłem mocznik-1290, saletrzak-1060, saletra-1150,a z P K jeszcze poczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Sól potasowa, fosforyty, i np produkty z siarkopolu sa produkowane na bazie kopalin, sól - czysta kopalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

wsch-wlkp - moczik 1300 i to z 6% upustem- ponoć rewelacja...co jest grane dlaczego ceny ciągle się trzymają?! na granicy mocznik mniej niż 1000...K$%#@

albo oni nas wykończą albo my ich...


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj