Skocz do zawartości

Zdjęcie

EM Naturalnie Aktywny

132 odpowiedzi na ten temat

#101 Share franek000rolnik

franek000rolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 19:03

EM Naturalnie Aktywny U mnie z tym kilka razy był już gościu, narazie nie bralem, bo tego w żadnym wiekszym sklepie nie ma .
Zaufaj mi, jestem inżynierem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
EM Naturalnie Aktywny Dzisiaj, 08:52
  •  

#102 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 19:12

EM Naturalnie Aktywny Witam. stosowalem od 2006 do 2010 roznica byla widoczna po roku stosowania na burakach cukrowych . w pozniejszych latach przy uprawie bezorkowej. W tym roku mam zamiar wrocic do tego , jednak widze ze juz zrobili podzial , kiedys jeden byl do wszystkiego. Podawalem krowie na wzdecia , rowniez na lepsze trawienie . u mnie mial duzo zastosowan
Dodany obrazek

#103 Share Kryszuk3

Kryszuk3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 09 październik 2012 - 23:14

EM Naturalnie Aktywny Z tego co mi wiadomo Em nie ma wyprzeć chemi tylko ją wspomóc. Osobiście zaczynam stosować fermentowany wyciąg z ziół w żywieniu bydła mlecznego zobaczymy efekty.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 10 październik 2012 - 18:15

EM Naturalnie Aktywny Stosuje Em Probiotyk w żywieniu cieląt i mlecznic. Zacznę od cieląt. W tym roku nie było ANI JEDNEJ ostrej biegunki. A ogólnie to l wiecej zjadają taki mi sie zdaje i Perfekcyjnie trawią np całe ziarka qq .

#105 Share Kryszuk3

Kryszuk3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 10 październik 2012 - 20:26

EM Naturalnie Aktywny a z jakiej firmy stosujesz??

#106 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 11 październik 2012 - 15:30

EM Naturalnie Aktywny cenzura

Edytowany przez milanreal1, 11 październik 2012 - 20:30.
reklama

#107 Share Kryszuk3

Kryszuk3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 11 październik 2012 - 18:59

EM Naturalnie Aktywny a o takiej coś słyszałeś cenzura

Edytowany przez milanreal1, 11 październik 2012 - 20:31.

#108 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 11 październik 2012 - 20:09

EM Naturalnie Aktywny Nie ale chetnie i z ich oferty skorzystam. Jeżeli bedzie taniej;d

#109 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 00:14

EM Naturalnie Aktywny Witam czy ktoś może mi powiedzieć, co dzieje się z tą '' kompozycja mikroorganizmów, ‘‘ które są w EM I UG, które są zalecane do szybszego rozkładu słomy, bo jeśli piszą, że trzeba to stosować kilka razy i to w dodatku, co roku to czy nie powinno być tak, że jak zastosujemy taki specyfik jak EM czy UG to te mikroorganizmy po zastosowaniu powinny samoczynnie się namnażać w glebie w końcu trafiły do środowiska, w którym powinny się namnażać i konieczność ponownego stosowania przy prawidłowej kulturze nie powinna być potrzebna czy ktoś wie, co się dzieje z tymi mikroorganizmami w glebie? Jeśli giną to, dlaczego? Czyżby środowisko im nie odpowiadało?

#110 Share stasiek87

stasiek87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 11:31

EM Naturalnie Aktywny Co sądzicie o stosowaniu mikroorganizmów i które są najlepsze? Czy warto w nie inwestować....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share tracker

tracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, motoryzacja, mechanizacja

Napisany 20 sierpień 2013 - 08:55

EM Naturalnie Aktywny Rolnictwo nie trwa od 30 - 40 lat, uprawiano rolę, hodowano zwierzęta, był płodozmian i rośliny które rosły i dawały plony bardzo dobrej jakości, ale porobiono kołchozy, na pola wyjechały ciężkie sprzęty ugniatające glebę, zaczęto sypać nawozy sztuczne, lać środki chemiczne, kombajny siekają wszystko i pozostawiają na polu - nasiona chwastów i mamy to co mamy. Zanieczyszczenie środowiska i efekty są - coraz więcej nawozów, coraz więcej środków, coraz więcej wapna i ... coraz biedniejszy rolnik.
Mikroorganizmy z gleby zniszczyły opryski, nawozy sztuczne, orka głęboka - światło je zabija.

Poczytałem kilka tematów na temat EM i cóż można napisać ... ileż tu dzieciarni i mądrych inaczej. Rośliny rosły bez nawozów i bez środków ochrony roślin - wystarczy porozmawiać z dziadkiem czy babcią jak to było, oczywiście teraz gdy wprowadzono nowe odmiany które bez tego nie dadzą sobie rady. Ale są jeszcze pszenica płaskurka, orkisz - będą rosły na czystej ziemi bez nawozów i chemii.

EM nie stosowałem, ale zamierzam od przyszłego roku w to wejść, bo mam objawy - słoma i obornik się nie rozkłada, ciężka ziemia jest bardzo trudna do uprawy

#112 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 sierpień 2013 - 22:22

EM Naturalnie Aktywny Roślina bez nawozów i śor? Może i tak ale z kilkukrotnie niższą wydajnością.
Nie nawozy, śor itd zabijają mikroorganizmy. Mikroorganizmy zabijają rolnicy złym i nieumiejętnym stosowaniem środków produkcji.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#113 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 11:42

EM Naturalnie Aktywny Słowem obecne rolnictwo jest bez sensu, popyt na nawozy, ŚOR i inne wynalazki napędza przemysł i handel, który na tym robi kokosy a rolnik co ma z tego- stysfakcję że zbiera 7-10 t pszenicy a jego ojciec zbierał 3t. Tak tylko tyle a w gorszych latach to i mniej ale czy musiał na zasiewy brać kredyt z banku- nie. Wiedział też po ile sprzeda już w momencie siewu i jego zysk zależał w zasadzie tylko od pogody- jak sprzyjała to był duży a jak nie to mniejszy. Teraz jest tylko pogoń za zyskiem, kredyt popychany kredytem i z roku na rok coraz gorzej a jakośc produkcji to już w ogóle masakra - liczy sie tylko ilość i sztuczne parametry określone przez przemysł.rak, udary inne choroby z niczego się nie biora z tylko z tego sztuszcznego, nafaszerowanego chemią jedzenia.

#114 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 03 październik 2013 - 10:17

EM Naturalnie Aktywny Witam.
podepnę się do tematu z moim problemem.

3 lata temu kupiłem pole. Bardzo źle się orało, było twardo i skiby stawały dęba. Teraz już jakoś to wygląda, ale w jednym miejscu(ze 20a) dalej tak się robi. Siałem, przyorywałem słomę, a w tym roku nawet zasiałem poplon. Poplon z braku wody po zasianiu urósł jak na razie jakieś 10cm. na wiosnę będzie tam rosła gryka.
Co można zrobić aby tą ziemię użyźnić? Nie rodzi się bardzo źle, ale jak w zeszłym roku orałem na jesień, to słoma po podorywce jeszcze się nie rozłożyła. Mam w planach na wiosnę zastosowanie Rosahumusa. Co o tym sądzicie?

#115 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 04 październik 2013 - 16:29

EM Naturalnie Aktywny przedewszystkim słomę się miesza z glebą (gruber, talerzówka) a nie robi podorywkę - przyoranie słomy powoduje przesuszanie gleby, rosahumus nic nie da - moim zdaniem.
wapnowałes to pole?

#116 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 04 październik 2013 - 19:53

EM Naturalnie Aktywny Zgadza się. Jak się ma czym to nie problem, ale trzydziestką cięśko o tależówkę czy gruber. :(
Kreda granulowana, taka z warków była dana rok temu 0,5 tony na ha. Jutro jeszcze zbadam PH. W planach jest wapnowanie w pszyszłym roku po zbiorze gryki.

Jak można jeszcze pomuc temu polu? Mam czas do przyszłego roku, wtedy idzie pod krzewy. Do dyspozycji mam rozsiewacz kos, pług UG2, sprężynówkę, brony, glebogryzarkę i oczywiście trzydziestkę. Nie mam dostępu do obornika.

#117 Share bulamondeo

bulamondeo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 12:43

EM Naturalnie Aktywny rosahumus to kolejny cudny srodek ktory nic nie daje...stosowalem w tym roku na kazda uprawe,tzn na 3czesc kawalka w ilosci 5kg/ha i zadnych efektow....

#118 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 20:51

EM Naturalnie Aktywny Widzisz kolego taka jest prawda, że masz pola dobrze utrzymane i w wysokiej kulturze. To świadczy o tym, że jesteś dobrym rolnikiem.
Rosahumus, EM, wszelkie użyzniacze, odzywki itp dają tylko efekt wtedy kiedy jest potrzeba ich zastosowania.

#119 Share rafalwwe42

rafalwwe42

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 22:26

EM Naturalnie Aktywny Ja stosuje mikroogranizmy od 2 lat. Co mogę powiedzieć. Ziemia niemalże unosi się do góry, jest bardzo puszysta, słoma była cięta, nie ma po niej śladu. Mówią że, utrzymuje ph, po jakich 5 latach będzie można to ocenić. Ja sobie sam rozmnażam zakupione kultury mateczne bakterii. Nie będę już orał co roku tylko maksymalnie co 2 lata bo wydaje mi się że gleba nie zabija się tak. w tym roku też będę stosował. Myślę że, warto stosować mikroorganizmy ziemia zaczyna wtedy żyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 22:34

EM Naturalnie Aktywny Potwierdzam, też stosuję i przestałem prawie orać. U mnie orka to już konieczność.