Zaloguj się, aby obserwować  

Wpisy w tym blogu

 

Na choroby grzybowe kwitnącego rzepaku

Uprawa rzepaku należy do najbardziej skomplikowanych. Podejmujący się realizacji tego zadania rolnicy zmagają się z koniecznością zapewnienia roślinom skutecznej ochrony fungicydowej na każdym etapie wzrostu. Jednym z kluczowych momentów jest zabezpieczenie plantacji w okresie kwitnienia.

agrofoto

agrofoto

 

Flame Duo – na straży czystego pola

Wraz ze zbliżającą się wiosną rozpoczną się prace polowe. Wśród zabiegów, które będą wykonywane, są między innymi opryski herbicydowe. O tym, dlaczego tak ważne jest utrzymanie plantacji wolnych od chwastów, piszemy dalej. 7 slajdów

agrofoto

agrofoto

 

PRZEDSPRZEDAŻ VALTRA 2022

Valtra chce ułatwić rolnikom wybór ciągnika rolniczego, który idealnie odpowie ich potrzebom. Właśnie dlatego, w ofercie przedsprzedaży, przygotowano propozycję ciągników z 3 różnych serii w kilku wersjach pakietów wyposażenia. Ciągniki prezentowane w ofercie przedsprzedaży dysponują mocą od 105 do 271 KM i wyposażone są w pakiety Komfort, Technologia lub Technologia PRO.

agrofoto

agrofoto

 

Nasiona pszenicy pod lupą. IS SPIRELLA

Pszenica ozima gotowa do zbioru już w pierwszych tygodniach lipca? Niemożliwe? Jak najbardziej możliwe. Dostępna tylko w ofercie marki Golden Seeds odmiana IS SPIRELLA, bo o niej mowa, zadziwia właśnie swoją wczesnością. I są na to twarde dowody. 11 slajdów Poznaj bliżej odmianę IS SPIRELLA już teraz. Oglądaj galerię

agrofoto

agrofoto

 

Nasiona pszenicy pod lupą. RGT TREFFER

Do zasiewów pszenicy ozimej zostało jeszcze trochę czasu. Jednak już teraz warto pomyśleć o kwalifikowanym materiale siewnym – a przede wszystkim o wyborze konkretnej odmiany, która pomoże nam uzyskać największy plon i, co za tym idzie – zysk. Tym razem prezentujemy zupełną nowość wśród odmian pszenic ozimych, jak i w ofercie marki Golden Seeds – RGT TREFFER. 11 slajdów Zobacz, jak RGT TREFFE

agrofoto

agrofoto

 

PONTOS – innowacja w odchwaszczaniu zbóż

  Uprawa zbóż w Polsce stanowi trzon produkcji roślinnej, gdyż z niecałych 14 mln ha gruntów rolnych zboża są niemalże na 8 mln ha. Do podstawowych upraw zaliczamy pszenicę, żyto, pszenżyto i jęczmień. Stąd też tak istotne jest właściwe odchwaszczanie zbóż, aby nie przysporzyć sobie wielu problemów w przyszłości.

agrofoto

agrofoto

 

Rzepak ozimy – odmiany, z których plonów będziesz zadowolony

Uprawa rzepaku ozimego od lat niezmiernie cieszy się sporą popularnością. Powodów jest kilka. Jednym z nich jest fakt, że rzepak pomimo sporych nakładów, niemalże zawsze gwarantuje przyzwoity dochód. Po drugie w Polsce płodozmiany są dość ubogie i uprawa tej rośliny jest cennym przerywnikiem w uprawie zbóż.

agrofoto

agrofoto

 

Rzepak Ozimy 2021

Uprawa rzepaku ozimego od lat cieszy się nieustanną popularnością wśród rolników. Popularność tej uprawy wynika z faktu, że pozwala osiągnąć zadowalające zyski pomimo dość sporych nakładów. Aby jednak cieszyć się z uprawy rzepaku, należy zastanowić się, jaką odmianę wybrać. Niestety od kilku lat obserwujemy problem w postaci chorób wirusowych przenoszonych przez szkodniki, np. mszyce. Dodatkowo w bieżącym sezonie nie będą dostępne zaprawy insektycydowe zawierające neoni

agrofoto

agrofoto

 

Wysokie i stabilne plony rzepaku ozimego na stanowiskach z kiłą kapusty? To możliwe!

Kiła kapusty stanowi coraz większy problem w rejonach, gdzie uprawia się rzepaki. Walka z tą chorobą wywołaną przez pierwotniaka Plasmodiophora Brassicae nie jest łatwa, gdyż zarodniki potrafią przetrwać w glebie nawet 30 lat! Średnio jest to jednak 8–9 lat, co i tak jest długim czasem, gdyż w płodozmianie rzepak pojawia się dość często, co 2–3 lata.

agrofoto

agrofoto

 

Przygotuj kombajn do sezonu

Maj i czerwiec to idealny czas na przygotowanie kombajnów do żniw. Co zwykle należy sprawdzić i wymienić w kombajnie aby w żniwa spać spokojnie? 6 slajdów

agrofoto

agrofoto

 

Przegląd produktów na T2 w zbożach

Zabieg T2 stosowany jest zapobiegawczo, w celu ochrony górnych liści przed grzybami. Powinien być wykonywany w fazie BBCH 37-39, niemniej czas jego przeprowadzenia jest silnie uzależniony od warunków pogodowych. Stąd też należy stale i wnikliwe lustrować plantację. Głównym zadaniem tych fungicydów jest ochrona liścia flagowego i podflagowego, których choroby przyczyniają do dużego obniżenia plonów.

agrofoto

agrofoto

 

Jaki fungicyd na mączniaka prawdziwego zbóż wybrać?

Mączniak prawdziwy zbóż i traw to jedna z najgroźniejszych chorób zbóż. Brak odpowiedniej ochrony fungicydowej może skutkować stratami w plonie rzędu kilkudziesięciu procent. Wybór skutecznego fungicydu to zatem konieczność, jeśli chcesz cieszyć się wysokimi i jakościowymi plonami. Jeśli dodatkowo wybrany środek wspomaga zwalczanie innych najgroźniejszych chorób zbóż, tym lepiej.

agrofoto

agrofoto

 

Skuteczny sposób na stres w zbożach, rzepaku i kukurydzy? Biostymulator!

Mróz. Susza. Gradobicie. Zabiegi środkami ochrony roślin. Wszystkie te czynniki mogą wywołać stres roślinny w rzepaku, zbożach czy kukurydzy. W takich wypadkach warto pomyśleć o wsparciu dla swoich upraw. Nieoceniony może okazać się tu dobry biostymulator, zawierający odpowiedni zestaw naturalnych aminokwasów.

agrofoto

agrofoto

 

Kukurydza na ziarno czy na kiszonkę? Jest w czym wybierać!

Do siewów kukurydzy 2021 co prawda zostało jeszcze sporo czasu. Niemniej warto już teraz zastanowić się nad wyborem i zamówieniem odmiany, z której będziemy zadowoleni i która wpasuje się w nasze potrzeby oraz oczekiwania. W nadchodzącym sezonie szczególnie zachęcająco wygląda oferta kukurydzy na kiszonkę i ziarno od firmy Limagrain.

agrofoto

agrofoto

 

Jaką kukurydzę na ziarno wybrać w 2021 roku?

Uprawa kukurydzy z przeznaczeniem na ziarno to zdecydowanie najpopularniejsza forma produkcji tej rośliny w naszym kraju. Jednym z czołowych hodowców odmian ziarnowych na polskim rynku jest firma EURALIS. O tym, jak bardzo trafiają one w potrzeby rolników, świadczy fakt, że w ciągu ostatnich 5 lat powierzchnia wysiewu odmian Tropical Dent® zwiększyła się ponad 3-krotnie.

agrofoto

agrofoto

 

Jaką odmianę kukurydzy na kiszonkę wybrać? TOPową!

Susza oraz nagłe zjawiska atmosferyczne w wielu regionach sprawiły w ostatnich latach, że hodowcy bydła mlecznego mieli trudności z pozyskaniem odpowiedniej ilości surowca do zakiszania. Dlatego wybierając odmianę, warto postawić na taką, której wysoki potencjał plonowania będzie szedł w parze z tolerancją na warunki stresowe. Które odmiany spełniają powyższe kryteria? Które dają największy plon? Sprawdź odpowiedź w naszej galerii. &#

agrofoto

agrofoto

 

HORSCH prezentuje maszyny uprawowe, siewniki i opryskiwacze

Historia HORSCHA od początku napędzana była pasją do rolnictwa i poszukiwaniem innowacyjnych rozwiązań dla klientów! Dzisiaj HORSCH jest przodującym światowym producentem innowacyjnych maszyn rolniczych i nowoczesnych rozwiązań w zakresie uprawy gleby, siewu i ochrony upraw. Każdy nasz klient z jego indywidualnymi wymaganiami zawsze stoi w centrum naszych zadań.

agrofoto

agrofoto

 

Jak zwiększyć plony zbóż, ograniczając chemiczną ochronę roślin?

Nowoczesne rolnictwo to sięganie po nowe technologie i produkty spod znaku „eko” oraz „bio”. Naturalne rozwiązania muszą jednak dawać wymierne korzyści! Jednym z takich nowatorskich rozwiązań jest stosowanie preparatów mikrobiologicznych w rolnictwie. Badania polowe wykazały, że pomagają one rolnikom radzić sobie z suszą, osiągać wysoki plon pszenicy i innych zbóż, a przy tym ograniczać stosowanie ŚOR. Z naszej galerii dowiesz się, jak działają tzw. „preparaty z bakteri

agrofoto

agrofoto

 

Jak walczyć z zarazą i alternariozą ziemniaków i zgarnąć nawet 2000 zł?

Zarazie ziemniaka sprzyja wysoka wilgotność powietrza i temperatura 12–15°C. Patogen Phytophthora infestans poraża liście, łodygi i bulwy. Alternarioza ziemniaka wywoływana głównie przez grzyb Alternaria solani, rozwija się w warunkach wysokiej wilgotności powietrza występującej przemiennie z okresami suszy i wysokich temperatur. Zobacz jak efektywnie chronić Twoją plantację ziemniaków i jednocześnie zyskać nawet 2 000 zł!

agrofoto

agrofoto

 

Skuteczny sposób na zwalczenie stonki ziemniaczanej

Stonka ziemniaczana to jeden z najgroźniejszych szkodników w uprawie ziemniaka. Cechuje go wielka płodność i żarłoczność. Jego żerowanie wpływa nie tylko na wielkość, ale i jakość plonu. Straty producenta ziemniaków mogą być bardzo wysokie. Jak wielkie? Jak im skutecznie zapobiec? Które fazy larwalne są najbardziej żarłoczne? Kiedy i jakim środkiem najlepiej zrobić oprysk? Na te i inne pytania poznasz odpowiedź w naszej galerii.

agrofoto

agrofoto

 

Skuteczne zwalczanie chorób okresu kwitnienia rzepaku

Bardzo szybki rozwój rzepaku ozimego i prawdopodobny wydłużony okres jego kwitnienia w tym sezonie sprawia, że warto już pomyśleć o ochronie fungicydowej w fazie opadania pierwszych płatków rzepaku. Poznaj 3 krytyczne choroby dla Twoich upraw i skuteczny sposób, aby uchronić się przed stratami w plonie sięgającymi nawet kilkudziesięciu procent.

agrofoto

agrofoto

 

Zwalczanie chwastów dwuliściennych w zbożach 2020

Brak pokrywy śnieżnej i wysokie temperatury tej zimy sprawiły, że wegetacja zbóż ozimych nie zatrzymała się ani na chwilę. Rośliny są wybujałe a sam proces wegetacji przyspieszony o 2-3 miesiące. W takich warunkach równie szybko jak zboża rozwijają się chwasty dwuliścienne, stanowiące poważną konkurencję do składników odżywczych i mogące obniżyć plon nawet o parędziesiąt procent! Sprawdź, które gatunki najbardziej zagrażają Twoim zbożom i jak je skutecznie zwalczyć. &#

agrofoto

agrofoto

Zaloguj się, aby obserwować  
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj