Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8190 odpowiedzi na ten temat

#3781 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 06:01

Ceny nawozów Co do fosforu to liczy się rozpuszczalność w obojętnym cytrynianie amonu i wodzie. Z takiego fosforu w worku roślina korzysta.
Pytanie z innej strony. Jeśli fosfor jest uwsteczniony w glebie z różnych przyczyn to czy on pod wpływem zmiany środowiska (pH, wilgoć i tp.) będzie dostępny dla roślin ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 22:17
  •  

#3782 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 06:54

Ceny nawozów Ja nawozy zawsze kupuje w lisopadzie lub w grudniu bo wtedy według mnie są najtańsze. Potem jak zaczynają wyplacac dopłaty to cena zawsze zaczyna iść do góry.

#3783 Share cobrap

cobrap

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 15 wrzesień 2013 - 07:17

Ceny nawozów

ja w tym roku postanowiłem przetestować Yare. Zamówiłem 5-15-30 z terminem na styczeń za +/- 1900zł/tona. Jak myślicie dobra cena?? Polifoska 6 na lokalnym składzie po 2400, to ja gdybym chciał z tej Yary zrobić skład w/w 6 domieszując np. superfosfat, kosztowałoby to z 50 zł. A wapno płaciłem po 75zł/t z transportem - węglanowo magnezowe, CaCo-56%.

ja kupilem yare 8-15-30 po 1690 brutto

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#3784 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 07:20

Ceny nawozów moze ktos powiedziec cos o nawozie NPK na wzór polifoski 6 2070 made Białoruś ? zastanawiam sie własnie nad tym od łukaszenki 1940 bądź amofoska 1990 (parametry podobne a nawet wschodni ma wiecej N

Edytowany przez janczar810, 15 wrzesień 2013 - 07:20.

#3785 Share sasza300

sasza300

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 08:41

Ceny nawozów Kolego z okolic sędziszowa gdzie kupiłeś yare w tak dobrej cenie możesz podać namiary?

#3786 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 15 wrzesień 2013 - 08:56

Ceny nawozów yara to naprawdę wyższa pólka jak pisał kolega kissmy a co do tych tanich nawożow swego czsu zrobiłem test rozpuszczalności nie chce tutaj sie rozpisywać ale jest tak jak pisałem wcześniej
ja kupowałem wapno z firmy nordkalk zestaw kosztował około 2500 zł mniej więcej bo każdy samochód wychodził trochę inaczej wapno naprawdę super na bazie kredy a to samo w formie granulatu najtaniej około 8 tyś

Thug

#3787 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3923 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 09:04

Ceny nawozów

moze ktos powiedziec cos o nawozie NPK na wzór polifoski 6 2070 made Białoruś ? zastanawiam sie własnie nad tym od łukaszenki 1940 bądź amofoska 1990 (parametry podobne a nawet wschodni ma wiecej N

2 rok będziemy stosować wieloskładnikowy NPK tylko u nas cena to 1850 zł/brutto a polifoska 6 2050 zł/tona wszystko bax. osoba od której kupujemy już kilka lat tym handluje (mówi że były inne wynalazki i się nie sprawdziły a ten wieloskładnikowy tak).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#3788 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 09:51

Ceny nawozów

yara to naprawdę wyższa pólka jak pisał kolega kissmy a co do tych tanich nawożow swego czsu zrobiłem test rozpuszczalności nie chce tutaj sie rozpisywać ale jest tak jak pisałem wcześniej
ja kupowałem wapno z firmy nordkalk zestaw kosztował około 2500 zł mniej więcej bo każdy samochód wychodził trochę inaczej wapno naprawdę super na bazie kredy a to samo w formie granulatu najtaniej około 8 tyś

Jakie wapno stosowałeś bo zastanawiam się nad Magnesium tylko ta cena powala <_<

#3789 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 09:57

Ceny nawozów

Kiedyś w końcu skorzystają, tyle że czasami nawożenie fosforem nieprzyswajalnym to nawożenie na przyszłe pokolenie :D Z drugiej strony dawać yare na kwaśne polskie gleby to też bez sensu, rozpuści się ale nie będzie przyswajalny.

pH stanowiska to jest podstawa, więc zamiast czynić pozorne oszczędności na nawozach lepiej kupić yarę czy też sól + polidap, a za oszczędzone środki dokupić chociaż tonę dobrej kredy co roku

ja kupilem yare 8-15-30 po 1690 brutto

teraz mają taką promocję czy wcześniej ją kupiłeś? chociaż z drugiej strony teraz taka ilość składników z soli i polidapu wyjdzie po 1400zł/t brutto, więc zraz będzie jeszcze taniej

#3790 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 10:25

Ceny nawozów w mojej cenie jest bodajże 90zł/tona za styczniowy termin płatności, po zatym pierwsze zakupy w tej firmie. Co do kwaśnych gleb, ja osobiście wszystkie grunty mam regularnie wapnowane, nie boję się o przyswajalność fosforu. Co do Yary, stosuje ich nawozy w ziemniakach i warzywach i jestem zadowolony, dlatego spróbuje również na zbożach, tym bardziej, że wychodzi taniej niż Polifoska.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3791 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 10:41

Ceny nawozów

Jakie wapno stosowałeś bo zastanawiam się nad Magnesium tylko ta cena powala <_<

to jest akurat dolomit, wiec lepiej poszukać dobrego krajowego, zamiast płacić za targanie go z końca świata, ewentualnie HaGe robi mieszanki tego magnesium ze standardkal

#3792 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 10:44

Ceny nawozów no tak kreda jest najszybciej działającą formą wapna i nie ingeruje tak w glebę jak tlenek poza tym na słabsze gleby tlenek raczej nie wskazany
a kupowałem nordkalk standart cal
a chcesz kupić mgnesium czyli nak rozumiem masz braki magnezu
moim zdaniem jeżeli masz dobre lub w miarę dobre ph wybierz jakiś zwykły dolomit jest tani a szybko uzupełnisz glebę w magnez np dolomit z kopalni romanowa koło kłodzka ma o 5% wiecej magnezu od nordkalku magnesium a kosztuje mniej niż połowę ceny nord warunek jest taki ze masz ph na przyzwoitym poziomie bo dolomit wolno działa jeżeli chodzi o podnoszenie ph
ps kolego kissmyy wapno nordkalk magnesium jest na bazie węglanu nie jest formą dolomitową

Edytowany przez thug, 15 wrzesień 2013 - 10:47.

Thug

#3793 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 11:44

Ceny nawozów każdy dolomit jest węglanem wapnia, w praktyce jest to wapien, który uległ procesowi dolomityzacji, zapewne dolomit z nordkalk pochodzi z młodszych złóż i jest lepszy niż krajowe, ale moim zdaniem szkoda kasy na tak drogi magnez

#3794 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 12:27

Ceny nawozów Kolego a jak by uzupełnić pogłównie i dać wiosną Korn Kali bo mam lekkie gleby i potas łatwo się wypłukuje?Gdzie można go dostać bo pytałem wiosną w Chemirolu to nie mnieli

#3795 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 13:01

Ceny nawozów zastosuj kizeryt

Thug

#3796 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 14:22

Ceny nawozów kizeryt jest najlepszym rozwiązaniem, ale w korn kali nadal wychodzi taniej, wszystko zależy od tego jakie potrzebujesz ilości małe dowożą w kuj-pom ampol-merol (kizeryt mieli w dobrej cenie na wiosnę) oraz agrolok, chemirol ma drogie nawozy poza saletrą z puław od piątku, jeszcze możesz porozmawiać z lechpolem, bowiem teraz wszedł nowy handlowiec i będzie szukał roboty w terenie

#3797 Share marb80

marb80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 18:56

Ceny nawozów Po ile ta saletra w chemirolu?

#3798 Share cobrap

cobrap

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 15 wrzesień 2013 - 19:05

Ceny nawozów

Kolego z okolic sędziszowa gdzie kupiłeś yare w tak dobrej cenie możesz podać namiary?

@sasza300 firma WAMEX filia jedrzejow (to nie jest reklama)

pH stanowiska to jest podstawa, więc zamiast czynić pozorne oszczędności na nawozach lepiej kupić yarę czy też sól + polidap, a za oszczędzone środki dokupić chociaż tonę dobrej kredy co roku

teraz mają taką promocję czy wcześniej ją kupiłeś? chociaż z drugiej strony teraz taka ilość składników z soli i polidapu wyjdzie po 1400zł/t brutto, więc zraz będzie jeszcze taniej

kupowalem w poniedzialek, ale ok dwa tygodnie wczesniej jak dzwonilem to cena byla ok 1900 brutto, ilosci jakie sie chce ale w bb

Edytowany przez cobrap, 15 wrzesień 2013 - 19:06.

#3799 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 19:34

Ceny nawozów

Po ile ta saletra w chemirolu?

1080zł/t netto czyli 1166,4zł/t brutto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3800 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 18:46

Ceny nawozów mam do Was Koledzy pytanie odnośnie moich planów co do pszenżyta na IV-V klasa ziemi otóz tak:
obecnie na polu jest QQ na kiszonke w czwartek tj.19.IX sieczka 19wywóż obornika i z rana badż wieczorem 20 orka :) ciekaw czy plan zrealizuje mam nadzieje ze sieczkarnia w koncy przyjedzie :( . nasiona klasyfikat Pizzaro
21 IX siew nawozu polifoska 6 200kg/ha po czym uprawa i siew jak najszybciej i wał po siewie
oprysk od chwastów tj miotły po siewie
3liski odżywka z siarczanem mg + mocznik
4 listki tak samo

moze troszke smieszne ale tak zamierzam to zrobić bynajmiej mam takie założęnia jesli pogoda dopisze czekam na sugestie krytyke itd.

Edytowany przez janczar810, 16 wrzesień 2013 - 18:47.