Skocz do zawartości

Zdjęcie

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------

213 odpowiedzi na ten temat

#161 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 04 lipiec 2011 - 19:20

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ A JD według moich znajomych mniej awaryjny od DF ale to może tylko przypadek.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Dzisiaj, 19:55
  •  

#162 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 19:26

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Jak dobrze pamiętam to DF ma (miał ?) w tej skrzyni pewne udogodnienie-półbiegi działają tylko przy jeździe do przodu-wbrew pozorom często te półbiegi przydają się przy cofaniu...może więc nie tylko na papierze ?:D

#163 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 20:15

No i na koniec zostanie cena, JD wychodzi bardziej korzystniej, jakies 10 tys mniej ;)

Zgadza się. Dzisiaj sam się zdziwiłem, wybierałem pomiędzy 6330 Comfort vs K420 wersja B Teraz jeszcze Case maxxum mi miesza w głowie...ehh
jaro dokładnie w DF półbiegi tylko do przodu

#164 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 07:48

Agrotrony maja takie same silniki co Agrofarmy różniących się niewielkim liftingiem ale nadal maja 4 litrowe silniki, zaś JD dysponuje juz 4.5 litrowym motorem co na pewno wpłynie na pracę przy okresowych przeciążeniach ale co za tym, w drobnych przydomowych pracach przełoży sie na spalanie:(

Skrzynia w JD o wiele bardziej atrakcyjna, a nie mówiąc już jak weźmiesz w JD skrzynie 24x24, pompa hyd w JD ciut wydajniejsza, ale za to w DF masz w standardzie 4 prędkości womu, jak już pewnie koledzy wspomnieli JD jest na ramie, co przy ewentualnym turze lepiej sie będzie sprawował.

No i na koniec zostanie cena, JD wychodzi bardziej korzystniej, jakies 10 tys mniej ;)

przy montarzu przedniego tuza bądź tura dfy majązakładane ramy tylko nie wiem czy zawsze tak jest w stosunku do tura bo znajomy ma agrotrona i założyli mu rame jak ładowacz stolla do niego założył nie wiem jak jest w przypadku ładowaczy innych firm.. ale wiem że razem z przednim tuzem napewno rama jest zakładana bo ja mam i wujek też tak ma

#165 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 05 lipiec 2011 - 07:54

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Jes takie cos mozliwe, zeby rame zakładali serwisanci ? Nie powinni robic tego w fabryce ?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#166 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 10:10

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Jeśli zerkniecie do testu zamieszczonego parę stron wcześniej to zobaczycie, że w zakresie od 4 do 12 km/k jd ma 8 biegów df 10. Nie wiem dlaczego jd jedzie tylko 35 km/h co wyglada blado przy prędkości 40 przy ekonomicznych obrotach w df ie z możliwością rozblokowania. Marna pociechą jest w jd działanie półbiegów do tyłu. O ponad 1 tonę mniejszym udźwigu podnosnika w jd już lepiej nie mówić.

Edytowany przez hubertuss, 05 lipiec 2011 - 10:42.

#167 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 11:31

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ z tym, że w JD żaden bieg się na nakłada, a w DF biegi się dublują. Czy w Agrofarmie grupy są zsynchronizowane, czy też tak jak w NH z dual command trzeba je na postoju zmieniać?

#168 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 12:04

Jeśli zerkniecie do testu zamieszczonego parę stron wcześniej to zobaczycie, że w zakresie od 4 do 12 km/k jd ma 8 biegów df 10. Nie wiem dlaczego jd jedzie tylko 35 km/h co wyglada blado przy prędkości 40 przy ekonomicznych obrotach w df ie z możliwością rozblokowania. Marna pociechą jest w jd działanie półbiegów do tyłu. O ponad 1 tonę mniejszym udźwigu podnosnika w jd już lepiej nie mówić.

Z tym że nie na pewno :D -chodzi mi o te półbiegi "do tyłu"-spróbuj a zrozumiesz w przeciwnym wypadku będziesz jak ten erotoman gawędziarz :D .JD 5720 jedzie (przy rozgrzanym oleju) max. 46 km/h przy zimnym 43 km/h-mierzone przy pomocy GPS.Ciekawe po co w ciagnikach tych rozmiarów udźwig podnośnika powyżej 4 ton ?Rapida chcesz podczepiać ?

#169 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 07:11

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ wskaźnik prędkości ci nie działa w tym jd?
Z jednej strony mówisz, że półbiegi do tyłu są bardzo potrzebne, a z drugiej podnośnik 4 tony to wystarczy. Da mnie ważniejszy jest podnośnik niż te półbiegi do tyłu.

Edytowany przez limousine, 06 lipiec 2011 - 07:12.

Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

#170 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 07:13

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Może nie zauwarzyliście ale teraz rozmowa jest o agrotronie k 410 i jd 6230. Ok półbiegi do tylu się przydają. Ale ja osobiście gdybym miał wybierać wybrał bym skrzynię z ekonomicznymi obrotami przy maks prędkości zamiast półbiegów do tyłu. Ktoś może mysleć inaczej więc nie wiem skąd te gorączkowe reakcje. Co do prędkości no cóż taką zmierzyli w teście dla tego modelu jd.

Edytowany przez hubertuss, 06 lipiec 2011 - 07:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 18:50

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ @hubertuss-jak tak patrzę na tytuł tematu to odnosze inne wrażenie :D -ale spoko w ferworze dyskusji wiele się moze zdarzyć.Co do tych półbiegów i obrotów to zgoda-każdemu wedle potrzeb-u mnie transport na większe odległości stanowi margines pracy wykonywanej ciągnikiem ale z kolei czesto gęsto musze jeździć do tyłu a wtedy te półbiegi to zbawienie.
@limousine-mierzyłem tą szybkość przy pomocy GPS aby porównać z tą wyświetlaną.Co do podnośnika to uważam że w tak małych ciągnikach te cztery tony wystarczają aż nadto.

#172 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 20:06

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ na krótkich odcinkach jest potrzebne 40km/h przy niskich obrotach, ciezko mi sie nawet jedzie jak widze 2tys obr a JD przy 2 tys to daleko mu do 40;/ połówek nie mam w żadnym ciagniku wiec cieżko mi to opisać
dla mnie duzo zaletą w DFie jest oddzielny układ hydrauliki i skrzyni, nie trzeba sie aż tak martwić o olej i nie trzeba szalenie dbac przy podłaczaniu weża oraz zdecydowanie tańszy serwis w DFie

#173 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 20:19

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Fajnie że masz takie dobre drogi w okolicy-u mnie przy 30 km/h ładunek próbuje opuścić przyczepę,co do oleju to po prostu nie mam potrzeby pożyczania przyczep od kogokolwiek więc i problemu nie mam co do tańszego serwisu to jak zobaczę to uwierzę :D (kiedyś był taki temat-może pamiętasz ?)

#174 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 20:19

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Co do tego podnośnika: A co wy będziecie na tym podnośniku zawieszać? Przyczepę "czwórkę" na obciążnik do ładowacza? Ja też nie widzę sensu większego udźwigu. Ja w Forterze mam niecałe 6t ale po co to komu? Najcięższa maszyna jaką zawieszam to agregat uprawowy 4,2m który waży prawie 1,5t więc te 4 tony dla przeciętnego gospodarstwa to jest wystarczające- moim zdaniem.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#175 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 21:12

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ i przy 30km/h jest 1900obr (tak jest w 6230) w DFie bedzie duzo mniej i z pełną przyczepą zazwyczaj jedzie sie w jedna strone
coś pamietam ale nic dokładnie, wiem ze za Fendta płace sporo i zaliłem sie właścicielowi JD po czym sie okazało że u niego podobne ceny

#176 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 09:20

Co do tego podnośnika: A co wy będziecie na tym podnośniku zawieszać? Przyczepę "czwórkę" na obciążnik do ładowacza? Ja też nie widzę sensu większego udźwigu. Ja w Forterze mam niecałe 6t ale po co to komu? Najcięższa maszyna jaką zawieszam to agregat uprawowy 4,2m który waży prawie 1,5t więc te 4 tony dla przeciętnego gospodarstwa to jest wystarczające- moim zdaniem.

kolega rozróżnia co to jest udźwig na hakach, a udźwig rzeczywistej wagi maszyny? Przyczepię do kolegi Zetora 0,5 tony i założę się że nie da rady podnieść tego ciężaru :P

#177 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 10:43

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Bogdan a ja Cie przebije i powiem że 300 kg nie podniesie. Fortera ma rzeczywiście troche na wyrost podnośnik bo jest lekka i krótka. A inna sprawa to suche dane techniczne które często producenci zawyżają, więc ile ciągnik podnosi to dopiero życie weryfikuje.

#178 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 10:44

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Rozróżniam ;) ale jeśli mi się dobrze wydaje to podane udźwigi zawsze podają przy udźwigu na hakach.
Ale te pół tony to na hakach czy 100 metrów za hakami? :lol:

<---- 2000 post ;)
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#179 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 11:15

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ no właśnie na hakach, więc taki agregat na hakach będzie dawał nacisk 30 kN, a jakiś spory pług 4 skibowy z zabezpieczeniem resorowym już 49kN, chociaż sam waży tylko "1700kg", więc czasami ten udzwig 4 ton może byc na styk przy zwykłej 4 obrotowej, lub przy pełnym zestawie uprawowo-siewnym

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 12:17

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------ Tyle że może być i tak, że (jak wiadomo papier wszystko wytrzyma :D ) ten o udźwigu 4 ton w rzeczywistości podniesie więcej niż ten o udźwigu 5 ton....

Dodaj odpowiedź