hodowca94

Members
 • Ilość treści

  398
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

168 Excellent

O hodowca94

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 11/08/1994

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dokładnie ta cala ta unnia i jej dotacje służyły jedynie temu ,aby napędzać gospodarkę za nasz pieniądze a jak przyszło co do czego i ruski zablokował rynek zbytu to nie ma komu wziąć za to odpowiedzialności .A nie dość ,że sytuacja jest kolokwialnie mówiąc ,,do d*py'' i nie napawa optymizmem to jeszcze dalej namawiają na inwestycje i od razu dobry sznur do tego i miejsce na cmentarzu.Ja w tej chwili mam 0,95 netto za L mleka padaka, porażka i nie wiem co jeszcze na to powiedzieć ilość +- 20 tys/miesięcznie i co dalej mam zwiększać ? Jeszcze trochę i wszystko będzie puste stało pójdzie się do roboty i przynajmniej będzie spokój i życie jak normalny człowiek a nie niewolnik i parobek unijny. Jeszcze żeby cena była to bym nic nie mówił ,ale napier%%ac za darmo i czekać na poprawę sytuacji ? To ja powiem coś tym co mają jeszcze 1,30-1,10 poczekajcie jeszcze ze 3-4 michy i wy po 0,90 będziecie mieli. Na poprawę NIE MA O LICZYĆ. Nami tak się przejmują jak tym gównem co spuszczają do ścieków.... Sami sobie będziemy radzić ,bo na pomoc nie ma co liczyć i żadne strajki nic nie dadzą a ci co myśleli że jak pojada i postoją na zakręcie to współczuje głupoty. Byłem na spotkaniu w Wawie i ten sowicki śmieć siedział do mnie 10m nie podał żadnych konkretów a tylko się pogrążał ze zdania na zdanie.
 2. Jak lubisz zapir@@@ć za darmo jak głupi na kredyty i dilerów, właścicieli fili i producentów którzy, tylko z tej ciemnoty ze wsi się śmieją i żyją jak Pany w odróżnieniu od rolników to zapi###aj ,ale mądrych ludzi w tonie mieszaj. Unijny kołchoz tak można dzisiaj nazwać Polskę. Koszty produkcji przewyższają opłacalność ,trzeba być ślepym i głupim żeby tego nie widzieć.No ale jak ktoś napier***ł kredytu na h&&w ile ,,sam mam trochę do spłacenia'' to się nie dziwię ,że sobie niektórzy wmawiają że jest dobrze ,bo jaki maja wybór i trzeba być skończonym nie%%%em żeby nadrabiać ilością ,bo do tego dąży ten unijny system tylko ja zapier%%%ał od świtu do nocy jak chory psychicznie nie będę.
 3. Korzystać BUAAAhaha chyba zamykać , jeszcze i wy propagand siejcie .We Franci ziemia po 3000- tys za ha dopłaty do produkcji i nie ma komu inwestować a w tej chorej Polsce durnota ciemnogród przebija się po 50-70 tyś za ha za te piachy nękane suszą.A potem płaczą bo nie ma na kredyty.
 4. subiektywny 19.000 tyś litrów. mariu12 Z całym szacunkiem, ale zejdź na ziemię i nie pier**l głupot ,bo aż cie szkoda,, 25 litrów wyciągnąć na pastwisku'' chłopie w jakim ty świecie żyjesz się będziesz cieszył jak ci po 18l każda jedna będzie dawała do 100-tengo dnia po wycieleniu, toś wymyślił 25 litrów na samym pastwisku bez dodatków i kukurydzy haha ,no bo za 0,70 groszy nic nie zdziałasz więcej . bibi@ Ciężko powiedzieć ,a ile ty byś chciał trzymać tych krów i czy chcesz z tego żyć czy tylko bawić się dodatkowo w mleko, ile masz ha i jakiej ziemi bo to ważne i w jakim rejonie polski..?
 5. lamboEVO100 Ta te maszyny to są akurat tak skomplikowane z wyglądu tylko po to żeby gadać ,że takie są i ładną ceny za nie wołać, a co do jakości to te nowe nawet się nie umywają do tych z przed 15-25 lat po co takie głupoty gadasz? fireseba Ma tu oczywiście racje w 1000%-tach tylko ,że nie w tym żeby nakupić maszyn 5 lat temu bo to nic by nie dało i nie o to chodzi, tylko że maszyny może nie 5 a 7-8 lat temu było o od 80 do 150% tańsze, zanim jeszcze ci cwani właściciele firm,fabryk zajmujących się czy to produkcją ,czy to importem i i sprzedażą ,czy po prostu sprzedażą maszyn nie zorientowali się że unnia zrobiła im interes życia przy pomocy dotacji i rolnika i za czeli sobie uświadamiać, że skoro rolnik ma dopłaty to można go rżnąć z każdej strony i na wszystkim ,do tego doprowadzili ,że teraz rolnicy pod ministerstwem w warszawie w namiotach śpią tymi swoimi dotacjami tyle nam dali co ładne reklamy i idiotyczne szkolenia. A Tym co zaopatrują rolnika w środki do produkcji w dziesiątki milionów na koncie.
 6. mati5720 Tak próbowali i się tylko przejechali na tym szkoda czasu i pieniędzy na to.
 7. Dokładnie tak i ,ale najgorsze jest to że są tacy którzy uważają inaczej i zamiast stać tam z rolnikami i protestować dziwią się im dlaczego oni tam protestują po prostu rolnik przeciwko rolnikowi .
 8. Wielu powinno się zastanowić jak to jest że unnia daje tak chętnie na te maszyny i do tego pola a o dopłat do produkcji nikt nawet nie wspomnie dlaczego BO tylko rolnik by z tego miał a tak ma każdy po za nim sprawa jest prosta głównym postulatem w Wawie powinno być całkowita zmiana dawania unijnych pieniędzy zamienienie ich w dopłaty ,ale do produkcji i tyle, jeśli to się nie stanie to nic lepszego nie wywalczymy a nie jechać pod wawe i jako jednym z głównych postulatów jest ,żeby dziki wystrzelać a co to da? Ja też mam ogromny problem z tym ,ale jak jedne się wystrzela to i tak zaraz przyjdą następne a jest jeszcze inna zwierzyna niszcząca uprawy nie tylko dziki wszystkiego nie wystrzelają.
 9. nightmare :Niemieccy rolnicy mają Dopłaty do produkcji geniuszu czyli to co powinno funkcjonwać U NAS W POLSCE jeśli chcemy dalej prowadzić gospodarstwa. Jeśli ktokolwiek uważa ,że Unnia EU WPR (wspólną polityką rolną) dała cokolwiek Polskiemu rolnikowi od 1 MAJA 2004 ROKU to zwyczajnie przykro mi to mówić bo jest wile takich osób ,ale taka osoba jest zwyczajnym DEBILEM. W tej chwili i do tej pory Unnia nic nam nie dała Nic! każdy eurocent od nich wraca w postaci 2 euro-centów każde euro w postaci 2 euro i tak dalej. i tak dalej. Jeśli sposób dotowania polskiego rolnika prawdziwego rolnika nie zmieni się diamentralnie, nie będziemy mieć niedługo 30% potrzebnych nam funduszy na dany miesiąc. Na chleb nie będzie kolokwialnie mówiąc każdy producent będzie dokładał z taką POlityką PO-WSKĄ w tym SOWIECKIEGO!!. Te pieniądze które płyną do nas dzisiaj chwilowo wpływają na nasze kona, one nawet nie są na nie przeznaczone każda złotówka idzie do dilera ,do sprzedawcy nawozów, oprysków, paliw, mechaników ,producentów pasz, urzędów na opłaty na kredyty tyko dla nas nic nie ma. Z dotacji dla rolnika korzysta KAŻDY kto temu rolnikowi coś sprzedaje tylko dla rolnika nic nie ma cala WPR była celowo zrobiona w ten sposób za nasze pieniądze a przede wszstkim kredyty które my teraz spłacam rozwija się cały zachód ,powstają nowe fabryki miejsca pracy PKB wzrasta i ogólnie Niemce się rozwijają Anglicy Francuzi trochę Czesi i każdy inny kraj który zapatruje POlskiego rolnika w sprzęt i całą resztę.My musimy sobie wywalczyć w zamian za pieniądze z budżetu 2014-2020 Dopłaty DO PRODUKCJI i wtedy może będzie lepiej bo jeśli tacy 1-10 chektarowcy będą sic łubiny i go potem talerzować i otrzymywać za to dopłaty czyli wyrzucanie naszych pieniędzy w błoto a nasz Minister SOWIECKI będzie mówił ile to on wypłacił tym mieszczuchom za te łubiny to szkoda naszej pracy dalej pozamykać te gospodarstwa i nich se sprowadzają jedzenie z Brazylii. Szkoda roboty trudem w rozwój tych gospodarstw po prostu oszukano nasz trzeba to jak najszybciej zmienić ,albo zakończyć.
 10. Unnia nam wcale nie jest potrzebna to MY JEJ JESTEŚMY POTRZEBNI chyba ze nie pchała by się wcale do rolnictwa a tylko budowała drogi i odnawiał ewentualnie jakieś zabytki(w sensie dopłacała ) i place dzieciom budowała a od rolnictwa łapy precz teraz tak... Wydumali rolników obiecali gruszki na wierzbie ponarzucali swoje chore wymogi jakieś nienormalne dobrostanu i inne dupere napchali swoich gradów z zachody przemysł rozwineli sobie uzależnili od części i serwisu teraz pachają swoje produkty na siłę no bomogą bo jestśmy w tej J****ej unni i baj baj z resztą jeszcze napchają trochę pieniędzy do swoich kieszeni do 2020 Unia nie daje rolnikom ona daje Producentom maszyn dilerom właścicielom filli Bankom to to przede wszystkim i ogólnie całej tej zgrai urzędasów robotę a rolnik dostaje propagandę i grada za setki tysięcy na kredyt!!! który po 5 latach jest warty 1/3-1/4 ceny zakupu i tle mamy z tej unni a i ceny za****ste wszystkiego o to to nam wiedzieli jak popodnosić żeby tona nawozu 2200 kosztowała jakiegoś wieloskładnikowego albo 1600/t o paliwie nie wspomnę dalej niech będą zwolennicy unni to zobaczą do czego oni nas doporwadzą i tak jest źle i tak a według mnie to dopiero początek i rosia nie ma z tym wcale za wile wspólnego (ich embargo). A pomocy od niech w razie czego nie ma ŻADNEJ!!!!
 11. nightmaer W kila lat się nie da? w 5-8 się da bez problemu ty jeszcze nie wiesz z czym może mieć do czynienia branża mleczna i nie tylko ty cała ta reszta która sądzi że zniesienie kwot nie będzie miało większego znaczenia na spadki cen o tym że USA ciągle powiększa produkcję mleka nie wspomnę Chiny też nie stoją w miejscu wbrew temu o czym sądzą niektórzy. Osobiście znam osoby lub czytam w prasie chociaż by rolniczej o osobach posiadających np. 50 krów a po postawieniu obory po 1,5 roku zwiększają do 150-200 DPJ po prostu ściągają jałówki obstawiają oborę do pełna rezygnują z produkcji zbożowej i przechodzą na trawy ,,kukurydza to też trawa tylko taka trochę większa ;)'' Jeśli chodzi o małe i średnie gospodarstwa to jest całkowitą prawdą i faktem że tacy którzy mają 15-30 krów przestanie się im opłacać dzisiaj już mają problemu przecież to co się dzieje cały czas do tego dąży unia cały czas aby tylko wyniszczyć małych i średnich w każdej branży bo inaczej by nie pozwalała na kombinaty rolne jakie istnieją i dalej powstają kosztem mniej rolnych a zniesienie limitów będzie gwoździem do trumny.Jeśli ktoś uważa że łatwo jest się nagle przestawić z kolei na coś innego średniemu gospodarstwu które od kilku lat inwestowało tylko w kierunku produkcji mleka to niech się klenie w głowę i skoryguje swój błąd myślowy. OBECNIE CENA JEST W MIARĘ DOBRA i niech nikt nie mówi że tak nie jest jak mimo zniesienia kwot po 2-3 latach dalej tak będzie 1,40/l(pod warunkiem że nie wzrosną jeszcze koszty produkcji jakoś znacząco to odszczekam WSZYTKO CO MÓWIŁEM nawet bym tak CHCIAŁ!!!!
 12. To jak to jest z tym ziarnem mogę kupić ziarno od kogoś które tam leżało tyle i tyle czasu i po kupieniu je zakisić w np. rękawie czy musi ono być koniecznie prosto z pola mokre i od razu kiszone w rękawie??Konieczne jest mielenie do rękawa?? Służyło by ono dla skarmiania krowom.??
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj