Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie macie dodatkowe zarobki oprócz rolnictwa

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sony5

sony5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 maj 2011 - 22:03

Jakie macie dodatkowe zarobki oprócz rolnictwa I jakie szkoły wybraliście po gimnazjum,interesują mnie tylko zawodowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie macie dodatkowe zarobki oprócz rolnictwa Dzisiaj, 06:36
  •  

#2 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 04 maj 2011 - 05:59

Jakie macie dodatkowe zarobki oprócz rolnictwa Moim dodatkowym zarobkiem jest skup, przerób i sprzedaż biomasy (zrębkowanie gałęzi).

#3 Share kubotam

kubotam

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 32 postów

Napisany 04 maj 2011 - 07:21

Jakie macie dodatkowe zarobki oprócz rolnictwa w tej chwili jestem na działalności pozarolniczej ....dokładnie montuje dachy bo szkoleniach i uprawnieniach

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 04 maj 2011 - 08:01

Jakie macie dodatkowe zarobki oprócz rolnictwa moj tata ma swoja działalnosc zwiazana z elektronika , dodatkowo mamy pracownika i robimy bramy , płoty oraz balustrady metalowe a gospodarstwem 75 hektarowym zajmuje sie praktycznie tylko ja.

#5 Share Samiec

Samiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:chirurgia stomatologiczna

Napisany 04 maj 2011 - 08:06

Jakie macie dodatkowe zarobki oprócz rolnictwa Sprzedaż wyrobów medycznych w chirurgii stomatologicznej.

#6 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 04 maj 2011 - 08:15

Jakie macie dodatkowe zarobki oprócz rolnictwa U mnie ojciec prowadzi sprzedaż elektronarzędzi , kosiarek , agregatów , itp ,itd .
Główie z tego się utrzymujemy , gospodarstwo można powiedzieć ze to takie dodatkowe zajęcie :rolleyes:

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#7 Share sony5

sony5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 04 maj 2011 - 11:14

Jakie macie dodatkowe zarobki oprócz rolnictwa A na jaki zawód poszliście

Edytowany przez milanreal1, 04 maj 2011 - 15:02.
orty

#8 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 04 maj 2011 - 14:53

Jakie macie dodatkowe zarobki oprócz rolnictwa Zawód i oprócz się pisze przez "ó", strasznie razi w oczy, a żeby było w temacie najpierw technikum mechaniczne, a następnie "mechanika i budowa maszyn" Politechnika świętokrzyska Kielce
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#9 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 04 maj 2011 - 15:18

A na jaki zawód poszliście

ja skonczylem technikum elektroniczne , teraz studiuje transport i logistyke a jesli chodzi o rolnictwo to dokształcam sie w tym temacie dzieki ksiazkom , prasie rolniczej typ Top Agrar , Rolniczy przeglad techniczny i reszte ucze sie poprostu sam na własnych doświadczeniach;)

ja skonczylem technikum elektroniczne , teraz studiuje transport i logistyke a jesli chodzi o rolnictwo to dokształcam sie w tym temacie dzieki ksiazkom , prasie rolniczej typ Top Agrar , Rolniczy przeglad techniczny i reszte ucze sie poprostu sam na własnych doświadczeniach;)

jesli ktos zainteresowany zapraszam do obejrzenia tych dwóch powyzszych filmów które przedstawiają moje gospodarstwo , sprzet itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 04 maj 2011 - 15:29

Jakie macie dodatkowe zarobki oprócz rolnictwa kurna franca!! jak rzesz mnie drażnią ci wszyscy spamerzy którzy w co drugim pości linkują jakieś filmiki związane z tematem ni to w PiS ni w PO!
za to powinny lecieć procenty! facet pyta sie o pomysł na działalność pozarolniczą a tu "popatrz jakie mam fajne gospodarstwo"... ;S
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#11 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 04 maj 2011 - 15:41

Jakie macie dodatkowe zarobki oprócz rolnictwa razem z dwoma bracmi poza praca w gospodarstwie zajmujemy sie budowa domuw drewnianch (systemem kanadyjskim i z bali plaskich)

#12 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 04 maj 2011 - 17:16

kurna franca!! jak rzesz mnie drażnią ci wszyscy spamerzy którzy w co drugim pości linkują jakieś filmiki związane z tematem ni to w PiS ni w PO!
za to powinny lecieć procenty! facet pyta sie o pomysł na działalność pozarolniczą a tu "popatrz jakie mam fajne gospodarstwo"... ;S

jak ci sie nie podoba nie musisz ogladac.jakbys nie zauwazył nie tylko zajmuje sie rolnictwem!

#13 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 04 maj 2011 - 18:31

Jakie macie dodatkowe zarobki oprócz rolnictwa Ogólnie obok tematu jaka jest najbardziej opłacalna hodowla na wsi ?

Może sam odpowiem jeden najlepiej dwóch emerytów w gospodarstwie!!!najlepszy dochód emerytura seniora zawsze dołoży do hodowli świnek.Młody najlepsza szkoła technik geodeta,robota na powietrzu,dobrze płatna,przy planach i mapach.Ostatecznie możesz sam podzielić gospodare na działki i wśród cwaniaków po fachu rozprzedać.

#14 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 04 maj 2011 - 19:01

Ogólnie obok tematu jaka jest najbardziej opłacalna hodowla na wsi ?

Może sam odpowiem jeden najlepiej dwóch emerytów w gospodarstwie!!!najlepszy dochód emerytura seniora zawsze dołoży do hodowli świnek.Młody najlepsza szkoła technik geodeta,robota na powietrzu,dobrze płatna,przy planach i mapach.Ostatecznie możesz sam podzielić gospodare na działki i wśród cwaniaków po fachu rozprzedać.

ja nie hoduje wiec sie tym jakos strasznie nie martwie zboze schodzi mi zawsze bez problemu , przewaznie w maju mam czysto w magazynach . Znam juz nie jednych mądrali którzy sprzedaja działki w szczerym polu i chca po 5zł/m2 i nikt tego nie kupuje któryś rok.wiec nie wiem ile tych działek ludzie moga kupic.a zeby ja kupic trzeba miec kase zeby cokolwiek na niej pobudowac. wiec nie jest tak jak mowisz.

ja nie hoduje wiec sie tym jakos strasznie nie martwie zboze schodzi mi zawsze bez problemu , przewaznie w maju mam czysto w magazynach . Znam juz nie jednych mądrali którzy sprzedaja działki w szczerym polu i chca po 5zł/m2 i nikt tego nie kupuje któryś rok.wiec nie wiem ile tych działek ludzie moga kupic.a zeby ja kupic trzeba miec kase zeby cokolwiek na niej pobudowac. wiec nie jest tak jak mowisz.

aha i jeszcze jedna wazna sprawa jak geodetów bedzie za duzo jak koledze doradzasz to nie wiem czym bedzie sie zajmował , chyba pojdzie na linie produkcyjna do jakiegos zakładu robic za 8zł/h.przy takiej płacy wierz mi ze sie nie dorobi tyle co w przecietnym rolnictwie.

#15 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 04 maj 2011 - 19:19

Jakie macie dodatkowe zarobki oprócz rolnictwa Kolego z Uniejowa to są takie żarty ,jestem z drugiej strony Łodzi u nas działeczki to tak 100zł za m/2.Są ludziska co chcieli by dobre ziemie 1i2 klasa na działki sprzedać.Technikum geodezyjne to ciężka szkoła trzeba być bdobrym z matmy lub być z rodziny geodety. robota w tym zawodzie zawsze jest,a geodeta na polu rolnika wróży kłopoty.

#16 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 04 maj 2011 - 20:16

Kolego z Uniejowa to są takie żarty ,jestem z drugiej strony Łodzi u nas działeczki to tak 100zł za m/2.Są ludziska co chcieli by dobre ziemie 1i2 klasa na działki sprzedać.Technikum geodezyjne to ciężka szkoła trzeba być bdobrym z matmy lub być z rodziny geodety. robota w tym zawodzie zawsze jest,a geodeta na polu rolnika wróży kłopoty.

no tak sie składa ze ja juz troche z geodeta miałem do czynienia i nigdy nie mialem problemów co do niezgadzajacych sie powierzchni pól lub granic także mi geodeta niestraszny.no tak zgadza sie gdzies blisko duzych miast typu Łodz to moze sa i takie miejsca ze płaca wiecej niz 100 zł/m2. po pierwsze dobre ziemie nie jest tak łatwo odrolnic a po drugie trzeba znac plany zagospodarowania przestrzennego przeznaczonego na budownictwo mieszkalne itp aby móc cokolwiek pobudowac. troche miałem z tym wspolnego.ja nawet jedna działke mam w uniejowie (pewnie słyszales z czego słynie obecnie uniejów).jeszcze dwa lata temu na obrzezach uniejowa płacili po 80-90 zł/m2 , ja mam z kolei działke z drugiej strony uniejowa przy lesie prawie ,odległosc do rzeki 1 km , niby wszystko ładnie pieknie a jak wystawilem po 50 zł/m2 około pol roku temu to zadzwoniły 3 osoby pogadały i zadnych konkretów nie było.wiec jest kruchy okres na dzien dzisiejszy.

#17 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 04 maj 2011 - 20:36

Jakie macie dodatkowe zarobki oprócz rolnictwa Chodiłem do takiej szkoły tyle że do klasy o innym profilu ale nauczyciele geodeci zawsze żartowali że jak weszli na pole rolnika z pomiarami to jest panika że zabierają ziemię .Ogolnie do młodego dobry wybór to technik budowy dróg i mostów,technik meliorant zawody bardzo rzadkie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 04 maj 2011 - 20:52

Chodiłem do takiej szkoły tyle że do klasy o innym profilu ale nauczyciele geodeci zawsze żartowali że jak weszli na pole rolnika z pomiarami to jest panika że zabierają ziemię .Ogolnie do młodego dobry wybór to technik budowy dróg i mostów,technik meliorant zawody bardzo rzadkie.

to prawda ze rolnicy boja sie urzedników w podwórku a tym bardziej na polu.ale tylko dlatego ze sa mało wykształceni i ciemni.umysły prostych ludzi czesto bywają zawężone dlatego sa prymitywni. no budowy dróg jakies mosty moga byc dla młodego ktory lubi robote w terenie...ja np skonczylem technikum elektroniczne ale nie rozwijalem sie w tym kierunku bo mało mnie to interesowało moze dlatego ze swoja przyszłosc wiaze z rolnictwem a szczegolnie uprawa roslin , maszynami rolniczymi itp. chodz studiuje juz 3 rok logistyke to wieksza wiedze mam w rolnictwie .