timasz

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m]

Polecane posty

timasz    55

Witam

Planuje zakup kosiarki dyskowej w gre wchodza

-Kuhn gmd 700 serokosc 2,8 m cena okolo 25 tysi

-Pottinger nowadisc 265 czyli 2,6 m cena od 25 tysi do 27

-Pronar PDT 250 czyli 2,5 m czena 21 tysi

Ktora wedlog was bedzie najlepsza nadmienie ze pronar jako jedyny ma centralne zawieszanie a obie zachodnie sa troszke lepiej wykonane

Wiec co wybrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwewwe12    0

Kosiarki PRONAR PDT250 posiadają trzy pozycje transportowe co stanowi niewątpliwy atut i wyróżnia je spośród kosiarek innych producentów. Kosiarki można transportować w następujących pozycjach: pionowo z boku ciągnika, pionowo z tyłu ciągnika, oraz poziomo z tyłu ciągnika. Wybór pozycji transportowej zależy od ciebiesmile.gif

 

Dzięki regulowanym sworzniom zaczepu kosiarka może współpracować z różnymi typami ciągników rolniczych, z 3 punktowym układem zawieszenia kat. II i kat. III. Regulowane sworznie służą również do odpowiedniego ułożenia zaczepu względem ciągnika. Dzięki takiemu rozwiązaniu można uzyskać optymalną szerokość koszenia, a szerokość ciągnika przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, kosiarka PRONAR PDT250 charakteryzuje się dużą wytrzymałością i niewielkim ciężarem, dlatego do pracy z tą kosiarką (szerokość robocza 2,5 m) wystarczy ciągnik o mocy 50 KM.

i według mnie z tych które podałeś ta jest najlepsza wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nht6030    17

ja mam pottinger novadisc 265 i jest to za***ista kosiara współpracuje umnie różnie bo z czterema traktorami są to : zetor 5340, mtz belarus 820, new holland t5060 i new holland t6030 najlepiej chodzi przy new hollandzie t5060 i jest to bardzo wydajna sprawa.

Kosiarka leciutka w koszeniu kosi sie bez problemowo idzie lżej od rotacyjnej. Do jakiego traktora chesz tą kosiare dobrze żeby miał prędkość WOM 540E bo na 1000 nie da rady , za szybko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymolus    3

ja mam pottinger novadisc 265 i jest to za***ista kosiara współpracuje umnie różnie bo z czterema traktorami są to : zetor 5340, mtz belarus 820, new holland t5060 i new holland t6030 najlepiej chodzi przy new hollandzie t5060 i jest to bardzo wydajna sprawa.

Kosiarka leciutka w koszeniu kosi sie bez problemowo idzie lżej od rotacyjnej. Do jakiego traktora chesz tą kosiare dobrze żeby miał prędkość WOM 540E bo na 1000 nie da rady , za szybko :/

 

 

myśle ze na 1000 da rady jak rozgrzejesz dobrze silnik na pokazach w szepietowie kto był to widział ile czasu deutz się rozgrzewał jak by się nie rozgrzał to by stanął za kilka metrów a tak poszedł

oglądałem kuhna i powiem ci że ciekawa propozycja.

Edytowano przez szymolus

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

- wwewwe12 - no wlasnie to centralne zawieszanie wyroznia pronara z grona przedstawionych konkurentow oraz cena lecz obawiam sie o jakosc tej maszyny bo ta firma nie slynie z jakosci moze ktos wie jaka listwa jest montowana w tych kosiarkach?

-farmersNHtd95d - ja tez bym wybral tak jak Ty ale ...

szczerze mowiac interesowala mnie cena 265 i o inne nie pytalem ale przypuszczam ze za 350 trzeba dac z 33 - 35 tysi

- nht6030- dokladnie tak jak mowisz znajomy ma 3 metrowa i tez nie moze wychwalic U mnie narazie mialaby pracowac z same rollerem 70 a w pozniejszym okresie i tak kupie nowy ciagnik wiekszej mocy lecz nie wiem dokladnie jakiej marki ale zakres mocy od 80 do 100 km wiec zapas bedzie solidny

 

Prosze o dalsze sugestie :)

 

A jeszcze nadmienie ze posiadam oferty na

- Sipla preria z-184 serokosc 2,4m cena 18,5 tys

-Alka L 2,45m cena 17,9 tys

 

Wiec mam pytanko czy te kosiarki sa warte chc rozwazenia czy wogole nie zawracac sobie nimi glowy bo nie ukrywam ze zachodnie bardziej mi przypadly do gustu ale te sa tanie i parametry maja nie najgorsze lecz czy warto?

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

W Pronarze jest listwa Comer, od ludzi wykasujących bagna tymi kosiarkami można było się dowiedzieć o dziwnym zjawisku tzw. latających dyskach towarzyszącym kosiarkom Pronar :lol: Już lepsiejszy jest Samasz, który zachowywał się jako tako ale co zachodnie to zachodnie ;)

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Moze i samasz jest lepszy od pronara ale ma wyzsze zapotrzebowanie mocy i tez w mojej okolicy nie cieszy sie uznaniem w przeciwienstwie do zachodnich wiadomo jakosc zawsze poplaca

Wiec prosze o dalsze wypowiedzi moze ktos wie cos na temat tych najtanszych ktore wymienilem?

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Musze przyznac ze naprawde interesujaca oferta lecz troszke daleko ode mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może kup sobie FELLA SM 288 ostatnio pisałem do dilera to cena ok 5,5 tyś euro netto. To masz już 2,8 w cenie tego pottingera także cenowo przystępna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Daleko nie daleko, Fella raczej porządna marka, ciekawe jak inni "dilerzy" cenią te kosiarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Dodatkowo ta sm jest strasznie lekka wiec to moze tez w pewnym stopniu rzutowac na jej trwałośc, ale jest to dosyc sensowna alternatywa zobaczymy co to bedzie czekam jeszcze na odpowiedzi od dilerow jak widac rozpietosc cenowa kosiarek ktore mam do wyboru jest dosyc duza bo od niespelna 18 tysi do 27 wiec jest sie nad czym zastanawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Przyznam ze mialem taka na uwadze lecz brak dilera w rozsadnej odleglosci uniemozliwia mi zakup tej maszynki

Prosze o opinie na temat kosiarek wymienionych w tylule tematu oraz w 2 poscie napisanym przeze mnie w tym temacie i o felli:)

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6846

Kosiarki PRONAR PDT250 posiadają trzy pozycje transportowe co stanowi niewątpliwy atut i wyróżnia je spośród kosiarek innych producentów. Kosiarki można transportować w następujących pozycjach: pionowo z boku ciągnika, pionowo z tyłu ciągnika, oraz poziomo z tyłu ciągnika. Wybór pozycji transportowej zależy od ciebiesmile.gif

Nie wiem jak to jest w NovaDisc ale kosiłem NovaCat 265 i tą też można składać na 3 strony więc nie wiem czym tu Pronar tak się wyróżnia. Chyba tylko ceną.

Wybór zależy od ciebie ale ja także wybrałbym NovaDisc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Obeznie Samasz też się na 3 pozycje składa ;)

Tutaj jest test kosiarek tyle że niestety na centralnym zawieszeniu i ze spulchniaczami: http://websellmaster...ofi_05-2009.pdf z niego wynika że Lely ma najmniejsze zapotrzebowanie na moc, ale to chyba pomiar ze spulchniaczem więc też ma się nijak do Twojego porównania

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Tak tylko ze kosiarki centralnie zawieszane pottingera sa prawie 2 razy drozsze niz ten pronar oczywiscie zgadzam sie ze najlepiej bylo by zakupic tego nowadisc i po klopocie ale zobaczy sie jakie beda ostateczne propozycje cenowe bo jest to ostatnia z maszyn ktora musze zakupic w tym etapie i znia mamy ambarans

 

Co sie tyczy tego centralnie zawieszanego samasza to on wazy 900 kg co dyskwalifikuje go w moich oczach calkowicie choc jego cena nie jest taka podla bo kosztuje jak do wziecia 25 tysi ale ta waga to makabra

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Otrzymalem dzis nowa oferte na Claas disco 250 brutto ma kosztowac 27 tysi lecz jej dostepnosc jest ograniczona co stawia te operacje pod znakiem zapytania

wiec w chwili obecnej procz claasa do wyboru sa:

-Kuhn gmd 700 serokosc 2,8 m cena okolo 25 tysi

-Pottinger nowadisc 265 czyli 2,6 m cena od 25 tysi do 27

-Pronar PDT 250 czyli 2,5 m czena 21 tysi

-Sipla preria z-184 serokosc 2,4m cena 18,5 tys

-Alka L 2,45m cena 17,9 tys

-Fella 2,4m cena 21,5 tys

 

Prosze o dalsze opinie i porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co w końcu wybrałeś?

@WWE Fella na centralnym też ma 3 pozycje transportowe, z prospektu Krone też wynikają 3 pozycje transportowe.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Zadzam sie felle na centralnym zawieszaniu tak jak kazda inna na takim systemie ma 3 pozycje transportowe lecz w wymienionej stawce takiej nie mam bo cena bylaby makabryczna pewnie cos kolo 40 tysi wiec nie warto na okolo 30 ha rocznie taki wydatek po prostu nigdy sie nie zwroci nawet 27 tysi to juz sporo ale do zniesienia

 

Co do wyboru to oczywiscie juz wybralem i zakupilem jest to pronar pdt 250

Jesli chodzi o to co zdecydowalo o wyborze to:

- cena ponizej 20 tysi brutto

- pozytywna opinia urzytkownikow rozmawialem z dwoma i sa zadowoleni

- co ciekawe nie ma sie do czego tak naprawde przyczepic w tej kosiarce moze marka nie nastraja optymistycznie ale ogolny caloksztalt wypada dosyc sensownie jakosc pracy tez nie pozostawia nic do zyczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel30311    0

Witam!Zamówiłem kosiarkę SaMASZ KDT 260S i zastanawiam się czy zmienieć na kosiarkę KT 260S-H.Obie są ze spulchniaczem ale KT 260S-H na centralnym zawieszeniu.Nie wiem którą wybrać.Proszę o radę. (to pierwsza moja kosiarka tego typu) Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja wziąłbym na centralnym zawieszeniu bo dobrze kopiuja teren, ale ja sie nie znam ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj