witek

Rzepak

Polecane posty

Stasiek84    2

piękne plony rzepaku macie nie to co u nas najpierw przymrozki troche zniszczyły, na piachach załatwiła susza, trochę wpadło kiły i średnia z najlepiej wyglądającego to 1,5 t z ha, strach wjeżdżać na inne pola gdzie rzepak wygląda jeszcze gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

U nas dopiero powoli zaczynamy kosić przez tą z*****ą pogodę. Jak narazie plon w granicy 3,5-3,6 z ha więc nieźle :D


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

Jestem niewiernym Tomaszem .Plonowanie rzepaku na poziomie 3,6- 4t z ha w tych czasach ,W mojej okolicy jak ludzie wyciągną 2 t z ha to będzie git z pełnym nawożeniem i fungicydami.Wlasnie widze z okna rzepak z ful opcją {nawozenie ,ochrona}a wygląda tragicznie,zreszta to się zaczel kilka lat temu,co roku spada plon iwyglad rzepaku.Co siac to jest dylemat? Chciał bym zobaczyc na wlasne oczy te plony 4ton ,ijak ktos napisal bez nawozów pod korzen

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wiecie może jak klasyfikowane są spleśniałe nasiona rzepaku? otóż u mnie ok 5% nasion ma szarą barwę i zastanawiam się czy mogą mi odrzucić partię ze względu na niezdatność do celów konsumpcyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

szynszyl@ zgodze sie z Toba. Tez chce zobaczyc te plony 4 t... kazdy pisze tak ladnie pieknie, a przeciez susza byla, pozniej ulewy itd... U nas w okolicy na 3-4klasach ziemie ludzie wyciagaja nieco ponad 3. U mnie bylo srednio 3t. Na niektrocyh polach ponizej 3, a na niektorcyh 3,2...Dodam ze nawozenie i ochrona byly dawane wedle ksiazki. Cos mi sie nie chce wiezyc w plony ponad 4T w tym roku...zwlaszcza jak niektorzy pisza ze bez nawoznia.. KLAMIA JAK KACZYNSKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markendmark    1

Robicie coś teraz na polach rzepakowych? U mnie napadało z dobre 35cm śniegu na polach wygląda to tak 20cm śnieg, 3cm lód, a potem znów śnieg, i ciągle pada. Przyjdą roztopy i ten lód przyjdzie niżej i pytanie czy nie zadusi roślin. Niedaleko mnie duże gospodarstwo jeździli rzepaki kompaktorem i niszczyli ten lód, co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

ja dzis jezdzilem 8 ha rzepaku samym ciagnikiem kolami kruszylem lod tak co 2 lub 3 metry wozilem sie po polu u nas wielu jezdzi po rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

dzis byłem na spotkaniu w Lublinie, org przez firmę Dupont, padł temat lodu na oziminach,wypowiedziało się kilku specjalistów ,co do wykonywania zabiegów kruszenia lodu o tej porze jest bezsensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

rośliny są w stanie spoczynku wegetacyjnego, pod tym śniegiem i lodem, w takich warunkach przy tej temperatórze powinny wytrzymać 8-12 tygodni,kruszenie było by uzasadnione bliżej wiosny,przy ociepleniu, a teraz to jeszcze 15 razy może się taka sytuacja powtórzyć i co za każdym razem jechać w pole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

tak tez sie ztym zgadzam .rzepak teraz jest uspiony ale zyje poczekajmy do wiosny gorzej jak by ruszyl i wtedy by tak bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avant98    0

Panowie juz się nad tym zastanawiałem i też kilka takich rad miałem żeby skruszyć lód.

Za:

brak dostępu powietrza, rozwój chorób grzybowych i wyprzenie

 

Takie opinie słyszałem.

 

Jednak w strefie roślin napewno panuje temp. ujemna wiec jakie choroby w minusie ?

 

Ostatnie dwa dni zjeździli rzepak obok mnie na duzym gospodarstwie.

 

Piszcie jeżeli macie jakieś informacje od osób które coś wiedzą na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avant98    0

Choroby to jest jeden aspekt , nie jestem omnibusem i pytam? Dzięki jarki za odpowiedź ale może są jakieś inne aspekty całej sprawy. Może ktoś coś wie lub był na jakimś spotkaniu albo słyszał coś od kogoś z doświadczeniem lub wiedzą. Będą za i przeciw i każdy będzie mógł zdecydować, jakie kroki podjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

u mnie lodu nie ma :D

gdyby był koniec lutego to wtedy bym się martwił na twoim miejscu

gdzieś pisałem że dawno temu przepędzali bydło i konie po rzepakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

czy ktoś spotkał sie z czyms takim jak myszy w rzepaku? czy jest to groxne zjawisko i jak to zwalczac...


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Mam pytanie odnośnie chorób grzybowych lub tez szkodników w rzepaku ozimym a mianowicie na liście rośli zaczeły sie skręcać lekko i na spodniej części są widoczne jakby pekniecia tak jakby skórka liścia popękała. Wiecie może co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

a padał u was grad?? BO u nas na jednym polu popękały łodygi bo grad je załatwił;/ A liście masz podziurawione??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

to jest choroba grzybowa cylindrosporioza,u mnie też występuje w pierwszej chwili nie zakapowałem o co chodzi(choroba mało rozpowszechniona w Polsce,natomiast w Europie Zach. jedna z najbardziej groźnych dla rzepaku).Trzeba pryskać jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj