Skocz do zawartości

Zdjęcie

odebranie dzierżawy

42 odpowiedzi na ten temat

#41 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 14:44

odebranie dzierżawy Darekpol bylem w mojej sprawie u notariusza i praktycznie doradził mi to co ty tu napisałeś.Wypowiedzenie dzierżawy klient już dostał i podpisał się pod tym, więc praktycznie po zbiorze musi puścić pole. A c o do umowy przedwstępnej notariusz doradził mi , że osoba sprzedająca ziemie ma mu na piśmie przedstawić do kiedy ma to kupić(dostanie tydzień czasu) , a jeśli w tym czasie nie kupi tej ziemi to umowa przedwstępna wygasa, traci moc wykonawczą .A poorane pole to niestety mój błąd, tylko że nie spodziewałem się ,że jeśli ustnie zapewnił ,że już nie będzie wjeżdżał na pole, bo mu nie wyszło i nagle zmieni zdanie, bo to akurat ja kupuje i dlaczego właśnie mi sprzedaje(o to miał pretensje). A tym bardziej że jestem jego praktycznie sąsiadem. Tylko sam jeszcze nie wie , że bata sam na siebie ukręcił, bo zostanie ukarany w inny sposób, bo jak już tak postąpił ,to mógł chociaż przyjść i zwrócić mi na paliwo, to co mu zaorałem, bo sam zmienił zdanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
odebranie dzierżawy Dzisiaj, 05:29
  •  

#42 Share drewienko

drewienko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 11:15

odebranie dzierżawy Witam! Podłączę się do tematu, ponieważ też mam problem z dzierżawcą. Kupiłem ziemię on ANR z dzierżawcą i wiem, że ta osoba poddzierżawia grunt jednemu z okolicznych rolników. Problem w tym, że rozmawiałem w ANR i oni mówią, że jest bardzo ciężko udowodnić, że ktoś to poddzierżawia, nawet jeżeli złapią kogoś na gorącym uczynku. Pytanie moje jest następujące: Czy udało się komuś z forumowiczów udowodnić dzierżawcy, że poddzierżawia grunt i jeżeli tak to w jaki sposób? Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#43 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 18:36

odebranie dzierżawy Facet jest rolnikiem czyli posiada sprzęt czy tylko spekulantem który wydzierżawił ziemię?