Skocz do zawartości

Zdjęcie

EM Naturalnie Aktywny

132 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jarek1780

jarek1780

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 05 maj 2011 - 18:53

EM Naturalnie Aktywny Witam wszystkich
Ostatni natknołem się na wyżej wymieniony środek.Dużo o nim czytałem i brzmi nawet zachęcająco,ale ja nie niechce potwierdzić przysłowia "mądry polak po szkodzie" bo wiadomo że z tym też się wiążą koszty i dlatego interesują mnie wasze opinie na temat tego preparatu,może ktoś z was stosował i chętnie by się podzielił postrzeżeniami i obserwacjami.
Z góry dziękuje za odpowiedzi
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
EM Naturalnie Aktywny Dzisiaj, 16:01
  •  

#2 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 05 maj 2011 - 19:56

EM Naturalnie Aktywny Przede wszystkim do czego chcesz używać tego specyfiku? Sporo na ten temat jest napisane w temacie uprawa uproszczona, poszukaj. Ja używam efektywnych mikroorganizmów w hodowli tuczników, dodaje do wody do picia, jest mniej problemów z układem pokarmowym oraz mniej śmierdzi w chlewni. Dodatkowo opryskuje dwa razy w tygodniu chlewnię. Efekt, mniej wyczuwalny azot w chlewni. Środki te różnie się nazywają w zależności od tego kto je robi, nie mniej zawsze w nazwie jest EM.

#3 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 05 maj 2011 - 21:17

EM Naturalnie Aktywny ja moge podobnie jak kolega sie wypowiedziec tylko ze ja stosowalem to u bydla mlecznego .Glownie to polewalem tym pola z gnojowica po rzepakach ,pszenicy i jeczmieniu oraz na sama glebe . na zboza dziala jak nawoz mikroorgaznizmy cos tam robia ze te substancje niebezpieczne dla rosalin sa niwelowane albo wystepuja w malych ilosciach ale nie sa wstanie zaszkodzic . co do polewania po glebie to zmienia strukture gleby jest bardziej pszepuszczalna jesli jest to glina , czasem jest tak ze wezmiesz grude to mozesz reka ja pokruszyc ,niewiem czy to jakies osiagniecie ale na slabej glebie klasy 3-5 na pow 5ha buraki daly plon 420t. sam jestem zdziwiony to bylo w pierwszym roku stosowania
Dodany obrazek

#4 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 07 maj 2011 - 15:31

EM Naturalnie Aktywny EM Naturalnie Aktwyny. Jak to ładnie brzmi marketingowo ;) Naturalnie. A może GNÓJ Naturalnie Aktywny? Ale chyba GNÓJ tu nie pasuje....

Pisz prosto i otwarcie. EM Naturalnie Aktywny - to GNÓJ Naturalnie Aktywny, (ale wiadomo, słowo - GNÓJ ;) (jedni dostają rozkoszy inni obłędu)) aplikowany za pomocą opryskiwacza. Oczywiście aplikowany bez MO (materii organicznej). EM - to same bakterie - póki co. Naturalnie Activision ;)

Edytowany przez zmija2a, 07 maj 2011 - 16:04.

#5 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 07 maj 2011 - 20:10

EM Naturalnie Aktywny Jaka jest cena tego preparatu na ha?

#6 Share krzysio58

krzysio58

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 07 maj 2011 - 20:51

EM Naturalnie Aktywny doglebowo 40lx7zl=280zl ,dolistnie EM Zielony Lad zaleca:3 opryskix20lx7zl=420zl czyli totaal 0k 700zl dlatego dla mnie jest za drogo.Moje wlasne -ta sama aplikacja 20zl/ha(za 4 opryski)

Edytowany przez krzysio58, 08 maj 2011 - 07:01.

#7 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 09 maj 2011 - 07:02

EM Naturalnie Aktywny Od roku stosuję produkty EM z firmy z okolic Janowca i jestem z nich zadowolony.
Porzeczki znacznie lepiej kwitną, a ziemia w tunelu po podaniu końskiej dawki (2,5 l EM naturalnie aktywnego na ok. 60 m2 => efekt ziemia jest znacznie bardziej "lepka", jednocześnie znacznie jepiej się rozkrusza. Dodatkowo jest przyjemniejsza w dotyku, jest taka miękka, "aksamitna".
Zobaczę jak będą wyglądać owoce porzeczki ale na polu gdzie były Emy jesienią i wiosna jest znacznie lepiej niż na polu gdzie emy były tylko wiosną, poza tym odmiany te same i pozostałe zabiegi też.

#8 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 09 maj 2011 - 07:16

EM Naturalnie Aktywny ja też należę do zadowolonych użytkowników em
tylko cena wzrasta coraz bardziej

#9 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 09 maj 2011 - 08:36

EM Naturalnie Aktywny też zainteresował mnie temat po tym jak po naszej okolicy chodził ichni dealer i chwalił tenże środek. Nie mówił własnie o cenach ale patrząc ze 20l to koszt ok 150zł przy zalecanym dawkowaniu ~40l/ha to wychodzi dośc sporo.
Pewnie środek ten w pierwszym roku stosowania nie przyniesie żadnych efektów. Sądze ze trzeba go stosowac konsekwentnie przez kilka lat zeby zobaczyc poprawe.

#10 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 09 maj 2011 - 08:55

EM Naturalnie Aktywny U mnie stosowanie EM z firny greenland z trzcianek kolo janowca wygladało tak:
porzeczki czarne, dwa pola odlegle od siebie o okolo 50m, te same odmiany m.in Triton oraz bentiran, ta sama klasa ziemi takie same środki ochrony w latach poprzednich i nawożenie. Róznica tylko w ułożeniu rzędów. na polu, gdzie stosowałem EMy rzędy są południkowo, bez EMow są równoleżnikowo.
jesienią: 40 l EM naturalnie aktywny z 2 l EM-5 - liście trzymały się około 2 tygodnie dłużej.
Wiosna: Emy zastosowałem na wszystkich polach (oznacza to, że na jednym polu o jeden zawieg więcej - jesienią) w ilości 20 litrów EM naturanie Aktywny oraz 1 l EM-5. po tygodniu był INSOL P 1 l/ha
Efekty:
Teraz kończy się kwitnieni porzeczek i na polu gdzie emy dane były jesienią jest DUUUUZO więcej kwiatow. Jeszcze nie wiem jak się powiązały, ale takiej ilości kwiatów nigdy wcześniej nie widziałem! Na pozostałych polach (w sumie na 4) jest też sporo, ale na tym jednym jest prawdziwa powódź kwiatów!
Zeby jeszcze tylko sie zawiązały i żeby jakaś cholera grzybowa ich nie zniszczyła a będzie lux.
Jak się skończy kwitnienie to polecę jeszze raz z INSOLEM bo widać lekkie objawy braku żelaza.
Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 maj 2011 - 10:48

EM Naturalnie Aktywny EM stosowane były w gosp. Taty przez dwa lata i w sumie to co zauważyliśmy, to:
słoma ulegała szybszemu rozkładowi,
w glebie było więcej dżdżownic,
na wymieszanych z glebą resztkach pożniwnych powszechnie występował biały, świadczący o działalności baterii tlenowych.

Na jednym z pól, gdzie występuje ciężka gleba po stosowaniu przed EM, UG max zauważaliśmy łatwiejsza uprawę. Gleba nie zaskorupiała się jak przed stosowaniem, występowała większa zdolność do tworzenia struktury agregatowej. Podchodzę do tego sceptycznie, gdyż zabiegi były wykonywane w sprzyjając warunkach, nie za sucho, nie za mokro. Dodatkowo za pługiem stosowany był wał z prosta sekcją doprawiającą, także jednoznacznie nie można stwierdzić zbawiennego działania EM i UG max.

Wiem, wiem początkowo byłem nastawiony do tego bardzo emocjonalnie, jednak z perspektywy czasu mam do tego dystans. Jak ktoś śledził temat to wie o czym piszę. Mogę dodać, że wtedy wiele osób pytało mnie o stosowanie, produkcje i wiele innych wątków, teraz wiem, że wielokrotnie powtarzałem puste hasła z ulotki.

#12 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 09 maj 2011 - 11:00

EM Naturalnie Aktywny poprawa jest widoczna, ja nie pryskam em po polach tylko dolewam do gnojowicy i muszę zauważyć wiele plusów takiego rozwiązanie, oczywiście kiedy się ma hodowlę,

emisja amoniaku i odorów znacznie zmniejszona
mniej azotu mineralnego więcej organicznego (robiłem badania w 2 powtórzeniach)
popraw struktury gleby
a przede wszystkim co mnie najbardziej cieszy brak kożucha na gnojowicy

a panowie RSM to nawóz doglebowy ( głownie doglebowy) a na jego ograniczone stosowanie ma raczej wpływ ograniczona możliwość przechowywania ja np nie mam możliwości przechowania 30 ton a w okolicy nie mam sprzedawców który chcieli by mi dostarczać mniejsze partie

Edytowany przez rolstudent, 09 maj 2011 - 11:04.

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 maj 2011 - 11:07

EM Naturalnie Aktywny @rolstudent jaki preparat dokładnie stosujesz?

Dokładnie jak nie ma skąd przywieźć RSM-u na własną rękę to z daleką jedynie pełen transport. Dodany obrazek

#14 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 09 maj 2011 - 15:25

EM Naturalnie Aktywny ja stosuje dwa preparaty EMA
i em probiotyk

EM A dolewam do gnojowicy
probiotyk dla cieląt do mleka i dla krów do wody raz w tygodniu (niestety już niedługo zabierają mi aplikator )

#15 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 12 maj 2011 - 12:50

EM Naturalnie Aktywny Próbowałeś pryskać tym pasze dla bydła?

#16 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 12 maj 2011 - 13:39

EM Naturalnie Aktywny ja dodawałem EM do paszy efekt wzrost pobierania paszy = więcej mleka
a teraz dwa razy w tygodniu dostają 20 litrów do wody do picia

#17 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 12 maj 2011 - 13:56

EM Naturalnie Aktywny @rolstudent w jaki sposób podaje się pójło? Dlaczego napisaleś, że stosowałeś jako dodatek do paszy tzn. dlaczego przerwałeś podawanie do paszy, czy przy jednorazowym podaniu są podobne efekty i czy możesz określić np. procentowo przyrost mleka?

Edytowany przez milanreal1, 16 marzec 2012 - 19:45.

#18 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 12 maj 2011 - 14:01

EM Naturalnie Aktywny bo teraz dodaje do wody, mam zamatowane pompki proporcjonalne, które dozują EM do przepływu wody, jak przepłynie 6 m3 to akurat bańka 20L jest pusta

powiem tak jeśli pasza ma obniżona jakość np spodziewasz się ze zawiera dużo toksyn kwasu octowego
to już po 3-5 dniach zauważysz rezultat
u mnie em połączone były z ekstraktem z oregano wiec efekt był spotęgowany średnio w ciągu tygodnia mleczność skoczyła o 2 litry od sztuki i jak na razie tak się utrzymuję u mnie to było 200 litrów wiec opłacało się
teraz mam lepszą paszę wiec dozuje tylko profilaktycznie do wody

a w tym roku chcę robić kiszonki na EM zakiszasz jeszcze nie wiem ile będzie mnie to kosztowało :), ale wtedy można już nie dozować em do paszy

Edytowany przez rolstudent, 12 maj 2011 - 14:06.

#19 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 12 maj 2011 - 22:27

EM Naturalnie Aktywny @rolstudent a nie próbowałeś nigdy, podawać zwierzątką zkwaśniałego np 3 dniowego mleka? pomaga, sprawdzona metoda i dużo tańsza, ja daje np po 5l na szt w tygodnu, a cielętom po litrze dziennie i po biegunkach, sam może niekiedy na kaca piłeś kefir czy jogurt i ruszył organizm do życia, tak jak pisał @krzysio58 to są te same bakterie,działają nawet na cipki :lol: ale no nie mam czasu tego namnożyć, zajob taki że z pustą taczką jeżdżę bo nie ma czasu się załadować :lol: a cena gotowych trochę mnie odstrasza...
Wspomne też też oregano o którym wspomniał @rolstudent większość ludzi nie wie że działa jak naturalny łagodny atybiotyk podobnie jak czosnek, podobnie i chyba najlepiej działa wyciąg z Jeżówki purpurowej lub jej sok,w aptece 7zł kropelki kilka kropel a normalnie rewelacja , zresztą jak setki innych ziółek, ale nie tych do palenia :lol:

Edytowany przez bobytempelton, 12 maj 2011 - 22:40.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 13 maj 2011 - 06:36

EM Naturalnie Aktywny Zmija juz wiem skad twoj nick.
Jezeli nie wnosisz nic do tematu to po co piszesz?
Nie chcesz stosować uwazasz, że to bez sensu to nie stosuj! Ale nie wyśmiewaj tych, którzy próbują coś zrobić. Gdyby nie tacy ludzie to dalej byśmy chodzili boso i zamiast orać ciągnikiem to byśmy patykiem w ziemi grzebali.
Ktoś zaryzykował, wydał pieniądze na nowy produkt - widzi efekt i się tym dzieli na forum pro publico bono.

U mnie efekty stosowania EM, poza porzeczkami, zauważyłem w chlewni. Po około tygodniu dodawania do paszy EMów w postaci sypkiej (EM Bokashi Probiotyk) zauważyłem zmianę zapachu. okazało się też, że świnie dość szybko osiągnęły wagę. Zaznaczam, że chodujemy w cyklu otwartym, więc szybsze przyrosty mogły być związane niekoniecznie z EMami ale zapach na pewno tak.