Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak

3558 odpowiedzi na ten temat

#141 Share petroszz

petroszz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 06:24

Rzepak u nas sa tereny w miare wilgotne. nie ktore dzialki nawet nie nadaja sie pod rzepak bo poprostu wymoknie.
jaka odmiane proponowali byscie na pierwszy zasiew i na tereny ze sporym zasobem wody? :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak Dzisiaj, 11:13
  •  

#142 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 06:34

Rzepak jaka odmiane niewiem ale jesli ci woda stoi na wiosne to dobrze by bylo w te zniwa prysnac UGMAX przed podorywka

#143 Share petroszz

petroszz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 07:53

Rzepak to jest srodek na przyspieszenie rozkladu i odbudowy pruchnicy. a co to daje na glebach zasobnych w wode?
dzialki maja pojedyncze miejsca w ktoryw jest grzasko na wiosne spowodowane niskim usytuowaniem. ale te dzielki przez swoja zasobnosc w wode plonuja najlepiej i w trakcie suszy nie raz ratowaly mi zycie :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share paul0

paul0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 08:22

Rzepak po UG max powinny zniknąć te zastoiska na wiosne, ale proponowałbym jeszcze głęboszem "zryć" ziemie przynajmniej tam gdzie są te zastioska, bo inaczej rzepak tam "zginie" :D

#145 Share petroszz

petroszz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 11:37

Rzepak glebosz jednak odpada bo mam dreny połozone. a nikt nie wie na jakiej glebokosci.

#146 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 19:55

Rzepak Ja piszę już drugie odwołanie od decyzji PZU jestem po drugim szacowaniu i dalej głąby upierają się że nie ma strat wywołanych przymrozkami. Nawet nie chcieli liczyć uszkodzeń upierając się że rzepak powinien po przymrozkach skręcić się i popękać. Wkurzyłem się tylko i kazałem im sp***rzać z pola jak są takimi tłumokami. Mam wyniki obserwacji IMiGW gdzie czarno na białym napisane jest że wciągu trzech kolejnych nocy temperatura spadła poniżej 0 było -3,-4,-3,6. Mam trzy odmiany o rzepaku i w zależności od wczesności uszkodzenia są na różnych piętrach łuszczyn i ewidentnie to wskazuje na wystąpienie przymrozków. Chyba sprawa trafi do sądu bo dziadom nie odpuszcze. Dwa lata temu mnie wygieli że za późno zgłosiłem szkody przymrozkowe a były wówczas jak pamiętacie znaczne. I nie dostałem odszkodowania tym razem im tak łatwo ze mną nie pójdzie zgłosiłem sie do firmy Profit Max która pomaga w walce o swoje prawa zobaczymy

#147 Share Agronom2

Agronom2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 11:31

Rzepak A jak tam żniwa rzepakowe, kosicie, zaczynacie czy może już skończyliście?
My już od 4 dni z przerwami. Plon średni w tej chwili to 3,7t/ha jak dla mnie to ogromna ilość.
A jak u was?
http://bydlomleczne.nmj.pl - zapraszam wszystkich hodowców bydła

#148 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 11:55

Rzepak rzepak w tym roku kicha 3,5t z hektara syplo to slabo w zeszlym nie mialem mniej niz 4 ale na nawozach sie oszczedzilo pod korzen nic nie poszlo a susza tez zrobila swoje

#149 Share leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 13:06

Rzepak A ja jestem tak na połowie bo co wyjade to mi deszcz przeszkodzi i na bierząco sie odwozi na skup. A plon nie jest zły bo 4t jak na ten rok jestem zadowolony.

#150 Share Agronom2

Agronom2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 13:23

Rzepak @leniwy27 to ładny masz plon, grady u was nie było.
U nas jest 3,7t/ha ale PZU zrekompensuje bo mamy uznane 50% szkody.
http://bydlomleczne.nmj.pl - zapraszam wszystkich hodowców bydła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 17:08

Rzepak piękne plony rzepaku macie nie to co u nas najpierw przymrozki troche zniszczyły, na piachach załatwiła susza, trochę wpadło kiły i średnia z najlepiej wyglądającego to 1,5 t z ha, strach wjeżdżać na inne pola gdzie rzepak wygląda jeszcze gorzej

#152 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika, OSP

Napisany 26 lipiec 2009 - 17:17

Rzepak U nas dopiero powoli zaczynamy kosić przez tą z*****ą pogodę. Jak narazie plon w granicy 3,5-3,6 z ha więc nieźle :D
MTZ 80
URSUS C-330

#153 Share szynszyl

szynszyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 21:05

Rzepak Jestem niewiernym Tomaszem .Plonowanie rzepaku na poziomie 3,6- 4t z ha w tych czasach ,W mojej okolicy jak ludzie wyciągną 2 t z ha to będzie git z pełnym nawożeniem i fungicydami.Wlasnie widze z okna rzepak z ful opcją {nawozenie ,ochrona}a wygląda tragicznie,zreszta to się zaczel kilka lat temu,co roku spada plon iwyglad rzepaku.Co siac to jest dylemat? Chciał bym zobaczyc na wlasne oczy te plony 4ton ,ijak ktos napisal bez nawozów pod korzen
.

#154 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 30 lipiec 2009 - 21:47

Rzepak wiecie może jak klasyfikowane są spleśniałe nasiona rzepaku? otóż u mnie ok 5% nasion ma szarą barwę i zastanawiam się czy mogą mi odrzucić partię ze względu na niezdatność do celów konsumpcyjnych

#155 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 lipiec 2009 - 10:56

Rzepak szynszyl@ zgodze sie z Toba. Tez chce zobaczyc te plony 4 t... kazdy pisze tak ladnie pieknie, a przeciez susza byla, pozniej ulewy itd... U nas w okolicy na 3-4klasach ziemie ludzie wyciagaja nieco ponad 3. U mnie bylo srednio 3t. Na niektrocyh polach ponizej 3, a na niektorcyh 3,2...Dodam ze nawozenie i ochrona byly dawane wedle ksiazki. Cos mi sie nie chce wiezyc w plony ponad 4T w tym roku...zwlaszcza jak niektorzy pisza ze bez nawoznia.. KLAMIA JAK KACZYNSKI

#156 Share markendmark

markendmark

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 20:10

Rzepak Robicie coś teraz na polach rzepakowych? U mnie napadało z dobre 35cm śniegu na polach wygląda to tak 20cm śnieg, 3cm lód, a potem znów śnieg, i ciągle pada. Przyjdą roztopy i ten lód przyjdzie niżej i pytanie czy nie zadusi roślin. Niedaleko mnie duże gospodarstwo jeździli rzepaki kompaktorem i niszczyli ten lód, co wy na to?

#157 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 17:03

Rzepak ja dzis jezdzilem 8 ha rzepaku samym ciagnikiem kolami kruszylem lod tak co 2 lub 3 metry wozilem sie po polu u nas wielu jezdzi po rzepaku

#158 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 22 styczeń 2010 - 19:37

Rzepak U mnie sarny to robią bardziej skutecznie jak ciągnik, całe pole zryte.

#159 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 22 styczeń 2010 - 22:37

Rzepak dzis byłem na spotkaniu w Lublinie, org przez firmę Dupont, padł temat lodu na oziminach,wypowiedziało się kilku specjalistów ,co do wykonywania zabiegów kruszenia lodu o tej porze jest bezsensu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 22:47

Rzepak A padły jakieś konkretne argumenty ,ze kruszenie lodu o tej porze jest bezsensu ?