Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć

87 odpowiedzi na ten temat

#81 Share ptak

ptak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 18:29

Ja zamykałem się w chlewie czy tam w kurniku i też za nimi latałem z pałką tak żeby nie usiadły i może po minucie takiego męczenia wyłapałem je. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć Dzisiaj, 02:52
  •  

#82 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 21:08

Ja ma chyba jeszcze większe problemy. Latem wyżerają mi ziarniaki z kolb kukurydzy a resztę roku siedzą w oborach, stodole albo przy pryzmie. Lata u mnie tego kilkadziesiąt sztuk. U innych tego nie widzę nawet przy pryzmach. Nie sposób zamknąć oborę na stałe lub wyłapać je wszystkie. Obora ma wewnątrz 20X12m i weź tak biegaj z końca w koniec jak one szybsze od Ciebie a co kawałek miejsce do zatrzymania. Sr**ą niemiłosiernie na korytarzu paszowym i w kukurydzę. Na kukurydzę założę siatkę, bo mam już dość, ale co z oborą robić nie wiem, bo w nocy ich nie ma. Strzelałem już do nich, ale rozkalibrowaną wiatrówką. Można tylko dziur w blasze narobić, jak się chybi bo dach jeszcze nie ocieplony.

#83 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 21:20

Wróbel jak każde zwierze uczy się, swego czasu dźwięk przeładowywanej wiatrówki po wyjściu z domu powodował że w promieniu 200m żadnego nie było, potem się znudziło

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share biedroneczka

biedroneczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Sporty konne, szeroko pojęte życie

Napisany 18 listopad 2014 - 11:41

Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć Ja stosuję metodę, że latem, jak mają młode, to wyciagam te młode z gniazd, starając się nie zniszczyć gniazda- potrafią się nanieść nawet 3-4 razy do jesieni. Młode, które wyfruną z gniazda same mają chyba jakiś rodzaj pamięci fotograficznej, bo potem juz zostają w tym miejscu. Kilka lat temu miałam tego plagę- były w kurniku, na strychu, u koni w żłobach.....potrafiły obsiąść tak pole z owsem , że ostatecznie zboże posypalo 1/4-1/3 mniej. Teraz zostało kilkanaście sztuk. ( tylko ) . Młode niedługo po wykluciu charakterystycznie piszczą, więc wiadomo, kiedy uderzyć. Nie można też długo zwlekać, bo młode ok 2 tyg a nawet trochę wcześniej są gotowe do wylotu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#85 Share toorano

toorano

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 27 luty 2016 - 16:24

stosuje ktoś odstraszacz ultradźwiękowy,  wróble wyniosły się ?

#86 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 28 luty 2016 - 22:45

Miałem kiedyś podobny problem w stodole ,nie dość że zjadały zboże co bym wytrzymał to brudziły okropnie.Straszyłem ich też z wiatrówki alę że lubię ptaszki żadnego nie zabijałem i pewnego razu niechcący powiesiłem w stodole taką płachtę którą była przykrywana wędzarka po świniobiciu ,po prostu  śmierdziała dymem od tamtej pory wróble wyniosły się.

#87 Share bukat82

bukat82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 28 luty 2016 - 22:49

Wróble  :huh: u mnie nie ma ich od kilku lat.

Początek drogi to dzień narodzin. I od tej chwili powoli starzejemy się, dla jednych kwiaty, innym piach w oczy, lecz wszystkich równo na końcu czeka krzyż...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#88 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 18:51

Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć Panowie też mam teraz problem z tym ptactwem. Siedzą pod wiatą w garażu i nawet ostatnio wpakował się pod zadaszenie przed domem i strasznie paskudza. Jak się tego pozbyć.kot odpada bo po ścianie i konstrukcji nie ma możliwości wejścia. Jakieś straszak lub coś co je wyploszy