Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podróby foli !

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MrValterka

MrValterka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 lipiec 2011 - 21:24

Podróby foli ! Witam, dziś chciał bym was ostrzedz o podróbie foli Silowrap. Folie różnią się tylko zawartością można je rozróżnić iż ze nie ma kleju i trzeszczy aby bo aby, oryginalna niemiecka silowrap to trzeszczy klej ale to tak fes. Druga rzecz to źle docięty wałek prawie równo z folią a powinien jak w oryginalnej 2cm. Folia podrabiana to zwykła folia bej jakiś promieni UV jak mówił ręcznik. Źródła to relacje z sądu w Kaliszu, firma która robiła podróbki została obciążona na koszty 750 tyś zł ze wpuściła na rynek 10 tyś rolek foli. Później okazało się ze podrabiała też innych producentów znanych foli takich jak oczywiście Silowrap, Silomaster i Silottite.

Sorka ze tak chaotycznie napisałem, zamieszczam zdjęcia foli jak nie kojarzycie pudełek.

Załączone miniaturki

• 230075215_middle.jpg
  • silotite_opak_120.jpg

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podróby foli ! Dzisiaj, 03:22
  •  

#2 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 21:31

Podróby foli ! a powiedzcie czy silobale to folia polska czy zagraniczna?

#3 Share MrValterka

MrValterka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 21:40

Podróby foli ! Silobale to Francuska albo Polska bo w google każdy inaczej pisze niby z francji ale metki i kratony polskie ale kur** możesz nawet w oryginalnym pudełku kupić podróbę <_< Teraz tylko co ma w środku !

Edytowany przez MrValterka, 22 lipiec 2011 - 21:45.

KPK Kumurun Team

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

McHale na Targach FERMA zobacz »

•  

#4 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 21:47

Podróby foli ! brałem właśnie silobale 2 sezony i była dość cienka ale wytrzymała a w tym roku przeszli na nowa maszynę i robią 5 warstwowa ale to kompletny niewypał jest strasznie krucha. Ceny zależnie od tego ile zamawialem od 170 do 200zł za rolke. Teraz szukam czegoś nowego bo tamtej maszyny do 3 warstwowej już nie mają. Jaka folię byście polecili żeby była wytrzymała i miała rozsądna cenę.

Edytowany przez damian40000, 22 lipiec 2011 - 21:51.

#5 Share piotrek100dt

piotrek100dt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co się kręci.

Napisany 22 lipiec 2011 - 22:32

Podróby foli ! zapamiętajcie sobie raz na zawsze nie ma foli 5 warstwowych to co piszą na opakowaniu że jest 5 warstw to bujda. Umieszczają takie informacje aby zachęcić jakiegoś rolnika do jej kupna bo ma o 2 warstwy więcej, a tak naprawdę to jest zwykła 3 warstwowa. Nie przejmują się tym że okłamują polskiego rolnika ponieważ wiedzą że i tak tego nie sprawdzi. Wspólnie z tatą przerzuciliśmy jakieś 5 rodzai foli i najlepsza okazała się power-strech. Ma dużo kleju i jak się ustawi rolkę to od jej początku aż do samego końca nie trzeba jej regulować. z 750 wychodzi średnio 33-35 balotów.

#6 Share kazikrol

kazikrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo,

Napisany 22 lipiec 2011 - 22:44

Podróby foli ! My także stosowaliśmy wiele typów foli i stosujemy jak dla nas najlepszą Ensibal. http://allegro.pl/su...1714292909.html z tej wychodzi 500 ok 24 bel

#7 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 23:20

Podróby foli ! A ja najbardziej chwale sobie folie unterland, droga ale dobra. czy używał ktoś folii new holland?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 23 lipiec 2011 - 07:55

Podróby foli ! Ja również polecam folie Ensibal nigdy nie było z nią problemy (niezależnie czy kupiona w pudełku 260zł czy bez niego 250zł). Jednak ostatnio wpadła mi w ręce folia (500) jakiejś firmy "no name" i średnio z rolki wychodzi 26 bel ilość kleju naprawdę imponująca (śmiem powiedzieć, że nawet więcej niż ma Ensibal) i podczas owijania ok. 100 bel folia pękła tylko raz jak kończyła się już rolka, a cena naprawdę ciekawa 150zł. za rolkę ale niestety gość już nie mógł więcej załatwić jej (całe szczęście, że zrobiłem sobie mały zapas).

Edytowany przez kokoman0, 23 lipiec 2011 - 07:58.

#9 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 09:05

Podróby foli ! ja ostatnio brałem "siloreg c" nie polecam nikomu,niby wzmocniona a rwie się jak stare gacie :) a z rolki 500 wychodzi max 22bele.
kiedys znajomy handlował folią"solagro" niby z recyklingu.Przez pierwszy rok super jakość i niska cena ale nastepnego roku jak przywiózł to też lipna już była

Edytowany przez danielek24, 23 lipiec 2011 - 09:11.

#10 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 09:24

Podróby foli !

A ja najbardziej chwale sobie folie unterland, droga ale dobra. czy używał ktoś folii new holland?

NH czyli folia Tamy, jakość powinna być co najmniej dobra.

#11 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 09:36

Podróby foli !

zapamiętajcie sobie raz na zawsze nie ma foli 5 warstwowych to co piszą na opakowaniu że jest 5 warstw to bujda. Umieszczają takie informacje aby zachęcić jakiegoś rolnika do jej kupna bo ma o 2 warstwy więcej, a tak naprawdę to jest zwykła 3 warstwowa. Nie przejmują się tym że okłamują polskiego rolnika ponieważ wiedzą że i tak tego nie sprawdzi. Wspólnie z tatą przerzuciliśmy jakieś 5 rodzai foli i najlepsza okazała się power-strech. Ma dużo kleju i jak się ustawi rolkę to od jej początku aż do samego końca nie trzeba jej regulować. z 750 wychodzi średnio 33-35 balotów.

Power strech nie odbiega od innych firm z wyższej półki. Tak jak mówisz- ma 3 warstwy a nie widać różnicy w porównaniu do Silottite. Nawet w oborze po ściągnięciu jej z belki ma więcej kleju niż konkurencja.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#12 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 14:49

Podróby foli ! Co do Silowrapa chyba trafiłem właśnie na te podróby, bo tak jak pisałeś, nie było kleju :o
Na opakowaniach żadnej daty ważności, ani informacji o dystrybutorze/producentcie.
Kurcze, zobaczymy jaka wyjdzie ta kiszonka :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share MrValterka

MrValterka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 20:29

Podróby foli ! Żeby ci się nie stało to co mi :mellow: z 180 bel 30 nie do użytku.
KPK Kumurun Team