wwewwe

jakie macie sposoby żeby krowy wychodziły lepiej na łańcuchu na pastwisko ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wwewwe    0

Ja mam taki sposób że jak jałówka jest jeszcze młoda i trzeba ją wyprowadzić to zakładam jej łańcuch na rogi bardzo ciasno po tygodniu wrzyna jej sie pod rogi i już jest z nią spokój jak się krowi weżnie łańcuch pod rogi to wtedy najlepiej idzie na pole

 

a wyjakie jeszcze znacie sposoby ?

Edytowano przez wwewwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

u mnie jak łańcuch się wrzyna to sie zakłada szlołch i w szlołch łancuch i na rogi żeby nie wrastało... :blink:


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Jemu pewnie nie chodzi o to co myśli razor275 , ja robię tak że krowie na rogi zakładam łańcuch w szlaufie . Krowa ma dosyć krótko łańcuch od głowy do nogi , i krowa sama się przyzwyczaja . Pod rogami się trochę zetrze ale to ma pozytywne skutki bo na tam skóra robi się twarda i krowa może chodzić na samym łańcuchu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

ja czekam z jałówkami aż im rogi wyrosną i wtedy łańcuszek na rogi im zakładam (ale nie tak żeby im sie wrzynał) i na pole. Dodatkowo na szyje zakładam im nakarcznik taki długi żeby w razie ataku "dziczenia" jałówki sobie na niego stanie i się uspokaja. A krowy to są nauczone i chodzą bez problemu. :)


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziuta5636    6

po ch*ja ma jej się wrzynać trochę siły i dobry łańcuch dobry pal i tak sie nie urwie pocieka troche a nie odrazu żeby sobie rogi kaleczyła wwewwe idiota z ciebie i głąb

 

Nie przeginaj! 10% na ochłonięcie

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sie dolączam a jak ze stajni wyprowadzacie byki które nie są nauczone chodzic po pastwiskach chodzi mi nie na pastwisko tylko na tira takie na 600 - 800kg

 

Zainwestuj w słownik

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

słyszałem że kiedyś dawali wino do picia i byki były spokojne (nie próbowałem tego) ogólnie handlarze mają do tego dryg bądź człowieka do tego. ogólnie linka na rogi i ryj i wio na wagę a później na tira :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Ja słyszałem o gościu co kupił krowę na rynku no patrzy doi pierwszy dzień drugi spokojna nie kopie ,ale ogląda jej rogi patrzy drut na ścisło w rogach siedzi :o mówi co za h** jej to zrobił ściągnął jej ten drut podchodzi na dojenie wieczorne jak mu nie zapi*****i to się chłop aż w szpitalu znalazł :lol: także jest to jakiś tam niehumanitarny sposób ,ale zawsze czego nie popieram>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

no jak by tak niektórym kontrola zajrzała i by zobaczyli takie rzeczy to pożegnać się z hodowlą od ręki można. ja kupowałem kantary te z pasków to musiałem co jakiś czas przekładać jak widziałem że już sierść wytarło kawałek dalej aż w końcu było dobrze. nicy to nowe i takie super a jak dla mnie to zły materiał jest do tego używany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Ja zawsze zakładam łańcuch na szyje i tylko doczepiam nasapnik (łańcuch znajdujący się pod oczami i nad nozdrzami) i jest spokój tylko młodym jałówką to trzeba założyć w szopie i tak z godzinę niech postoją i niech się przyzwyczają, a potem jest spokój, a jak się szarpie to pociagnąć za łańcuch i uspakaja się. Wydaje mi się ze na rogach ma większą siłę. A co do kantarów to owszem są dobre, ale niektóre szybko się przecierają.

Edytowano przez Mati10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus907    6

na rogach nie zawsze jest dobrze ja kiedyś kupiłem krowe od takiego dziadka ładna duza krowa dziadek mówił że nie wygania bo za stary nie chce mu się no i w domu żeby się przyuczyła do pastwiska i pastucha to na łańcuchu za rogi ją wyprowadziłem a ona naciągała łańcuch zażucała go sobie pomiędzy te 2 kości gdzie ogon, naprężała łańcuch i opuszczała głowe na dół a kołek ładnie wychodził... i poszła na wieś... na szyje potem wiązałem i już tak nie kombinowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. W tym roku pojawił się pewien problem z gnojowicą bydlęcą, Problem polega na tym że gnojowica się pieni. Kiedy miałem już pełne szambo, to Piana  pojawiała się na kratach, miała taką galaretowatą konsystencję. Teraz, gdy ubrałem już szamba, po włączeniu mieszadła wypycha tą pianę przez okienko. W czym może tkwić problem? Gdzie szukać przyczyny? 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez ceston
      Witam mam pytanie odnośnie dopuszczania jałówki która ma brodawki na całym ciele nawet na brzuchu. Inseminator mówi że to można leczyć ale też że to ku....stwo i będzie przechodzić na inne sztuki. Więc lepiej ją leczyć i zacielac czy podtuczyc i wypchnąć.
    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj