Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buraki Cukrowe- cena?

99 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 21 listopad 2011 - 21:02

Buraki Cukrowe- cena? Wyjściowa na ten rok była, jak dobrze pamiętam, chyba 128 a 140 było po wynegocjowanych podwyżkach i podpisaniu aneksów do umów.

Edytowany przez Alio, 21 listopad 2011 - 21:04.

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buraki Cukrowe- cena? Dzisiaj, 06:50
  •  

#22 Share mid7

mid7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 13:41

Buraki Cukrowe- cena? Ja tam gdyby nie fakt że mi buraki zmarzły w maju i siałem je ponownie, z tym że nie zaryzykowałem ponownie 4ha tylko zasiałem 2 ha to byłbym bardzo zadowolny, wydajność jak na siew z miesięcznym opoźnieniem 50 t/ha nie najgorzej przy polaryzacji 18,67% cena wyszła 164 zł/t brutto, cukrownia Glinojeck. Także przy tej cenia buraków jedna mroźnia noc zabrał mi 15 tys zł.

#23 Share kumurunista

kumurunista

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 20:12

Buraki Cukrowe- cena? W tym roku burak wynagrodził kapryśny rok poprzedni. Widać w kraju odwrót od buraków na rzecz kukurydzy na ziarno. Niech sobie sieją, ja z buraków nie rezygnuję, niech sobie suszą w listopadzie w wilgotne dni. Wykopię w październiku, posieję pszenicę i zostaje mi właściwie inwentarz żywy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 21:59

Buraki Cukrowe- cena? polaryzacja 18,07
cena buraków
buraki kwotowe 159,4
kontraktowane po za kwotowe 130,1
po za kwotowe 86.7

#25 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 22:35

Buraki Cukrowe- cena? U mnie zabrali z pola dopiero 10 grudnia, termin był na 21 listopad,polaryzacja 18,2 to i tak dobrze jak na tyle co leżały na pryzmie plon 72 tony z ha, ceny dokładnej nie znam jeszcze, cukrownia Ropczyce.

#26 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 10:36

Buraki Cukrowe- cena? mam pytanie czy cukrownia jest zobowiazana do wyplaty kary umownej za opozniony odbior burakow? harmonogram odbioru mam na 4 grudnia a jeszcze mi nieodebrali koncern sudcuker

#27 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 11:35

Buraki Cukrowe- cena? wszedzie chyba są opóznienia i to nie wina koncernu że się buraki urodziły
ja miałem termin ok 20 listopada a wzieli 9 grudnia
polaryzacja 19,25 plon 77 t z ha i przy tak wysokiej polaryzacji to mi wyszło 40 % pozakwotowych

#28 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 11:47

Buraki Cukrowe- cena? polaryzacja 20.61 kontrartowane 164,7 (wariant z dopłatą za cukier)po za kwotowe 80zł/t.poln 84T/ha. Piszcie jakie macie ceny interesuje mnie z cukrowni należących do koncernu Polski Cukier słyszałem że tam ceny są wyższe?

#29 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 13:26

Buraki Cukrowe- cena? To kolego rewelacyjny plon. Co robisz, że taki wysoki cukier przy takim plonie? U mnie zwykle jak wysoki cukier to nizszy plon i odwrotnie. Co do cen w KSC to na ten rok było 140 zł/16% cukru a pozakwotowe po 100 zł. Wreszcie mniej potrąceń w tym roku (obsługa 3 zł/t a nie 9 jak rok temu)Za rok cena wyjściowa 140 z opcją w górę w razie możliwości.

#30 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 14:06

Buraki Cukrowe- cena?

wszedzie chyba są opóznienia i to nie wina koncernu że się buraki urodziły
ja miałem termin ok 20 listopada a wzieli 9 grudnia
polaryzacja 19,25 plon 77 t z ha i przy tak wysokiej polaryzacji to mi wyszło 40 % pozakwotowych

z mojej wioski 6 tirów wozi buraki do sudzcucker Ropczyce, i właściciele ich mówią jednogłośnie, że nie pozwalają wpuszczać na plac tirów z ładunkami buraków na 2-3 dni pracy cukrowni, aby nie psuły się na placu tylko na pryzmach. Mówili też czego w sumie bylem świadkiem i inni od których zabierali buraki , że były dni gdy doczyszczarka załadowała 6 tirów, mówili że rekord to 17 zestawów dziennie, a średnia ok 9-12 dziennie. Kierowcy nie dostają zleceń na przywóz , w wyniku czego doczyszczarka przynajmniej te dwie w naszym regionie stoją i samochody też. To jakie niby moce przerobowe ma ta cukrownia? po 10 samochodów dziennie z kilku doczyszczarek? z kierowcami też nie są fair, płacą im za przywieziony czysty towar netto, a czasami wiozą 5t ziemi za darmo, dla rolników dobrze bo kierowcy walczą o mały procent, jest jeszcze kilka przekrętów sudzcucker, ale niech im bokiem wyjdzie, mój ostatni rok w sudzcuker.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 14:09

Buraki Cukrowe- cena? Cukrownia Glinojeck
Plon - 76 t/h
Polaryzacja 19,1
Wersja z dopłata za cukier wiec ostateczna cena nie jest jeszcze znana ale na dzień dzisiejszy
Buraki kontraktowe 156 zł/t
Po za kontraktowe 120 zł/t

bobytempelton 8 samochodów dziennie?? tyle to odemnie zabrali w 2 godziny:) srednio dziennie ta jedna z 50 ładuje

Edytowany przez lukaczmarek, 18 grudzień 2011 - 14:14.

#32 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 14:18

Buraki Cukrowe- cena? Kurcze glinojeck nalezy do Pfeifer & Langen Polska a po za kwotowe ja dostaje mniej ale sprawiedliwość. Alio jak co roku po za nawozami 2 - 3 razy idzie mikroelementy Mn,Br itp.

#33 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 20:50

Buraki Cukrowe- cena? wiem ze buraki obrodzily ale ja podpisalem ze 4 grudnia mam miec gotowa pryzme,czytalem w necie o tym ze po 7 dniach spoznienia placa kare 2 zl netto tona dziennie. decyzja prezesa urzedu ochrony konkurencji i konsumentow

#34 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 22:38

Buraki Cukrowe- cena? @lukaczmarek , tak to jest polska wlaśnie, niekiedy było i 6 dziennie od doczyszczarki i postój, takie rzeczy tylko w cukrowni Ropczyce i tak jest w dalszym ciągu, ode mnie jeszcze nie zabrali, termin był 6.XII, dzwoniem do inspektora, powiedział że jak pójdzie po jego myśli to do świąt od nas zabiorą.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#35 Share kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 16:01

Buraki Cukrowe- cena? 2 albo 3 lata temu też takie jaja były z Ropczycami teraz sytuacja się powtarza.

#36 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 17:46

Buraki Cukrowe- cena? Do kolegi Wlkpmder:
Ja na swoje chucham i dmucham. Mikroelementy, mocznik i siarczan dolistnie to standard i to co najmniej 5-7 razy. Ochrona fungicydowa na full, nawożenie chyba aż za duże i ciężko wyciąnąć 70t. Generalnie mam jedne z lepszych plonów w okolicy więc nie ma co narzekać. Chyba kwestia jakości gleb (u mnie w zasadzie IIIb i IVa) więc chyba i tak nie najgorzej:)

#37 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 22:27

Buraki Cukrowe- cena? Ropczyce jako cukrownia ma przerób,słyszałem że buraki jadą do niej ze śląska,a nasze mogą czekać w końcu jakby nie było wysychają i gniją u chłopa na pryźmie ,a nie u nich,u nas w Świętokrzyskiem brali na dobę po 20 czasem jak się udało to 27 tirów,ale były i takie dni ,że nic nie brali wszystko stało cały dzień zwykle bywało tak w poniedziałki

#38 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 22:37

Buraki Cukrowe- cena? @camry jesteś ze świętokrzyskiego? mi kierowcy tirów ode mnie ze wsi, a jest ich 6 mówili mi że pociągi przywoziły tam buraki z wielkopolski i zapychały plac, a oni tirami stali po kilka godzin

#39 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 11:33

Buraki Cukrowe- cena?

Do kolegi Wlkpmder:
Ja na swoje chucham i dmucham. Mikroelementy, mocznik i siarczan dolistnie to standard i to co najmniej 5-7 razy. Ochrona fungicydowa na full, nawożenie chyba aż za duże i ciężko wyciąnąć 70t. Generalnie mam jedne z lepszych plonów w okolicy więc nie ma co narzekać. Chyba kwestia jakości gleb (u mnie w zasadzie IIIb i IVa) więc chyba i tak nie najgorzej:)

Umnie te same klasy gleby ale nie stosuje mocznika nawóz granulowany azotowy tylko przed siewem. Na liściu mi nie zależy i tak pod pług wiedz z azotem nie przesadzam. Uprawa buraków bez obornika tylko słoma + UG, na jesień gorczyca w orkę i przed zimą przyorana. Ale ten rok burak był siany w "gorczyce" przemieszałem tylko płytko gorczyce gruberem i siewnik tylko ze moja gorczyca przed zimą wyjątkowo niska była 15cm(za późno zasiana i nie wyrosła)zobaczymy jak bedzie w tym roku gorzcyca 65cm i czekam za deszczem zbyt sucho u nas by orać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 20:47

Buraki Cukrowe- cena? Widzisz, chyba zacznę i ja stosować ten UG. Warunki mamy podobne. Ja też od 3 sezonów nie mam obornika, bo zaprzestałem hodowli. Mocznika w burakach nigdy nie stosowałem. Przedsiewnie daję saletrzak z borem a potem 2 dawki saletry, ale nigdy później jak 15 czerwiec. ostatnie 3 lata plony dochodzące do 70 t ale z cukrem różnie. A mam znajomego co się przyznał, że od kilku lat stosuje ten UG czy coś podonego i u niego od kilku lat plony jak u Ciebie czyli ok 85 t. W tym roku miał 83 przy cukrze 18.4. Ja w tym roku zastosowałem UG przed orką zimową na słomę. Ten znajomy daje 2 dawkę wiosną przed siewem i uprawą pod buraka a trzecią daje pod koniec lipca. Ta trzecia jak twierdzi ma zahamować rozwój chwościka. A jak TY stosujesz ten UG i w jakich dawkach?