Skocz do zawartości

jumzd65m

Members
 • Zawartość

  264
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

13 Good

O jumzd65m

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Rudnik Pierwszy
 • Zainteresowania
  Technika Rolnicza
 1. Naprawa Jumz'a

  Próbował ktoś przymierzać tarcze ceramiczna z 1025 do jumza?  U siebie mam chyba do regulacji i regeneracji docisk i mi w głowie zaświtała taka myśl 
 2. Jumz

  ojoj zwężanie? 
 3. Jumz 6AM

  Piękności :) 
 4. Tylni most Jumz

  Będzie cały malowany? :) 
 5. Jumz

  Zgadzam się w zupełności
 6. Jumz 6am

  Kupię osłony boczne maski, ktoś coś? :) Wygodne szerokie lustereczko :)   
 7. Bizon Super Z056

  Był kiedyś na YT mtz z niebieskim który mrugał :)  Oj dla zabawy można ale uważać trzeba to tak samo jak z prędkością czy Głośną muzyką w samochodzie na to też jest paragraf, ale Fajny pomysł :)   
 8. Jumz

  A germaniec pod kocem trzyma, tutaj chociaż- nie przemoknie :)   
 9. Silnik SMD-14 Dt-75

  Piękności :)   
 10. John deere

  Zaskakujące jest to że nawet modele większej mocy są w wersjach 2 WD ktoś wyjaśni dlaczego? :)   
 11. Ceny ciągników 2016

   
 12. ciagniki rodziny Farmtrac

  Na agroparku w Lublinie uczestniczyłem w rozmowie na temat pijanego rolnika który w case puma urwał sobie monitor spadając z fotela :) Więc dla niego lepszy by był prost ciągnik :)  Myślę że niedługo Ursus wprowadzi własne silniki na wzór Perkinsa, tak gdzieś o tym czytałem. Więc może będzie to lepsze jak ściągać perkinsy z Pakistanu :) Gdyby Farmer FT i Ursus współpracę rozpoczeły to była by może opcja stworzenia 100% krajowego ciągnika, tylko czy to było by ekonomiczne? Zaczynać od zera, nie tak jak w Mińsku. Myślę że każdy gdyby miał zarobić X na imporcie czegoś a zarobić -X na produkcji własnego wyrobu to by wybral import :) Tak samo i ciągniki :)  A taki nowy c 380 lub FT spali w orce poniżej 9l/ha na 3 4 klasie? :) 
 13. ciagniki rodziny Farmtrac

  Przecież zetor major to też ursus tylko że na silniku DF :) Prawda jest taka że mało która firma robi wszytko sama, Wygodniej jest korzystać z podzespołów i je tylko montować :) Dlatego podziwiam całe wschodnie fabryki ciągników :) 
 14. ciagniki rodziny Farmtrac

  Lublin ulica janowska, tam zrobią siłownik wg. wymiarów klienta :) W jumzie myślę nad wspomaganiem sprzęgła bo ciężkawo się wciska. 
 15. ciagniki rodziny Farmtrac

  A gdyby tak dobrać sprężynę do sprzęgła która by pomagała nam wcisnąć pedał? Nie za mocna by sama go nie ciągneła za sobą, myślę że to najtańsze rozwiązanie, a drugie co mi wpadło do głowy to siłownik elektryczny i włącznik jego np w joju od ładowacza. To chyba najmniej inwazyjne rozwiązanie :) Rozumiem że macie tam siłownik do skrętu, może dobrać inny ( lub zrobić na zamówienie ) o grubszym tłoczysku, powinno pomoc teoretycznie gdybyśmy mieli mocniejszy siłownik :) Jeszcze gdyby się dało pompę inna zamontować ( niewiem jak tam to jest ) :) 
×